Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o błędy z CarSoft 7.4
Autor Wiadomość
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
  Wysłany: 10 Marzec 2008, 02:28   Pytanie o błędy z CarSoft 7.4

Witajcie,

otóż zakupiłem interfejs diagnostyczny do :mb: CarSoft 7.4 i odczytałem nim błędy w silniku i w skrzyni biegów (było ich dużo). Ze skrzyni błędy udało się pokasować, z silnika również, jednak po przeprowadzeniu jazdy kontrolnej generują się nowe błędy z modułu silnika (HFM). I tu mam pytanie, czy ktoś mógłby je rozszyfrować, ewentualnie naprowadzić co jest źle w samochodzie:

Single diagnosis HFM - Status: ERROR !
35 Lambdaregelung Fettanschlag/Gemisch : zu mager !
51 Selbstanpassung untere Teillast zu fett !
74 Relais Partielle Saugrohrvorwärmung : Kurzschluß nach +12V.

Ten ostatni pojawia się po uruchomienia silnika nawet bez jazdy (wówczas jako jedyny).

Proszę o pomoc. :)

BTW. Co ciekawe, Live Data ze skrzyni udało się również odczytać jak i wykasować inspekcję; ja mam licznik od 208 i od jakiegoś czasu męczył mnie ten komunikat.

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 10 Marzec 2008, 13:38   

nie wiem czy licznika nie musisz przeprogramowac, mozliwe, ze byl zgrany z w208, moze tamten mial inny silnik, inne wyposazenie itd, mimo, ze liczniki sa takie same, to roznia sie programem w srodku, (masz kluczyk rybke?)
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 10 Marzec 2008, 15:58   

btx napisał/a:
nie wiem czy licznika nie musisz przeprogramowac, mozliwe, ze byl zgrany z w208, moze tamten mial inny silnik, inne wyposazenie itd, mimo, ze liczniki sa takie same, to roznia sie programem w srodku, (masz kluczyk rybke?)


Myślę, że to nie kwestia licznika. Błędy o których pisałem powstają w module HFM. Nie mam kluczyka rybki, dlatego też w liczniku sa inne błędy (typu brak EZS) ale tym się nie przejmuję.

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 10 Marzec 2008, 16:12   

EZS to nie jest przypadkiem elektroniczna stacyjka ?
mogą sie pojawiac teoretycznie przez licznik, bo np licznik nie pobiera albo nie wysyla odpowiednich sygnalow do modulu, nie wiem jak jest zrobiony licznik, ale z tego co sie dowiedzialem , to odgrywa dosyc kluczowa role, sprobuj przetlumaczyc te bledy
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 10 Marzec 2008, 16:58   

btx napisał/a:
EZS to nie jest przypadkiem elektroniczna stacyjka ?
mogą sie pojawiac teoretycznie przez licznik, bo np licznik nie pobiera albo nie wysyla odpowiednich sygnalow do modulu, nie wiem jak jest zrobiony licznik, ale z tego co sie dowiedzialem , to odgrywa dosyc kluczowa role, sprobuj przetlumaczyc te bledy


EZS to jest stacyjka. Zdaje sobie sprawe ze z tego powodu są i będą błędy w module CL. Ale ja chciałem się dowiedzieć co znaczą właśnie podane przeze mnie błędy bo nic z niemieckiego nie rozumiem :? Właśnie prosze o przetłumaczenie ich lub podanie po angielsku chociaż :-)

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,065 sekundy. Zapytań do SQL: 6