Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
prośba o usunięcie postu
Autor Wiadomość
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 23 Luty 2008, 09:56   

Jawelkiewicz napisał/a:
Wartość samochodu jest istotna przy zawieraniu ubezpieczenia AC. Przy zawieraniu obowiązkowego ubezpieczenia OC brana jest pod uwagę pojemność silnika i miejsce rejestracji. Kolega likwiduje szkodę z OC sprawcy i wartość jego samochodu powinna być wyceniona według cennika obowiązującego w chwili likwidacji szkody. Problem polega na tym, że ubezpieczyciel przyjął jako wartość zaniżoną cenę z umowy kupna.
Trzeba twardo stać na stanowisku, że cena i wartość to dwa różne pojęcia. Można np. kupić wrak samochodu za 100zł a po remoncie jego wartość może wzrosnąć kilkanaście razy.


dokładnie tego myślę się trzymać i tak argumentować mimo iż umowa była zawarta jakieś dwa tygodnie przed kolizją
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Luty 2008, 17:27   

Umowa była zawarta 2 tygodnie przed kolizją to znaczy, że w tym czasie mogłeś dużo zrobić przy samochodzie, ale nie możesz twierdzić, że kupiłeś wrak bo zażądają od Ciebie rachunków na prace wykonane przy samochodzie. Poza tym jeżeli nim jeździłeś musiał mieć ważny przegląd. Prawdopodobnie taka będzie ich argumentacja. Ty upieraj się przy jednym:
W chwili kolizji wartość samochodu była taka jaką podają katalogi Eurotaxu i Info Eksperta.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
infosoft 
WDB2020871F986615


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 403
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 23 Luty 2008, 20:14   

jakie faktury? przecież to auto chyba tak nie ucierpiało i widać co zostało uszkodzone, więc wiadomo ile był wart przed kolizją - nie mniej niż wynika z Eurotax
_________________
MB C200 TK Elegance'00,paint:emerald black metallic,interior:fabric Minos gray;manualne 6 biegów z kompresorem 194KM. Super niezawodny.
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Luty 2008, 10:03   

Ale nie wiadomo w jakim stanie kupił jeżeli zapłacił 900 zł. Między ceną jaką wg umowy zapłacił a ceną z katalogu jest przepaść. Jeżeli będą się upierali przy swoim można zażądać przywrócenia samochodu do stanu przed kolizją.

Art363.§1Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej.
Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.


§2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona
według cen z daty odszkodowania,
chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen
istniejących w innej chwili
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Luty 2008, 13:36   

infosoft napisał/a:
chyba tak nie ucierpiało

CHYBA to bardzo dobrze powiedziane, po moich przejściach jestem bardzo wstrzemięźliwy w ocenie szkód... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
infosoft 
WDB2020871F986615


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 403
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 26 Luty 2008, 14:41   

topol napisał/a:
infosoft napisał/a:
chyba tak nie ucierpiało

CHYBA to bardzo dobrze powiedziane, po moich przejściach jestem bardzo wstrzemięźliwy w ocenie szkód... 8)


niezręcznie się wyraziłem, a chodziło mi o to, że na podstawie oceny uszkodzeń jakich doznał w tej kolizji dojść do wartości auta tuż przed nią;
w sumie to jakieś kombinacje alpejskie, bo wiadomo, że wartość pojazdu bierze się z Eurotaxu, gdy brak innych danych mówiących o wycenie; dobrze wskazuje Jawelkiewicz powyżej;

topol, a co się stało Celince, tzn. kiedy i kto jej zaparkował w zadku ? (bo chyba o to idzie ?)
_________________
MB C200 TK Elegance'00,paint:emerald black metallic,interior:fabric Minos gray;manualne 6 biegów z kompresorem 194KM. Super niezawodny.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Luty 2008, 16:47   

infosoft napisał/a:
topol, a co się stało Celince, tzn. kiedy i kto jej zaparkował w zadku ? (bo chyba o to idzie ?)


A Skoda Fabia, ja się zatrzymałem właśnie po awaryjnym hamowaniu bo mi tak ślepa komenda na drogę wylazła a Fabia zahamowała na mojej Hildzie.... a było to 20 września ubiegłego roku, jak jechałem do pracy. Zrobioną odebrałem 19 grudnia, bo najpierw się ślimaczyło miesiąc w firmie Uniqa (OC sprawcy, bez policji) z wypłatą odszkodowania potem 3 tygodnie na ramie i miesiąc u lakiernika, niesolidnego terminowo bo warsztatowo nie mam mu nic do zarzucenia.
Żeby było śmieszniej (?) miesiąc po wypadku jechałem pożyczonym paskiem i facet Hondą wyjechał mi z poprzecznej (10 m przede mną) i znowu było bum.... Aczkolwiek tutaj szkody były mniejsze.
8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
infosoft 
WDB2020871F986615


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 403
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 26 Luty 2008, 16:53   

... ślepa komenda ... zahamowała na mojej Hildzie.... [/quote]

czy odszkodowanie sprawcy wszystko pokryło ? nie lepiej w ASO robić na czyjś koszt ?
_________________
MB C200 TK Elegance'00,paint:emerald black metallic,interior:fabric Minos gray;manualne 6 biegów z kompresorem 194KM. Super niezawodny.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Luty 2008, 17:06   

infosoft napisał/a:
czy odszkodowanie sprawcy wszystko pokryło ? nie lepiej w ASO robić na czyjś koszt ?


Tak pokryło, do warsztatu od strony technicznej też nie mam zastrzeżeń. W ASO to wiesz, tam tylko wymieniać potrafią... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 28 Luty 2008, 01:34   

Witam,

Taki mały update o wypłacie VAT: z OC sprawcy ubezpieczalnia musi wypłacić odszkodowanie razem z VAT - temat jest już zeszłoroczny.
Miałem w październiku zeszłego roku przygodę - Audi B4 zaparkowało mi na zderzaku Celiny - zderzak do lakierowania i błotnik 50%. LINK4 wypłaciło mizerne odszkodowanie bo 570 zł oczywiście razem z VAT, ale za to szybko i bez problemu więc widzę, że PZU to jeszcze bardziej złodziejska firma i dalej lecą w kulki.

A tu linki do artykułów (więcej znajdziecie sami):
Ubezpieczyciele oddadzą VAT z OC
VAT z OC
KNF wywalczyła VAT z polis OC
OC jednak z VAT
I na koniec taki
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 13:53   

Tak sobie pomyślałem, że gdybym startował na prezydenta to moim hasłem nr 1 było by: zabiorę wszystkim kobietom uprawnienia do kierowania pojazdami,
ponadtow: zniosę limit prędkości na drogach i zabronię jazdy rowerami po drogach publicznych. benzyna będzie po 2 zł, bo nie będzie akcyzy, autostrady w pół roku wszędzie, nawet w miastach i na drogach polnych
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 14:17   

czemu zabrał byś wszystkim kobietom prawko ? Osobiście znam dużo kobiet znajomych po rodzinie co jeżdżą jeszcze lepiej od niejednego mężczyzny . i tu jak byś takie hasło wymyślił już byś nie miał poparcia w kobietach i byś nie wygrał reszty już nie będę komentował
 
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 16:00   

Ech... A kto prowadził civica? Albo nawijała przez komórkę, albo grzebała w torebce alno malowała się!
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 16:58   

Mi kiedyś FACET wjechał w tył samochodu na mieście bo przestawiał fale w radiu i nie widział że się zatrzymałem. Z tego powodu może zabierzesz wszystkim facetom prawka??
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 17:56   

Jakieś 4tyg temu, poczciwy dziadzia z babcią w swoim uroczym, wychuchanym i wypieszczonym fiacie uno zatrzymali sie na moim mondeuszu własnie po awaryjnym hamowaniu bo jakaś sierota (kobieta) 3 samochody przede mną nagle właczyła kierunek i hamowała do skretu....

dobrze ze odebrąłem dzień wczesniej od mechanika (robiłem hamowniki i amory)

jak sie okazało, Dziadzia zerkał babci na kolana lub w dekold i nie zauwazył awaryjnego hamowania...

co do kobitek za kierownica to rozrózniam "Baby którym odebrał bym prawko po tym jak włacza kierunek kiedy już zjezdza z ronda (rondo z pierwszeństwem na wjezdzie)

i takie które latają, smigają lepiej niż niejeden facet...
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,062 sekundy. Zapytań do SQL: 5