Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Hak holowniczy
Autor Wiadomość
pawciomerc 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 21 Kwiecień 2006, 12:31   

Tylko w autoryzowanym warsztacie zajmującym sie tym przeciez musisz miec wbity w dowód ja u siebie mam fajna sprawa i uratował sie zdezak jak gośc we mnie puknął
 
 
 
Gość

Wysłany: 16 Maj 2006, 21:45   

Gerri napisał/a:
Przemek napisał/a:

rozumiem ze elktryke podlaczales pod przewody tylnych lamp? jak to wygladalo i gdzie sie wpinales, cieles przewody?


W W-202 to nie jest zalecany sposób, z uwagi na układ kontroli sprawności żarówek w samochodzie. Układ ten jest przystosowany do określonego obciążenia; w tym wypadku obciążenie tylnych żarówek zostanie o 100% przekroczone. Jeżeli sterownik się nie zjara (jest taka szansa) to będzie mylnie pokazywał. Prawidłowo do podłączenia elektryki jest specjalny interfejs plus dodatkowa kontrolka na migacze przyczepki.



czyli gdzie i jak to podłączyć?
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:29   

Niemieckie firmy specjalizujące się w produkcji haków załączają do zestawu odpowiednie przekaźniki. Mercedes przewiduje natomiast (np. we wcześniejszych 202) trzy dodatkowe przekaźniki z dodatkowym kawałkiem instalacji.
 
 
Gość

Wysłany: 17 Maj 2006, 16:42   

Gerri napisał/a:
Niemieckie firmy specjalizujące się w produkcji haków załączają do zestawu odpowiednie przekaźniki. Mercedes przewiduje natomiast (np. we wcześniejszych 202) trzy dodatkowe przekaźniki z dodatkowym kawałkiem instalacji.

czyli jest to mozliwe do wykonania we wlasnym zakresie?
czy jednak elektryk samochodowy??? jesli elektryk to czy da rade ze znalezieniem wlasciwego miejsca podlaczenia??? a moze ktos ma na to jakas metode lub schemat do zastosowania we wlasnym zakresie metoda garazowa???
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 17 Maj 2006, 17:57   

Wiele uwarunkowań wynika z wymagań niemieckich przepisów ruchu drogowego. Kierunkowskazy we wcześniejszych wersjach 202 idzie załatwić wymianą przekaźnika migaczy na taki, na którym narysowane jest "autko z przyczepą kempingową" + dołożenie dodatkowej kontrolki uszkodzenia migaczy przyczepy(ten przekaźnik pasuje do "starej" podstawki). Jeżeli chodzi o pozostałe światła (pozycyjne, stop i przeciwmgielne) to wystarczy je pociągnąć z: głównego włącznika świateł oraz wyłącznika "stop" przy pedale hamulca. Tak skonstruowany układ nie będzie obciążał układu fabrycznego
 
 
Gość

Wysłany: 18 Maj 2006, 00:01   

moj MB w202 to rocznik 99 i czy jest jakas alternatywa do tego podlaczenia, jakies gotowe, fabryczne miejsce do podlaczenia?
ksiazka "NAPRAWA Mercedes-Benz KLASY C - SAM NAPRAWIAM Mercedes-Benz C200D, C200CDI, C220D, C220CDI, C250D, C250TD - Hans-Rudiger Etzold"
zamieszcza schemat elektryczny zlacza przyczepy ale dla takich laikow jak ja to czarna magia.... wiec prosze o pomoc ile sie da....
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 23 Maj 2006, 18:26   dodatkowe światło STOP

Gerri napisał/a:
Jeżeli chodzi o pozostałe światła (pozycyjne, stop i przeciwmgielne) to wystarczy je pociągnąć z: głównego włącznika świateł oraz wyłącznika "stop" przy pedale hamulca. Tak skonstruowany układ nie będzie obciążał układu fabrycznego


Jeśli już mowa o dodatkowych światłach - chce zamontować 3-cie światło STOP!!
Podobnie jak do przyczepy muszę pociągnąć z włącznika świateł?
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 23 Maj 2006, 19:02   Re: dodatkowe światło STOP

Lukas napisał/a:
Gerri napisał/a:
Jeżeli chodzi o pozostałe światła (pozycyjne, stop i przeciwmgielne) to wystarczy je pociągnąć z: głównego włącznika świateł oraz wyłącznika "stop" przy pedale hamulca. Tak skonstruowany układ nie będzie obciążał układu fabrycznego


Jeśli już mowa o dodatkowych światłach - chce zamontować 3-cie światło STOP!!
Podobnie jak do przyczepy muszę pociągnąć z włącznika świateł?



hm..... nie wiem ....ale ja u siebie podłączyłem WSZYSTKIE światła pod tylną lampę ......
światła w przyczepie są .. i nic sie nie dzieje :P
żadna kontrolka mi sie nie zaświeca
_________________
------------
 
 
BoMeN

Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: 23 Lipiec 2007, 22:40   

Witam. Mam problem. Mam MB c180 W202 1994r z hakiem. Sprowadzony z Niemic.
Kupiłem adapter 13/7 PIN.
Podpiąłem przyczepkę.
I nie mam prawego kierunku, jednego swiatło drogowego oraz oświetlenia tablicy.
Pomóżcie plisss. Bomen. Proszę o pomoc na e-mail bomen@wp.pl
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 23 Lipiec 2007, 22:57   

BoMeN napisał/a:
nie mam prawego kierunku, jednego swiatło drogowego oraz oświetlenia tablicy.


Musisz poprzekładać kabelki w gnieździe zaczepu :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 23 Lipiec 2007, 23:01   

BoMeN napisał/a:
I nie mam prawego kierunku, jednego swiatło drogowego oraz oświetlenia tablicy.

Kierunek można jeszcze zrozumieć. Co ma jednak światło drogowe do gniazda przyczepy????
Która tablica nie świeci???? (tylko nie pisz, że REJESTRACYJNA :? )
PISZ JAŚNIEJ!!!
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 15 Wrzesień 2007, 10:43   

Witam. Ja właśnie montuje sobie hak i chciałbym by działało tak jak Gerri napisał. Czy ten wymieniony przekaźnik to coś takiego http://www.allegro.pl/ite...cedes_124.html? I czy od 124 pasuje? I można trochę jaśniej i klarowniej dla osoby nieznającej się na elektronice/elektryce :wink: opisać schemat podłączenia tej instalacji? Pozdrawiam.

[ Dodano: 1 Październik 2007, 15:33 ]
Właśnie wróciłem ze stacji diagnostycznej gdzie odesłano mnie z kwitkiem... Chodzi oczywiście o zatwierdzenie zamontowanego haka poszło o to że nie można mieć haka bez bocznych kierunków w autku co koledzy na to???
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 7 Październik 2007, 11:26   

Potrzebuje dobry ciągnik do lawety. Obawiam sie ze mój C180 mimo ze ma wbite w dowód ze moze ciągnąc przyczepę o masie 1575 kg raczej nie poradzi sobie z takim cięzarem. Musze zmienić samochód i najlepiej na w202 tylko z innym silnikiem. Napiszcie prosze jaką maksymalną całkowitą mase przyczepy z hamulcem możecie ciągnąc waszymi w202. głownie interesują mnie silniki 250TD, 250 D, 240, 280, 230 kompressor.
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
pstrag 
Moderator

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 620
Skąd: Ełk
Wysłany: 7 Październik 2007, 11:31   

w 250 TD 1575 z hamulcem oraz 740 bez hamulca :arrow: wpis z orginalnego Brief'a
 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 7 Październik 2007, 17:40   

Czyżby DMC przyczepy jaką moze ciągnąć samochód nie zależała od silnika:>
A czy zna ktoś dokładne ptrzepisy odnosnie prawa jazdy B+E ? Szukąłem po internecie i znalazłem tylko przepisy odnosnie sameej kategori B. Chodzi mi głownie czy moge pociągnąć takim naszym w202 przyczepe o DMC 2000kg oczywiscie na B+E.

[ Dodano: 7 Październik 2007, 18:06 ]
Sam w końcu znalazłem odpowiedz wiec odrazu zamieszcze ją żeby nikt sie nie musiał pocić i odpowiadać:

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
b) pojazdem, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

Natomiast punkt 10 mówi nam do czego uprawniają kategorie B+E, C+E oraz D+E - według kodeksu posiadając prawo jazdy kat. B+E można kierować pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą.
Proszę zauważyć, że nie określa się masy całkowitej zestawu, więc może być wyższa niż 3,5 t, jednak pod warunkiem, że DMC przyczepy nie będzie większe od DMC pojazdu ją holującego.

[ Dodano: 7 Październik 2007, 18:12 ]
Czyli wynika z tego że :mb: w202 mając dmc 1830kg moze ciągnąc przyczepę o dmc mniejszej niż 1830. Ale co teraz z naszym wpisem do DR że mozemy ciągnac 1575 kg ?? Pogubiłem sie w tym wszystkim. Mam nadzieje że pomożecie mi zinterpretowac to wszystko.
_________________
C180 '93 LPG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,162 sekundy. Zapytań do SQL: 9