Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mechanikiem - patowa sytuacja...
Autor Wiadomość
Zbigniew123

Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 18:32   Problem z mechanikiem - patowa sytuacja...

Witam!


Proszę was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Jestem tu nowy, ale widzę, że forum ma wielu kompetentnych użytkowników.
Mam problem- mechanik wymienił mi uszczelkę pod głowicą i po przejechaniu 30 km samochód stanął i nie mogłem go odpalić. Wymieniłem nawet akumulator, ponieważ myślałem, że to jego wina. Następnie został przywieziono spowrotem do mechanik. Po obejrzeniu okazało się, że został zerwany wałek rozrządu (ukręcony),są pęknięte 3 zawory i dziura w jednym tłoku. Mechanik stwierdził, ze nie wie jaka może by przyczyna, a ja poleciłem mu zrobić ponowny remont, ale po rozmowie, ze szwagrem dowiedziałem się, że jest to wina jego wina, bo coś źle ustawił na rozrządzie. W tej chwili samochód jest u mechanika i ma go robić. Bardzo Proszę o podpowiedź co mogę z teraz zrobić? Mam go mam mu pozwolić znowu w nim grzebać czy pójść do sądu i czy ma to sens? Czy jestem mu w stanie udowodnić jego winę?

Pozdrawiam
Zbigniew
 
 
MikiPOZ 
Klubowicz

Pomógł: 59 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: Poznań-Czmoniec
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 18:44   

Powiec mechanikowi zeby nic nie ruszal.
Znajdz dobrego Rzeczoznawce, i niech oceni kogo to wina....

Ja mialem podobna sytuacje ale z Ciezarowym Mercedesem podczas wymiany oleju zmieniali filter i uszkodzili zaworek który odpowiadal za podawanie oleju...

Wypierali sie ze to nie ich wina ale co sie okazalo ze zegary mogly dobrze pokazwac poziom oleju poniewaz moglo sie zrobic podcisnienie.


Znajdz dobrego rzeczoznawce co sie zna. i niech Ci dokladnie powie.
_________________
W123 300D 1978r
W123 280CE 1979r.
W123 230C 1977r.
w123 230TE 1984r
w107 560AMG 1972r.
w210 320CDI T 2000r. Avantgarde
w211 320CDI T 2003r. Avantgarde
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 18:58   

Ja bym zrobil tak :
daj samochod do tego mechanika, tylko niech na pismie Ci potwierdzi i sie podpisze pod tym, ze wykonuje ponowna naprawe, niech wyszczegolni co po jego naprawie bylo uszkodzone w silniku.
Niech naprawi Ci silnik, tylko niech to on placi za czesci.
Pozniej majac to pismo, zabierasz samochod nie placac mu ani grosza.
Co z tego, ze przyjedzie policja, bedzie i tak po twojej stronie, bo mechanik NIE MA PRAWA przetrzymac samochodu, samochod jest Twoja wlasnascia i mechanik MA OBOWIAZEK oddania auta. Mechanik skieruje prawdopodobnie (albo i nie) sprawe do sadu, ale majac pismo, ze po jego naprawie uszkodzone zostaly elementy jestes gora.

PS To z policja wiem z doswiadczenia.
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 18:58   

przykra sprawa.moze zanim skierujesz sprawe do sadu spróbuj sie dogadac z tym mechanikiem bo chyba nikt nie lubi takich spraw i mysle ze bedzie gotowy na ugode.moze gosc pokryje kupno jakiegos uzywanego silnika bo jego remont z dziurawym tłokiem bedzie bardzo kosztowny a on moze to zrobic najmniejszym kosztem.moze podasz jakies namiary na tego mechanika to bedziemy go omijac.pozdrawiam
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
Algreholt


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 86
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 19:40   

Hej, myślę że masz benzynę. Teść miał identyczną sprawę w w124. Też robił uszczelkę pod głowicą i stało się dokładnie to samo co mówisz, tylko, że na Slowacji, więc doszła jeszcze lawet do Polski. Okazało się że koleś nie rozpiął całego napinacza łańcucha, bo w dieslach nie ma takiej potrzeby, a o tym podobno nie wszyscy wiedzą. Teść załatwił to tak. Miał napisaną kartkę z poprzedniej naprawy, więc gość sięnie wyparł, że on robił poprzednią naprawę. Na początku się nie chciał przyznać, że to jego wina. Teść się skonsultował z innymi mechanikami, i na 100 % to wina mechaniora. Wstawił samochód do warsztatu nie mówiąc nic. Przy odbiorze zapytał się kolesia czy dalej twierdzi, że to nie jego wina bo jeśli tak to spotykamy się w sądzie. Koleś zmiękł.
Ty, żeby mieć jeszcze lepszą podkładkę to najpierw tak jak koledzy radzą do rzecoznawcy. Jest to taka usterka, że każdy rzeczoznawca Ci potwierdzi winę mechanika. I niech naprawia na własny koszt.
_________________
C230 Kompressor, Sport, '96 LPG
 
 
Zbigniew123

Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 20:02   

Dziękuje wszystkim za informacje a szczególnie Algreholt.

Miałeś racje, mam benzynę 2000cm3. Mam jeszcze pytanie- jak ten silnik sprawował się po remoncie? Ile kilometrów zrobił teść na tym silniku? Też miał uszkodzony tłok?
 
 
Algreholt


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 86
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Grudzień 2007, 20:17   

N ie miał uszkodzonego tłoka, tylko urwany wałek i jeden zawór skrzywiony. Po remoncie silnik chodził głośniej, ale mechanik wmówił teściowi, że to wina paska, a to łańcuch napięty jak baranie jaja wył po prostu. Tak to niby wszystko OK i w trakcie jazdy na wakacjach po prostu się zatrzymał i już nie odpalił. Ile przejechał ja wiem, może lekko ponad 1000km, albo i nie.
_________________
C230 Kompressor, Sport, '96 LPG
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 01:21   

btx napisał/a:
niech wyszczegolni co po jego naprawie bylo uszkodzone w silniku.


btx napisał/a:

ale majac pismo, ze po jego naprawie uszkodzone zostaly elementy jestes gora.


Chyba spadłeś z Marsa. Przecież w takim piśmie on może wpisać, co mu się żywnie podoba :P :P :P
Ostatnio zmieniony przez Gerri 1 Styczeń 2008, 14:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 14:05   

Ja bym juz temu mechanikowi nie dal nic dotykac. Jak wymiane uszczelki pod glowica zpieprzyl, to co moze zrobic z nastepna naprawa?
1. Rzeczoznawca - jak potwierdzi Twoje podejrzenia (wszystko oczywiscie na pismie), mozesz negocjowac z trefnym mechanikiem;
2. Dla podstawy sadowej warto byloby miec druga niezalezna opinie rzeczoznawcy;
3. Autoryzowany serwis - drogo, ale pewnie, z gwarancja i niejednokrotnie niezbedny przy sprawach sadowych (nie moze to byc opiniodawca!!!);
4. Jezeli gosc nie zgodzi sie pokryc wszystkich kosztow to sad, ale tutaj musisz sie przygotowac na cierpliwosc i oczywiscie wydac na cala sprawe sporo z wlasnej kieszeni.

Moj szwagier mial sprawe gwarancyjna z dealerem Skody w Polsce (wady fabryczne) i cala sprawa toczyla sie 2 lata :? Dostal zwrot kosztow i nowy samochod :mrgreen:
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 16:41   

Gerri jak moze wypisac co mu sie zywnie podoba ?
chyba jak rozbierze silnik i bedzie widzial co jest uszkodzone, i wypisze, ze np, uszkodzone zawory, walek rozrzadu, etc, etc.
 
 
Zbigniew123

Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Styczeń 2008, 19:41   re

Witam!

Dogadałem się z mechanikiem, że jeśli kupię silnik on wymieni mi go za darmo. Nie mam czasu na włóczenie sie po sądach. :wink: W związku z tym mam pytanie. Chce wymienić silnik ale słyszałem, że w w202 były moduły albo komputery. Czy ktoś jest zorientowany czy silnik będzie pracował jeżeli mając moduł zastosuje komputer, albo odwrotnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,152 sekundy. Zapytań do SQL: 10