Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
antena teleskopowa - podłączenie
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 15 Styczeń 2008, 22:37   antena teleskopowa - podłączenie

Witam
Sparwa wyglada tak, ze dostalem do naprawy automatyczna antene od mercedesa w202, 94rocznik, i mam problem, mianowicie nie wiem jak ja podłaczyc do sprawdzenia,jest tam chyba sterownik z 4 tranzystorami z którego wychodzi 4 wtyki, byłbym wdzięczny gdyby ktoś rozjaśnił mi jak to powinno byc podłączane. I jeszcze jedno pytanko, jak w tych mercedesach były rozwiazane wzmacniacze antenowe, tz gdzie były montowane?przy radiu, czy w innym miejscu?
 
 
jacekpj 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 5
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 17 Styczeń 2008, 13:53   

Jeżeli jest to HIRSCHMAN to powinny być 3 przewody:
czerwony +
brązowy - (masa)
a ten trzeci to sygnał z radia do wysunięcia anteny.
 
 
Gość

Wysłany: 17 Styczeń 2008, 19:22   

dzieki za info, jeszce gdyby ktos podpowiedzial jak jest z tym wzmacniaczem antenowym, gdzie on może byc??????
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Styczeń 2008, 20:00   

Korzystając z okazji mam pytanie: czy antena wysuwa się tylko przy korzystaniu z radia, a przy przełączeniu na CD się chowa? U siebie mam zwykły teleskop wysuwany ręcznie, ale może poszukam automatycznej.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
Aloiz 


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 754
Skąd: Sanok
Wysłany: 17 Styczeń 2008, 23:31   

U mnie antena wysuwa sie obojętnie czy włączam radio czy przełączam na cd.. dodam ze nie mam fabrycznego radia tylko firmy Pioneer... 8)
_________________
Ex: C180 Elegance '94
WDB2020181A089266
E320 CDI Avantgarde '99
WDB2100261A988449
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 18 Styczeń 2008, 01:44   

grz napisał/a:
Korzystając z okazji mam pytanie: czy antena wysuwa się tylko przy korzystaniu z radia, a przy przełączeniu na CD się chowa?

Antena jest wysunięta tak długo, jak długo jest włączony radioodbiornik, niezależnie od jego funkcji.
Cytat:
...jak jest z tym wzmacniaczem antenowym, gdzie on może byc??????

Wzmacniacz antenowy montuje sie zawsze na kablu antenowym, więc wzdłuż niego trzeba szukać. Jak każdy wzmacniacz, potrzebuje on zasilania, więc będą od niego odchodzić dwa przewody (+) i (-). Ja zawsze wzmacniacz kładę za radiem, bo tak najłatwiej - kabel antenowy wpinasz do wzmacniacza i wtyczkę antenową wzmacniacza włączasz do gniazda anteny w radiu. :idea:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Gość

Wysłany: 19 Styczeń 2008, 16:39   

Co do tego zalislania wzmacniacza, to wcale nie jest konieczne zasilenie go osobnymi kabelkami, bywa tak ze radio podaje napięcie bezposrednio na koncentryk, nie wiem jak to jest rozwiazane w c-klasie, ale myslalem ze ktos już mial przyjemnosc wczesniej tego szukac
 
 
jacekpj 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 5
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 23 Styczeń 2008, 22:04   

Ja mam SONY i antena chowa się jak włączę samo CD tylko w radiu musi być wyłączona funkcja AF/TA (tzn. komunikaty o ruchu drogowym)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,107 sekundy. Zapytań do SQL: 9