Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
gaśnie przy wrzuceniu na luz
Autor Wiadomość
lifcik 
c180 94r Esprit

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Sompolno
  Wysłany: 15 Luty 2008, 21:43   gaśnie przy wrzuceniu na luz

Witam Ponownie przez dlugi czas nie moglem korzystac z mojego autka ani z neta wyjazdy sluzbowe czasami potrafia naprawde sie przedluzyc. Niestety nie moglem jechac :mb: wiec zostal w domu po powrocie pojawilo sie kilka problemow:
- jak mnie nie bylo tata wyciagnal akumulator no i zaczely sie klopoty czasami nie dziala wskaznik paliwa i temperatury silnika, po drugie jadac sobie spokojnie i na przyklad przy dojezdaniu do skrzyzowania wrzucam na luz a tu Gwiazdka gasnie szukalem na forum i jedyne co mi przychodzi do glowy to przpustnica zastanawiam sie czy jej przeczyszczenie pomoze
Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Moje autko to C180 94r Esprit
 
 
Maly V8 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 223
Skąd: Siedlce
Wysłany: 16 Luty 2008, 11:45   

Z tym przygasaniem to zaczoł bym od tak prozaicznej sprawy jak filtr powietrza , ew paliwa.
 
 
 
lifcik 
c180 94r Esprit

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Sompolno
Wysłany: 16 Luty 2008, 15:01   

Filtr powietrza juz wymienilem sprawdze jeszcze filtr paliwa, dzis zauwazylem rowniez podczas czyszczenia przepustnicy ze byla zerwana sprezynka ktora odpowiadala za dokladne zamykanie przepustnicy moze to byl problem, ale z tymi kontrolkami nadal cos nie tak dzis rano dzialaly bez zarzutu ale np jak odpalam autko godzine pozniej to juz nie dzialal ani czujnik paliwa ani wody i nie wiem dlaczego sprawdzilem kable przy czujnikach i nie wygldaja na przetarte ani uszkodzone.
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 16 Luty 2008, 15:14   

Wskazówki mogą się kleić do słupków temat oklepany :!: rozbierz licznik i wyczyść mi nie pomogło i nie wiem czemu tak jest może wskazniki są zepsute ale w 99,99% pomaga wyczyszczenie sprobuj lekko uderzyć ręką w licznik od góry powinny się podnieść,a co do gaśnięcia masz tam gaza` :?:
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 16 Luty 2008, 19:05   

Co do gaszenia silnika na obrotach jalowych to jest przekaznik OVP.(Over Voltage Protection)
Miesci sie w bagazniku kolo bezpiecznikow. taka kostka z wlasnym bezpiecznikiem.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
lifcik 
c180 94r Esprit

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Sompolno
Wysłany: 17 Luty 2008, 00:44   

Bovorta dzieki jutro sprawdze z tymi wskaznikami mam nadzieje ze pomoze.
Pavel dziekuje rowniez a wiesz w jaki sposob sprawdzic czy ten przekaznik jest sprawny. Ostatnio niestety mialem wypadek moze nie zbyt wielki ale musialem wymienic tylna klape. Gdyby ktos mi to opowiedzial to bym nie uwierzyl: zatrzymalem sie spokojnie na stacji benzynowej mam zamiar wysiadac z samochodu a tu z tylu nadjechal sobie pan traktorem i okazalo sie ze ma niesprawne hamulce i zatrzymal sie dopiero na mojej tylnej klapie nie mialem uszkodzone nic poza klapa od bagaznika ale czy to mozliwe zeby to uderzenie uszkodzilo ten przekaznik?
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 17 Luty 2008, 14:19   

Nie wiem jak sprawdzic czy przekaznik jest sprawny. Moze u elektryka?
Mozliwe ze moze "poruszylo " sie cos w czasie mocnego uderzenia.
Szkoda i wspolczuje ze tobie tak sie stalo.
Moze na Allegro jest takie cos i niedrogie.

Ja to mialem w mojej 190 E. Wynienilem ten przekaznik i problem zniknal.

[ Dodano: 17 Luty 2008, 14:25 ]
Przypomniala mi sie jedna rzecz na temat uderzenia z tylu.
Dawno, wtedy mialem Peugeota 405. Stanalem na rondzie, bo ktos jechal i na mnie rabnal Audi tak mocno, ze radio wylecialo z kasety i wyladowalo na tylne siedzenie.
Klape mialem lekko wykrzywiona. Zderzak wygladal dobrze. Czyli male uszkodzenie. Wypelnianie paierow i jazda dalej.
Potem okazalo sie ze mialem cala podloge w bagazniku pognieciona jak gazeta.
Zderzaki przeciez byly na "amorkach" i powrocily do pierwotnego polozenia a podloge zostawil zgnieciona.
Wiec zobacz jak u ciebie.Man nadzieje ze ok.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
lifcik 
c180 94r Esprit

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Sompolno
Wysłany: 17 Luty 2008, 18:45   

Ok to popytam u elektryka. Na szczescie podloga jest ok ciagnik jest dosyc wysoki i uderzyl bezposrednio w klape chyba dzieki temu mam cala podloge. Jeszcze raz dzieki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,132 sekundy. Zapytań do SQL: 11