Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:33
świeci się kontrolka SRS
Autor Wiadomość
radek 
radek

Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: płock
  Wysłany: 20 Lipiec 2006, 19:04   świeci się kontrolka SRS

witam ponownie wszystkich ,mam prośbę otóż świeci się u mnie kontrolka SRS po podłączeniu do komputera w stacji diagnostycznej okazało się ze występuje kod błędu napinaczy pasów, powiedziano mi że nie da rady tego wykasować a czyszczenie sensora kosztuje 400 złotych . mam pytanie czy naprawdę nic innego oprócz tego nie mozna zrobić aby kontrolka zgasła nadmieniam iż po wyciągnięciu bezpiecznika kontrolka gaśnie ale niestety nie działa wtedy także szyber.
pozdrówka dla GERIEGO za pomoc przy zagłówkach
 
 
marcin19_87 


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 84
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 20 Lipiec 2006, 19:51   

zawsze można wyciągnąć samą żaróweczke z tyłu licznika. Jednak ja radzę to naprawić ponieważ podczas ewentualnego wypadku może być nieciekawie a nie znasz dnia ani godziny... :roll:
pozdrawiam
_________________
W202 220 DIESEL 96r. WDB2021211F502998
 
 
 
Marek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 115
Skąd: Bielsk
Wysłany: 20 Lipiec 2006, 23:55   

Trochę dziwna sprawa z tym czyszczeniem sensora, zastanawiam się czy wina nie leży po stronie napinaczy - może masz uszkodzone i temu nie można skasować błędu. Trzeba było by to jakoś sprawdzić i również jak kolega radzę naprawić.

Pozdrawiam
_________________
Czarna gwiazda C180 99r.
 
 
 
Gość

Wysłany: 21 Lipiec 2006, 09:07   

Mnie też w zeszłym tygodniu zaczęła świecić (mrugać nieregularnie) kontrokla SRS. Wydaje mi się, że jak postukam nogą w ściankę obok hamulca awaryjnego to kotrolka gaśnie.

Czy jak wyjmę bezpiecznik to poduszka będzie działać? Na rozpisce bezpieczników napisane jest tylko, że bezpiecznik jest do KONTROLKI SRS, a nie do SRS.
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 21 Lipiec 2006, 10:41   

Panowie: Element, który może uratować Wam życie a Wy zastanawiacie się czy kontrolkę unieszkodliwić czy nie?? :shock: Bezwzględnie należy usunąć wszystkie nawet drobne obiawy niesprawności SRS.

Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 22 Lipiec 2006, 09:43   

No ale jak naprawić? Na podstawie objawów wnioskuję, że coś gdzieś nie kontaktuje (zauważyłem, że jak auto jest nagrzane to lampka nie mruga - może jakiś drucik się rozszerza pod wpływem temperatury).
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Lipiec 2006, 18:09   

Tez miałem problem z SRS. na komputerze pokazało, że to taśma kierownicy. Niestety naprawa kosztuje 800zl w serwisie merca bo raczej nie kupię używanej taśmy. Na razie nie stać mnie na taki wydatek. jeżdżę tak od ponad 6 miesięcy, kontrolka nie świeci ale polecam (jak się ma), wydać te pieniądze. bezpieczeństwo najważniejsze!
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
radek 
radek

Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: płock
Wysłany: 8 Sierpień 2006, 20:15   

witam
mam problem i proszę o pomoc. na forum doradził Pan abym wymienił napinacze pasów zamiast czyścić sensor, mogę kupić pasy z napinaczami do samochodu tylko że ja jeżdżę modelem w202 z 95r w dieslu pojemność 220, natomiast napinacze pochodziły by z modelu c180 z 95 roku, mam pytanie czy taka podmianka jest mozliwa
proszę o odpowiedż mail: kaczak1@tlen.pl
pozdrawiam
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 18:01   

Witam
Zacięły mi się dzisiaj pasy bezp. tylko od kierowcy, Wszystko działa. Jak się dostać do tego napinacza?
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
jacek sz 
C200 sport


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 67
Skąd: Polkowice
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 21:08   

radek napisał/a:
witam
mam problem i proszę o pomoc. na forum doradził Pan abym wymienił napinacze pasów zamiast czyścić sensor, mogę kupić pasy z napinaczami do samochodu tylko że ja jeżdżę modelem w202 z 95r w dieslu pojemność 220, natomiast napinacze pochodziły by z modelu c180 z 95 roku, mam pytanie czy taka podmianka jest mozliwa
proszę o odpowiedż mail: kaczak1@tlen.pl
pozdrawiam

NAJ jest sensor i tu podmianka jest możliwe bo parametry zostają bez zmian
 
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 16 Styczeń 2010, 23:26   

A jak się dostać do napinacza? Na forum ktoś pisal że sam się może odblokować ale nie widzę szans. Chciałbym dojść do tego tylko niewiem jak dokładnie bez uszkodzenia poszycia słupka i progu.
Za pomoc z góry dziękuję :wink:
PS kontrolka SRS gaśnie normalnie więc myślę odblokować jedynie napinacz
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 17 Styczeń 2010, 09:25   

tomi382 napisał/a:
A jak się dostać do napinacza? Na forum ktoś pisal że sam się może odblokować ale nie widzę szans. Chciałbym dojść do tego tylko niewiem jak dokładnie bez uszkodzenia poszycia słupka i progu.


Pamiętaj tylko o jednym - napinacz jest integralnym elementem zwijadła w pasie - jeżeli pas blokuje się, to oznacza, że jest do wymiany - całkiem prawdopodobne, że uczestniczył wcześniej w kolizji.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 17 Styczeń 2010, 10:06   

Pas ma wewnątrz czujnik bezwładnościowo-położeniowy. Wyobraźmy sobie miseczkę w kształcie półkuli, a na jej dnie małą, metalową kulkę. Dopóki metalowa kuleczka jest dokładnie na środku dna - to mamy możliwość rozwinięcia pasa (kulka w tym miejscu naciska na taką małą zapadkę) Jeżeli jednak auto gwałtownie hamuje, uderzy w coś, lub zaczyna się wywracać - to kulka wypadnie z tego centralnego miejsca miseczki, przestanie naciskać zapadkę i rozwinięcie pasa będzie niemożliwe. Pas zostanie zablokowany chroniąc pasażera. Jest jeszcze w mechanizmie druga blokada (reagująca na szybkość rozwijania taśmy) ale w tej chwili nas to nie obchodzi. Otóż z powyższego wynika, że dany pas może być zamontowany TYLKO W JEDNEJ POZYCJI - gdyż tylko wtedy będzie możliwe jego rozwinięcie. Gniazdo montażu pasa jest niby tak skonstruowane, że jest mało możliwe żeby zwijadło się obróciło w pozycję inną niż przewidziana, jednak zacząłbym od sprawdzenia właśnie tego - bo takie wypadki się zdarzają. Wystarczy, że mocno poluzuje się śruba mocująca zwijadło. Zdarza się tak, że słupek drzwi (w danym modelu!) jest lekko nachylony - tak więc zwijadło też jest zamontowane w pozycji lekko nachylonej do tyłu. Wtedy pas z lewego słupka nie będzie pracował w prawym słupku - pomimo że na pierwszy rzut oka może wyglądać tak samo. Może ktoś po prostu zamontował niewłaściwy pas.
I to jest właściwie wszystko, co możesz zrobić. Nie radzę jakichkolwiek prób samodzielnej naprawy mechanizmu pasa! W czasie wypadku działają tam siły dochodzące do kilku ton - z tym NAPRAWDĘ NIE MA ŻARTÓW!
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 17 Styczeń 2010, 11:02   

Orientuje się ktoś ile może kosztować nowy kompletny pas od kierowcy ? Bez robocizny oczywiście. Nie wiem czy używka mogłaby być . I jak z robocizną w ASO ? Nie chce żeby szary magik odwalił fuszerkę
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
Peer 
Peer

Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 10
Skąd: wlkp
Wysłany: 26 Marzec 2010, 01:18   

witam i pozdrawiam.mi zapalila sie sama zsiebie kontrolka SRS mrugnie przy przekreceniu kluczyka ale niegasnie.co moze byc i jak to usunac????czy musi buc ingerencja elektryka??????????????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,207 sekundy. Zapytań do SQL: 11