Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie glebokich rys na lakierze
Autor Wiadomość
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 7 Październik 2009, 16:45   Usuwanie glebokich rys na lakierze

Witam kolegow. Jestem posiadaczem pieknego wisniowego w202 c240 z piekna kremowa skorka. Wczoraj odebralem auto od blacharza poniewaz chcialem se pozbyc rdzy z kantow drzwi. Po odebraniu auta bylem bardzo zadowolony samochod prezentowal sie slicznie...niestety tylko do dzis...Wybaczcie mi moj francuski ale jakas qr.. w nocy przechodzila obok mojego samochodu z kluczami lub srubokretem i...mam niestety porysowany caly bok w niektorych miejscach az do podkladu :cry: To co udalo mi sie usunac a raczej ukryc za pomca woskow kredek itp nie wyglada zle natomiast mam 2 bardzo glebokie rysy.Lakiernik powiedzial ze wg niego jedyna opcja jest niestety lakierowanie calego boku ( bo rysy mam od przedniej do tylnej lampy)...Czy zna ktos z was jakies domowe metody ?? wiem ze nie usuna tych rys ale moze da je sie jakos ukryc bo niestety szpecii to strasznie samochod. Nie chce tez dzwonic do ubezp bo nie dostane zadnych znizek w przyszlym roku a teraz zadnychjeszcze nie mam wiec ubezpieczenie jest dosc kosztowne...
Ostatnio zmieniony przez Jajcek 7 Październik 2009, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gucionexia 
Turbo V6 :)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 780
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 7 Październik 2009, 17:30   

Ja rok temu malowałem volvo bratowej
-oczyszczasz (rane :P )
-tasma klejąca,zabezpieczasa nia lakier po bokach rysy
-oodtłuszczasz
- malowanko :lol: czyli odcień twego lakieru i na to bezbarwny. Nakładasz troszke tego więcej niz głębokośc rysy
-niech sobie schnie ze 2 dni
-papier scierny 2500 i lecisz na mokro
-pasta polerska potem wosk
No i ciesz się efektem(oczywiscie troszke widać bedzie)ale bedzie głatko.
Powodzenia
_________________
w202 1.8 95r ELEGANCE
WDB2020181F307308(był)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 7 Październik 2009, 17:34   

Prowizorycznie ukryjesz to, jeśli masz nieco zdolności manualnych i cierpliwości (ponoć ta ostatnia wystarczy, żeby mieć te pierwsze :wink: ).
Dorób u lakeirnika troszkę lakieru na podstawie klapki wlewu i cieniutkim pędzelkiem usupełnij najgłębsze rysy i tam, gdzie prześwituje jasny podkład. Żeby nie nakłaść lakieru poza rysą, możesz ją zamaskować po bokach jakąś taśmą...
Kilka pociągnięć co pół godziny i rysa powinna się wypełnić i zrównać z lakierem...

To prowizoryczna metoda, która tylko pozwoli ukryć jasne rysy i z daleka nic nie będzie widać. Można po kilku dniach spróbować jeszcze zapolerować...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 7 Październik 2009, 18:26   

jjankiello napisał/a:
Prowizorycznie ukryjesz to, jeśli masz nieco zdolności manualnych i cierpliwości (ponoć ta ostatnia wystarczy, żeby mieć te pierwsze :wink: ).
Dorób u lakeirnika troszkę lakieru na podstawie klapki wlewu i cieniutkim pędzelkiem usupełnij najgłębsze rysy i tam, gdzie prześwituje jasny podkład. Żeby nie nakłaść lakieru poza rysą, możesz ją zamaskować po bokach jakąś taśmą...
Kilka pociągnięć co pół godziny i rysa powinna się wypełnić i zrównać z lakierem...

To prowizoryczna metoda, która tylko pozwoli ukryć jasne rysy i z daleka nic nie będzie widać. Można po kilku dniach spróbować jeszcze zapolerować...


na mam mala puszeczke z lakierem nistety z tymi zdolnosciami gorzej...czy jak zrobie ta jak mowisz czyli tasma(co bedzie trudne bo to nie proste rysy tylko zygzak) i zaczne powoli nakladac np malym pedzelkiem musze na to potem polozyc bezbarwny??tego to nie mam a boje sie ze chcac napraic bardziej to sknoce.....
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 7 Październik 2009, 18:54   

Jajcek napisał/a:
bedzie trudne bo to nie proste rysy tylko zygzak)

To rób etapami, po małym kawałku... a taśmę weź taką, która daje się naciągać, to i lekkie łuki zamaskujesz...
Jeszcze dla ustalenia uwagi - maskowanie taśmą przed malowaniem, polega na przyklejeniu krawędzi taśmy wzdłuż krawędzi rysy, po obu jej stronach tak, aby między taśmami widać było jedynie rysę, a nieuszkodzony lakier był zasłonięty.

Jajcek napisał/a:
musze na to potem polozyc bezbarwny?
To ma być prowizoryczna naprawa i żaden bezbarwny efektu nie poprawi. :!:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 7 Październik 2009, 19:11   

jjankiello napisał/a:
Jajcek napisał/a:
bedzie trudne bo to nie proste rysy tylko zygzak)

To rób etapami, po małym kawałku... a taśmę weź taką, która daje się naciągać, to i lekkie łuki zamaskujesz...
Jeszcze dla ustalenia uwagi - maskowanie taśmą przed malowaniem, polega na przyklejeniu krawędzi taśmy wzdłuż krawędzi rysy, po obu jej stronach tak, aby między taśmami widać było jedynie rysę, a nieuszkodzony lakier był zasłonięty.

Jajcek napisał/a:
musze na to potem polozyc bezbarwny?
To ma być prowizoryczna naprawa i żaden bezbarwny efektu nie poprawi. :!:


Ok dzieki za pomoc w takim rzie jutro postaram sie cos z tym zrobic mam tylko nadzieje ze moj zdolnoci lakierniczo-blacharskie a w zasadzie ich brak nie pogorsza stanu auta
dzieki za pomoc
pozdrawiam
 
 
 
gucionexia 
Turbo V6 :)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 780
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 7 Październik 2009, 19:58   

Pytanie moje a co potem z tym bedziesz robił? Czy taka prowizorka zostanie,czy np.za rok lecisz z tym do lakiernika.
Bo jak ma zostac to zrób jak ja ci powiedzałem, a jak ma potem isc do lakiernika to rób jak kolega powiedział.
_________________
w202 1.8 95r ELEGANCE
WDB2020181F307308(był)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 7 Październik 2009, 20:16   

gucionexia, to poradz mi jak zrobic zaprawki punktowo ?? bo nie wiem jak sie zabrac, nie chce malowac 5 elementow jak mam niewielkie ubytki :(
_________________
C180 1999r WDB2020182F845343
 
 
puras 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: Z-DOLNY ŚLĄSK
Wysłany: 7 Październik 2009, 20:49   

Naklej jakieś turbo naklejki i po problemie.heheheNp ognie.. :P :P :P
Albo daj swojej dziewczynie pędzelek ona na pewno malowała nie raz paznokcie a ty sobie usiądziesz wygodnie koło auta otworzysz piwko i będziesz się przyglądał. Przyjemne z pożytecznym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
był w202 jest e39...
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Październik 2009, 20:50   

Przepraszam za offtop, ale czy kolega może poprawić pierwsze słowo w temacie postu...? Ort.
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
gucionexia 
Turbo V6 :)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 780
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 7 Październik 2009, 20:57   

btx, Najlepiej z głowa i sercem do swego autka :P
Nikt nie mówił,że będzie łatwo.Jak nie umiesz, to leć do lakiernika i nie kombinuj.
_________________
w202 1.8 95r ELEGANCE
WDB2020181F307308(był)
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 7 Październik 2009, 21:29   

Nex@pl napisał/a:
Przepraszam za offtop, ale czy kolega może poprawić pierwsze słowo w temacie postu...? Ort.


sorki- raz ze to wada wrodzona niestety, dwa ze poprostu mi rece opadly...jeden dzien po wizycie u lakiernika...
 
 
 
madzara31 

Pomógł: 94 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3310
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 7 Październik 2009, 21:32   

Mnie też tak załatwili kiedyś fure.Jak opisałem na forum co bym zrobił zbokowi to kol.Topol musiał ocenzurować post :mrgreen:
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 7 Październik 2009, 21:33   

gucionexia napisał/a:
Pytanie moje a co potem z tym bedziesz robił? Czy taka prowizorka zostanie,czy np.za rok lecisz z tym do lakiernika.
Bo jak ma zostac to zrób jak ja ci powiedzałem, a jak ma potem isc do lakiernika to rób jak kolega powiedział.


no ja teraz za usuniecie rdzy i polakierowanie obydwu stron samochodu od wysokosci progow do wusokosci listew ozdobnych na drzwiach zaplacilem 1400zl...boje sie pomyslec ile zaplace za malowanie przedniego i tylnego blotnika oraz przednich i tylnych drzwi...chyba zastosuje Twoj patent bo ja wiem czy ktos znowu nie wpdnie na pomysl porysowania mojego C acka...kupilem juz tasmy plyny do odtluszczania mam lakier i pedzelek i zobaczymy co z tego wynknie....

[ Dodano: 7 Październik 2009, 21:36 ]
madzara31 napisał/a:
Mnie też tak załatwili kiedyś fure.Jak opisałem na forum co bym zrobił zbokowi to kol.Topol musiał ocenzurować post :mrgreen:


dlatego tez ja zacisnalem zeby i ...wygladam co kilka minut przez okno z kluczem francuskim w reku - wyobraz sobie ten bol kiedy czekasz na C kilka dni, odbierasz od lakiernika- miodzio usmiech od ucha do ucha a nastepnego dnia rano.....
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 7 Październik 2009, 22:51   

Jajcek ktos po zlosci Ci zrobil... niestety :(
_________________
C180 1999r WDB2020182F845343
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,097 sekundy. Zapytań do SQL: 11