Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Migające kontrolki - przerażenie - pomoc
Autor Wiadomość
szymon82 

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
  Wysłany: 9 Marzec 2008, 00:57   Migające kontrolki - przerażenie - pomoc

Witam.
Kupiłem wczoraj E klase 2,2 cdi z 2000r (automat). I już zaczynam się martwić.
Samochód sprowadzony lekko uderzony lewy bok (pęknięty reflektor, wgnieciony błotnik, narożnik zderzaka oraz uszkodzona felga aluiniowa z dużym ubytkiem - powietrze trzyma).
Chcę zaznaczyć że, nigdy wcześniej nie miałem do czyienia z tą marką. Sedno sprawy - nie wytrzymałem dziś i musiałem się nią przjechać mimo to że nie mam jeszcze dokumentów:) idzie super:) ale od czasu do czasu miga 1.KONTROLKA WYKRZYKNIKA ŚWIECĄCA NA ŻÓŁTO coś tam doczytałem na forum ale tyczyło się to ABS ESP i z tej odpowiedzi wywnioskowałem tylko że, jest to coś związane z układem hamulcowym lub trakcyjnym. Czy może ktoś mi wyjaśnić do czego służy ESP i co może być powodem tego mrugania?? Zastanawia mnie czy ta lekka stłuczka i udeżenie w lewe koło nie spowodowało tej awarii.
Druga kontrolka która wprowadziła mnie w zakłopotanie to spiralka również świecąca na żółto w prawym dolnym rogu. Po zgaśnieciu i odpaleniu samochodu świeci jakieś 30 40 sek. i gaśnie. Tą kwestie doczytałem na forum i wiem że, jest to zawiązane ze świecami lub przekaźnikiem.
Proszę o pomoc

P.S - nie ma wogóle zielonego pojęcia co to nr VIN i gdzie go znaleźć - zaznaczam że, do czwartku nie będe miał dokumentów.
Jeżeli ktoś wie jaki będzie koszt ewentualnej naprawy proszę o podanie przybliżonych kosztów które będe musiał ponieść - chcę się z tym wcześniej oswoić:)
Pozdrawiam
 
 
mbsly 
Sylwester Zabadała

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Gdansk
Wysłany: 9 Marzec 2008, 01:42   

szymon82 napisał/a:
ale od czasu do czasu miga 1.KONTROLKA WYKRZYKNIKA ŚWIECĄCA NA ŻÓŁTO
jest to kontrolka ASR,miganie kontrolki oznajmia o poslizgu ktoregos z kol napedowych.
szymon82 napisał/a:
spiralka również świecąca na żółto
nie mam doswiadzenia z dieselami,ale jest to kontrolka grzania swiec.
_________________
C 36 AMG WDB2020281F421896
 
 
 
ArturCDI 

Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2008, 15:33   

Jezeli zapala Ci sie po zapaleniu auta kontrolka ze spiralka to oznacza ze jest spalona ktora swieca zarowa
_________________
C220 CDI 98 WDB2021331A653404
 
 
szymon82 

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Marzec 2008, 15:51   odp

Tak jak napisałem wcześniej jest sporo informacji na temat świecącej spiralki - i wiem co należy zrobić i do kogo jechać. Natomiast martwi mnie kontrolka wykrzyknika która mrugneła kilka razy przy dość ostrym depnięciu w pedał gazu. Może jest to normalny objaw a ja zrobiłem źle i nie powinno się tak robić. ( CHODZI MI O OSTRE WCIŚNIĘCIE GAZU PRZY NIEROZGZANYM SILNIKU - OCZYWIŚCIE PODCZAS JAZDY)
dzięki za odpowiedzi
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 9 Marzec 2008, 16:05   

Na pewno nie masz sie o co martwic!

Ta druga, to jak kolega napisal, na pewno ktoras swieca przepalona.
Jezeli chodzi o ESP, jest to uklad trakcji i kazdorazowo kiedy ktores z kol traci przyczepnosc, ta kontrolka bedzie mrugac. Mozesz rowniez odczuc zmiane obrotow silnika, jaki i wlaczajacy sie ABS. To jest calkiem normalne zachowanie - ten trujkat jest dla Ciebie ostrzerzeniem, ze ruszasz za szybko, lub wchodzisz za szybko w zakret, sliska nawierzchnia, etc.
Jezeli nie swieca Ci sie kontrolki ABS, ESP to z ukladem jest jak najbardziej wszystko wporzadku. Istnieje jednak prawdopodobienstwo, ze uszkodzona felga powoduje utrate przyczepnosci. Musisz tylko sprawdzic w jakich warunkach wlacza sie wykrzyknik.
Mozesz wylaczyc ESP wylacznikiem na konsoli o tej samej nazwie, wykrzyknik bedzie sie swiecil caly czas. Rozgrzanie silnika nie ma na to wplywu.
VIN to nr pojazdu, powinien byc na tabliczce pod maska, angole maja na zewnatrz pod przedna szyba, w niektorych widzialem rownierz na slupku drzwi. Twoj najprawdopodobniej zaczyna sie od: WDB210...
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
szymon82 

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Marzec 2008, 23:18   volcanoadam dzięki za wyczerpujacą odpowiedz - otarłem pot:)

Tylko tak czy włączenie jest na tej samej zasadzie co klimatronik, wyczytałem to na forum - jeżeli kontrolka przy klimatroniku EC "NIE świeci" to oznacza że, jest włączony - a jęzeli świeci to oznacza jego wyłączenie. Czyli ma rozumieć że, tutaj zasada jest taka sama kontrolka ESP świeci oznacza JEST WYŁĄCZONE.
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 10 Marzec 2008, 03:46   

Dobrze kombinujesz, chociaz w tym przypadku kontrolka Cie ma ostrzec, ze jedziesz bez kontroli trakcji, a w przypadku klimy EC oznacza economic - bez klimy.
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
syzor 
Piotrek


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 24
Skąd: warszawa
Wysłany: 10 Marzec 2008, 19:52   

tak jak piszą ci koledzy - nie przejmuj sie tą kontrolką z wykszyknikiem. jeżeli mruga to dobrze. zaczniesz sie martwić jeżeli przestanie mrugać i bedzie świecić cały czas. a teraz rejestruj samochód i szerokiej drogi. (tak poza tym to zmień opony z tyłu - jak masz łyse to koła bedą dostawać częściej poślizgu i bedzie mrygać owa kontrolka)
_________________
Mercedes E klasa (W210) 2,2 CDI, 2001 r.,sedan, WDB2100061B345222
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,169 sekundy. Zapytań do SQL: 10