Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
w202 c240 automat tryb awaryjny?
Autor Wiadomość
MarcinStables 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 23:57   w202 c240 automat tryb awaryjny?

Witam wszystkich forumowiczów! Dzisiaj zauwazyłem pewnien problem w mojej :mb: otóż gdy jade normalnie, normalnie przyspieszam to wszystko działa OK wszystkie 5 biegów wrzuca idealnie, lecz kiedy przyspieszam z uzyciem "kick down" samochód przełącza sie w tryb awaryjny - traci moc, pedał gazu jest totalnie zamulony, auto wolno rusza, jest ogolnie baardzo mułowate dodam ze tym trybie awaryjnym biegi zmienia od 1 do 5 bez problemu. Całkowity problem znika po ponownym uruchomieniu silnika ale wraca kiedy ponownie chce gwałtownie przyspieszyc z "kick down". Nie mam pojecia co to moze byc, napewno podłącze go pod kompa i zobacze co tam pokaze... Serdecznie pozdrawiam i dziekuje z gory za podpowiedzi.
_________________
Mercedes w202 1.8, rok prod. 1994, gaz sekwencyjny
Teraz w202 2.4 v6, rok prod. 1998
 
 
 
mcteusz 
C240 ESPRIT '99 LPG


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 372
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 17 Kwiecień 2012, 07:07   

Mam podobne objawy, tyle że u mnie jest manual. W każdym bądź razie zanim się silnik rozgrzeje jest tak samo jak u Ciebie- przy stabilnym przyspieszaniu ok, ale przy mocniejszym kopnięciu zaczyna się dusić. Usterka znika po przełączeniu na LPG lub po rozgrzaniu silnika. Wedle mojego specjalisty winny jest przepływomierz. Z tej racji, że jestem za biedny na chińskie zamienniki, a wolnych sześciu stówek na oryginał nie mam, na razie tematu nie ruszam.
_________________
C240 ESPRIT '99 WDB2020861F878860 197 Obsidianschwarz
STAG 300-6 plus, KME Silver, OMVL Reg Fast
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15312
 
 
MarcinStables 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Kwiecień 2012, 21:49   

a wiec tak, byłem dzis u mechaniora podłączyl :mb: do komputera i wyskoczył oczywiscie błąd "pedału gazu", błąd wykasowany i działa wszystko jak należy. Zrobiłem dzisiaj 800 km :mb: i nic sie nie działo. Rozwiązaniem tego problemu było oczywiscie skasowanie błedu i znaczne poluzowanie linki "pedału gazu", podobno jesli linka jest za bardzo napięta może łapać za wysokie wartości czy tez zakres obrotów itp itd i przy wcisnięcu maxymalnie padału auto dla bezpieczeństwa przechodzi w tryb awaryjny.
mcteusz poruszylem Twoj problem i zalecił by zobaczyc do potencjometru "pedłu gazu", przy nim jest tez ta regulacja naciągu linki, uzywany kosztuje tylko ok 100 zł.

Pozdrawiam Wszystkich
_________________
Mercedes w202 1.8, rok prod. 1994, gaz sekwencyjny
Teraz w202 2.4 v6, rok prod. 1998
 
 
 
mcteusz 
C240 ESPRIT '99 LPG


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 372
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 07:24   

MarcinStables napisał/a:
mcteusz poruszylem Twoj problem i zalecił by zobaczyc do potencjometru "pedłu gazu", przy nim jest tez ta regulacja naciągu linki, uzywany kosztuje tylko ok 100 zł.
Dzięki. Każdy trop się może kiedyś przydać. A masz tam w Bydgoszczy jakiegoś magika od :mb: czy ogólnie mechanik wszystkiego?
P.S. Wybieram się w weekend do Bydgoszczy. Może się pościgamy? :P
_________________
C240 ESPRIT '99 WDB2020861F878860 197 Obsidianschwarz
STAG 300-6 plus, KME Silver, OMVL Reg Fast
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15312
 
 
MarcinStables 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 20:56   

Tak, moge naprawde polecić tego mechanika. Jest to bardzo znany rodzinny interes, ludzie którzy tylko specjalizuja sie w mercedesach i to za naprawde dobre piniadze. Podwórko jak i przed posiadłością jest zawalone wszelkimi modelami :mb: . Jak bedziesz w bdg mozemy sie spotkać i pokaze Tobie gdzie on jest i mozemy sie pościgac:)
_________________
Mercedes w202 1.8, rok prod. 1994, gaz sekwencyjny
Teraz w202 2.4 v6, rok prod. 1998
 
 
 
HubertJ

Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 12:16   

Panowie, z powyższego wywnioskowałem, że mam podobny problem i przydałoby się poluzować linkę gazu (wcześniej poprosiłem mechanika o skrócenie pustego skoku na pedale). Jak do tego się zabrać? Czy jest jakaś śruba? Przy pedale, przy silniku? Będę wdzięczny za pomoc- nie chcę z taką drobnostką jechać do mechanika.
 
 
MarcinStables 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 12:16   

Pod maska, znajdz linke pedały gazu, ona jest zamocowana do potencjometru. Tam przy mocowaniu linki jest cos w rodzaju regulacji (ręcznej) naciagu linki. U mnie pomogło na 0,5 roku ale mam do wymiany cały potencjometr ok 100 zł za używkę ponieważ przy kick down włącza sie tryb awaryjny zawsze. Podobno tam jakies szczotki sie wycierają. Powodzenia
_________________
Mercedes w202 1.8, rok prod. 1994, gaz sekwencyjny
Teraz w202 2.4 v6, rok prod. 1998
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,124 sekundy. Zapytań do SQL: 10