Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
klimatyzacja manualna - sprężarka
Autor Wiadomość
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2008, 14:03   klimatyzacja manualna - sprężarka

Witam

Koledzy wczoraj odwiedzilem serwis klimy i sprawdzilem szczelnosc, wyczysilem układ i wymieniłem płyn dodatkowo odgrzybienie ozonem, wszystko cacy, tylko troszkę w niepewnośc wprowadził mnie człowiek z serwisu, sprawdził cewke i wszystko działa sprzęgło zaskakuje spręzarka działa, teoretycznie problem pojawil sie po włączeniu klimy po dluzszym postoju, sprężarka raz się włączyła, (bylem prosto z drogi, gorąco w komorze, ) potem po jakims czasie już było trudniej ją uruchomić, facet wziął i wyją 3 pinowy wtyk z osuszacza i tam po zmostkowaniu wszystko działa od razu, teraz mam pytanie czy klima ma temp min przy ktorej sprezarka sie nie uruchomi? (wczoraj bylo c.a niecale 5 C na plusie), Powiedzial ze moze problem na styku i cos z elektryką (moze od osuszacza odchodzi jakis czujnik temp. dla klimy?), na innych forach VW, Seat, Ford, Opel piszą ludzie ze sprezarka sie nie wlaczy ponizej X C, a jak to jest u nas w W202

Tomasz
W202 200T CDI 99/00'
 
 
tomcat 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 111
Skąd: mazow
Wysłany: 3 Luty 2008, 14:25   

Ja mam climatronik i faktycznie poniżej 5 stopni sprężarka sie nie załącza to samo jest u kolegi tylko ze w Audi. Mysle ze w manu. jest podobnie.
_________________
c220CDI
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2008, 14:29   

dzieki za info, zobacze co i jak sie zrobi cieplej
btw. polecam ozonowe odgrzybianie, wybija wszystkie niechciane zapachy, oczywiscie najlepiej wymienic od razu tez filtr kabinowy
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Luty 2008, 15:37   

Ja nie ma climatronica mam taka klimę jak Ty tzn z przyciskiem EC i potwierdzam jak jest zimno na dworze w okolicy 4 stopni to sprężarka się nie załącza.
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2008, 15:50   

Dzieki Rafuss za informacje, ciekawe jak to sie ma do wlaczania klimy zima w celu przesmarowania sprezarki jak to zalecaja w roznych portalo-gazetach :P no chyba ze podczas
pobytu w cieplym garazu,

pzdr

[ Dodano: 4 Luty 2008, 17:30 ]
no niestety chyba odwiedze elektryka, dzisiaj 11C a klima jakos nie chce zaskoczyc, zastanawiam sie czy to nie jest termometr ktory dochodzi na zlaczce do osuszacza, bo jak go facet zmostkowal to wtedy klima sie wlaczala (dzialalo sterowanie z panelu), a po drugie moze ten termometr odpowiada tez za podgrzewacz w CDI? (ktory u mnie akurat nie dziala), moze ktos ma jakies sugestie? czy te termometry to czesty przypadek,

dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 29 Marzec 2008, 11:31 ]
No i temat sie na chwile obecna rozwiazal, bylem w serwisie premio ktorzy sa rowniez partnerem Hella service i wymienili mi czujnik - włącznik wysokiego cisnienia klimatyzacja (u mnie model 6ZL351028161 cena 288 zł, sprawdzili szczelnosc i lampka i nabili nowy czynnik i klima dziala. Jest gwarancja roczek wiec jakby mniej sie czlowiek martwi. :)

Pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,087 sekundy. Zapytań do SQL: 6