Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
prośba o usunięcie postu
Autor Wiadomość
infosoft 
WDB2020871F986615


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 403
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 21 Luty 2008, 16:53   

bajdziu napisał/a:

...w trakcie zawierania umowy ubezpieczeniowej jednym z dokumentow wymaganych (choc nie zawsze to ma miejsce) jest dowod nabycia pojazdu ...
wydzial komunikacji ... powinien chciec taki dowod opieczentowany przez skarbowke...
gdy odszkodowanie wyplaca ubezpieczyciel sprawcy, to na dzien dobry prosi rowniez o umowe nabycia z cena pojazdu takim samym celem jak twoj ubezpieczyciel po to zeby znac limit.
...


bajdziu teraz tylko w jednym miejscu obowiązany jesteś pokazać dowód zakupu i jest to Wydział Komunikacji, nigdzie indziej; ubezpieczenie zalatwiasz przez telefon i też nie pytają za ile kupiłeś - mają Eurotax; do Skarbowego wysyłasz przelew za podatek od wartości nabycia, możesz sam zawyżyć, nie musisz WCALE pieczętować u nich umowy; a już wogóle nie rozumiem dlaczego miałbyś pokazywać umowę zakupu pojazdu komuś trzeciemu, tj. ubezpieczycielowi sprawcy - uważam, że jest to bezprawne nadużycie, wg mnie wartość pojazdu określa Eurotax lub wartość zawartego ubezpieczenia, a ostatecznie sąd.
_________________
MB C200 TK Elegance'00,paint:emerald black metallic,interior:fabric Minos gray;manualne 6 biegów z kompresorem 194KM. Super niezawodny.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 21 Luty 2008, 18:02   

Fakt, że jak likwidowałem "moją" szkodę to na początku oględzin likwidator poprosił mnie o określenie wartości samochodu przed kolizją. Nie żądali ode mnie umowy kupna ani PCC. :roll:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 22 Luty 2008, 12:18   

Otrzymałem teżpocztą taki druk że oszacowano szkodę całkowitą ktora wynosi 750zl i na dole piszą że " Wartość pojazdu ustalona została na podstawie systemu Info-Ekspert " może mi ktoś powiedzieć jak dziła ten program co bierze pod uwagę wychodzi z tego że bierze wartość pojazdu z umowy K.S. czy poprostu pracownik HDI poleciał sobie na skróty i wpisał w rubryce wartość pojazdu zamiast z EUROTAXU to wpisał z umowy i tak oszacował program
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Luty 2008, 14:18   

dj_bovorta napisał/a:
Otrzymałem teżpocztą taki druk że oszacowano szkodę całkowitą ktora wynosi 750zl i na dole piszą że " Wartość pojazdu ustalona została na podstawie systemu Info-Ekspert " może mi ktoś powiedzieć jak dziła ten program co bierze pod uwagę wychodzi z tego że bierze wartość pojazdu z umowy K.S. czy poprostu pracownik HDI poleciał sobie na skróty i wpisał w rubryce wartość pojazdu zamiast z EUROTAXU to wpisał z umowy i tak oszacował program


Ja bym zażądał w takim razie przedstawienia kalkulacji wyceny "na podstawie systemu Info-Ekspert", który przy samochodzie o wartości koło 13 tysięcy złotych (jeżeli dobrze rozumiem) wylicza szkodę całkowitą o wartości 750 złotych... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2008, 15:11   

Nie zetknąłem się z systemem Info Ekspert, być może służy do obliczania szkody całkowitej tj. wartości pozostałości. Problem jest w tym, że prawdopodobnie jako wartość samochodu przyjęli cenę z umowy.
Info Ekspert to są też te małe, niebieskie, wydawane co miesiąc książeczki z aktualnymi cenami samochodów. W aktach szkody powinna być kserokopia strony z zaznaczoną ceną przyjętą do kalkulacji. Idź do nich i zażądaj pokazania akt szkody, masz do tego prawo, i zobacz jaki model i rocznik ,oraz wyposażenie przyjęli do kalkulacji. Niemożliwe, żeby to było 750zł. Jeżeli przyjęli cenę z umowy to też powinno to być w dokumentacji szkody. Wtedy poczekaj co odpowiedzą na Twoje pismo i zależnie od tego działaj dalej.
Powodzenia.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 22 Luty 2008, 15:25   

Napisałem takie pismo jak wyżej na str. 5 bodajże i teraz czekam na odpowiedz ciekawe jak długo mam czekać tego mi nie powiedzieli , wziąłem od nich kosztorys wycenę kserokopie tego ale powiem wam że oni coś kombinują bo tak sie tam kszątali chodzili do kierownika i wogól i np patrze na moją teczkę imie nazwisko adres i dane auta a na samym dole wycena szkód i długopisem napisane na każdej teczce było na ile oszacowali a u mnie było napisane 3000zl ale stwierdzili ze auto bylo warte 900zl i oszacowali szkodę całkowitą coś kombinuja a do tego nie uznali mi peknietej szyby ktora pekla w skutek wypadku lecz nie po tej stronie co było udeżenie lecz z drugiej strony i koleś napisal że mało prawdopodobne żeby to od kolizji czekam na decyzje po tym odwolaniu ale co zrobić pozniej z ta szyba ? też mysle sie odwolaywac choc mam juz dosc tego calego HDI :evil:
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:12   

Bez walki nie dadzą, ale trzeba walczyć o swoje. Ja wiem że w moim przypadku "moje" było uczciwe i naciągactwa i dlatego nie miałem skrupułów!
Natomiast w przypadku naciągactwa taki człowieczek/naciągacz nie ma prawa po tym narzekać, że OC drożeje.

Moja uwaga jest natury ogólnej i nie odnosi się do nikogo konkretnego, na tym forum zwłaszcza :P
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
bajdziu

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: Żagań
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:24   

widzisz ja mieszkam w malym miescie, i tu ludzie maja na wszystko czas, gdy mieszkalem w zielonej i rejestrowalem firmowe auto, wszystko trwalo chwile. nikt niczego nie sprawdzal. bach bach i po temacie bo byly kolejki. nie ubezpieczam tylko samochodu, ubezpieczam tez sprzet komputerowy w robocie, czy swoje mieszkanie. czego bym nie ubezpieczal to zawsze wystepuje oszacowanie wartosci mienia ubezpieczonego a od tego liczona jest skladka. co do auta to wszystkie swoje auta ubezieczalem w pzu zawsze w siedzibie ubezpieczyciela i zawsze kazano mi dostarczyc umowe nabycia pojazdu, czy to fakture z salonu. zakladam, ze przy rejestracji auta wielu agentow nie bawi sie w biurokracje i przyjmuje wartosc eurotaxu lub podobne tabele. wielu ludzi tez zaniedbuje swoje interesy i sie nie dowiaduje przed zalatwieniem czegos jak to sie powinno zalatwic. nie chce sie wdawac w polemike i solidaryzuje sie z toba w problemie. z tym ze problem jest duzy, bo kazdy bedzie dochodzil swoich praw. tak czy siak, firma ubezpieczeniowa likwidujaca szkode obligatoryjnie poprosi poszkodowanego o polise oc i jesli ta jest swiezozawarta to cwany likwidator poprosi rowniez o dowod nabycia pojazdu, albo powie wprost ile auto bylo warte przed szkoda i to zamiesci na protokole z ogledzin, pod ktorym ty sie podpiszesz. i tabele tabelami ale jesli twoja wartosc jest nizsza niz widelki to bedziesz poszkodowany 2 razy. zycze ci dobrze i nie zajmuje juz zdania, ale stwierdzam ze nie bedziesz mial lekko.
jeszcze jedno kiedys agenci tu i twe sciemnialy klientow na fikcyjne znizki np, masz ksiedza w rodzinie dostaniesz znizke, albo jestes urzednikiem, ludzie garneli do takich. pozniej okazywalo sie ze to lipa, gosc placil zanizone skladki i z odszkodowaniem bylo roznie. mercedes o ktorym wspominalem mial odszkodowanie wyplacane przez link4 i rowniez byl ubezpieczony w link4. sasiedzi sie ubezpieczyli bo przeciez tanio. chcesz komus ufac ufaj sobie. podobnie z tfi tak i z ubezpieczeniami, wszyscy sprzedaja fajne produkty, ale jak sie cos sypie to nikt juz ci nie pomoze. twoim atutem jest podatek zaplacony w skarbowce od wartosci katalogowej, tylko tym, sie mozesz bronic. takie moje zdanie, ale pracownik ktory ma cele do wypracowania bedzie robil wszystko zeby jego firma wyplacila jak najmniejsze ubezpieczenie a sam dostanie prowizje.
Ostatnio zmieniony przez bajdziu 22 Luty 2008, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:28   

bajdziu napisał/a:
to cwany likwidator poprosi rowniez o dowod nabycia pojazdu, albo powie wprost ile auto bylo warte przed szkoda i to zamiesci na protokole z ogledzin,


W moim przypadku likwidator poprosił mnie o podanie wartości samochodu. 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:29   

dj_bovorta napisał/a:
" Wartość pojazdu ustalona została na podstawie systemu Info-Ekspert " może mi ktoś powiedzieć jak dziła ten program co bierze pod uwagę

W InfoExpert brane są pod uwagę: rok produkcji, model, marka (do poziomu szczegółowości Esprit, Elegance itp, dla rocznika 97 czy przed czy po FL), typ nadwozia, pojemność silnika, data pierwszej rejestracji pierwszego właściciela, przebieg, wyposażenie dodatkowe (bardzo szczegółowo i indywidualnie dla każdej wersji pojazdu, ale nie zmieniające zasadniczo wartości wyceny w tak starych wozach) wyposażenie podstawowe dla wersji (w sensie że brak czegoś obniża wycenę).

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:33   

adrian.s napisał/a:
(w sensie że brak czegoś obniża wycenę).


Wszystko co się da per fas et nefas aby zaniżyć odszkodowanie.... :twisted:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:37   

topol napisał/a:
adrian.s napisał/a:
(w sensie że brak czegoś obniża wycenę).


Wszystko co się da per fas et nefas aby zaniżyć odszkodowanie.... :twisted:


Może, ten system nie jest wykorzystywany tylko w trakcie likwidacji szkód, ale również w trakcie określania wartości pojazdu w chwili zawierania polisy AC.

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Luty 2008, 16:40   

adrian.s napisał/a:
topol napisał/a:
adrian.s napisał/a:
(w sensie że brak czegoś obniża wycenę).


Wszystko co się da per fas et nefas aby zaniżyć odszkodowanie.... :twisted:


Może, ten system nie jest wykorzystywany tylko w trakcie likwidacji szkód, ale również w trakcie określania wartości pojazdu w chwili zawierania polisy AC.

Pozdrawiam!
Adrian S.


Aaaa wtedy jest odwrotnie wartość się zawyży i składka będzie większa....
Baaaaaaaaardzo uniwersalne narzędzie......... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 22 Luty 2008, 17:05   

topol napisał/a:

Aaaa wtedy jest odwrotnie wartość się zawyży i składka będzie większa....
Baaaaaaaaardzo uniwersalne narzędzie......... 8)


Oczywiście :-)
Ale te dane podaje klient :-) Przecież poda to co chce :mrgreen: Jak zaniży to będzie miał niższą składkę i niższą sumę ubezpieczenia :idea:

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2008, 18:52   

Wartość samochodu jest istotna przy zawieraniu ubezpieczenia AC. Przy zawieraniu obowiązkowego ubezpieczenia OC brana jest pod uwagę pojemność silnika i miejsce rejestracji. Kolega likwiduje szkodę z OC sprawcy i wartość jego samochodu powinna być wyceniona według cennika obowiązującego w chwili likwidacji szkody. Problem polega na tym, że ubezpieczyciel przyjął jako wartość zaniżoną cenę z umowy kupna.
Trzeba twardo stać na stanowisku, że cena i wartość to dwa różne pojęcia. Można np. kupić wrak samochodu za 100zł a po remoncie jego wartość może wzrosnąć kilkanaście razy.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,076 sekundy. Zapytań do SQL: 5