Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:56
car audio poraz n-ty
Autor Wiadomość
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 11 Marzec 2008, 23:38   car audio poraz n-ty

witam!
zrobilem ostatnio car audio u siebie w aucie. system infinity plus aktywny subwoofer w bagazniku i radio sony active black panel.
co tu bede wieciej pisal. prosze, oto zdjecia z przebiegu montazu.
hmmm. cos nie tak z kolejnoscia, przegladanie najlepiej zaczac od dolu.

[ Dodano: 11 Marzec 2008, 21:43 ]
cd

no i to by bylo na tyle! zdjecia woofera pozniej wrzuce, musze sie z nim uporac!
pozdrawiam!

11032008205.jpg
i gwizdki. trzeba bylo usunac ten plastik kierunkowy. inaczej nic sie w miejsce fabryczne nie miesci.
Plik ściągnięto 315 raz(y) 98,04 KB

11032008202.jpg
nowe panele z plyty warstwowej 20mm plus infinity 130mm
Plik ściągnięto 373 raz(y) 134,13 KB

07032008201.jpg
onie zwrotnice umieszczone w progu po stronie kierowcy. trzeba bylo zdjac pokrywe zwrotnic zeby weszly bez problemu.
Plik ściągnięto 274 raz(y) 141,73 KB

07032008198.jpg
dzwiny system mb. kable z leweo glosnika ida najpierw na prawa strone zeby wrocic do srodka. a spotykaja sie w kostce, nad zwrotnica.
Plik ściągnięto 304 raz(y) 136,19 KB

07032008195.jpg
tu prosze po stronie kierowcy. wiem ze to dziwnie wyglada :D
Plik ściągnięto 299 raz(y) 114,26 KB

07032008194.jpg
...i wyjeciu dywanu mamy tunle do dyspozycji
Plik ściągnięto 269 raz(y) 111,24 KB

07032008193.jpg
po zdjeciu panela
Plik ściągnięto 228 raz(y) 127 KB

07032008192.jpg
tak wygladaly aktualne glosniki i panele w drzwiach. zostaly przerobione na 130mm.
Plik ściągnięto 457 raz(y) 154,92 KB

07032008191.jpg
ozdobna uszczelke wyciagamy w gore zeby moc odkrecic panel w nogach pasazera.
Plik ściągnięto 222 raz(y) 139,38 KB

07032008190.jpg
kanapa i oparcie out, siedzenie na zatrzaski a oparcie na trzy sruby.
Plik ściągnięto 291 raz(y) 208,04 KB

07032008189.jpg
Plik ściągnięto 236 raz(y) 180,83 KB

07032008188.jpg
zaczynamy, progi w gore!
Plik ściągnięto 260 raz(y) 177,86 KB

 
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 11 Marzec 2008, 23:52   

Czy to wygłuszenie pod tylną kanapą jest fabryczne w sedanie czy Robiłeś to sam :?:
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Marzec 2008, 01:19   

fabryczne
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 12 Marzec 2008, 08:47   

Fabrycznie, jeżeli nikt tam nie mieszał to powinno być w stanie nie naruszonym.
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Rafuss 
Rafał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Marzec 2008, 09:37   

A powiedz kolego ta płyta w drzwiach do której przykręciłeś głośniki to z czego? i czy jest to lepsze rozwiązanie niż kupno redukcji plastikowych ogólno dostępnych do głosników 130mm? Czy drzwi jakoś wygłuszałeś/przerabiałeś? Nooo i w końcu jaki efekt ? :D
_________________
C250DT 1996r smoke silver metallic
 
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 12 Marzec 2008, 10:17   

Rafuss, płyta jest wielowarstwowa (kilka cienkich płyt ustawione jedną na drugiej) , prasowana o grubości 20mm. Jest przede wszystkim pełna w środku i chyba tania. Nie znam ceny bo wszystko w pracy sobie zrobiłem. Plastikowym reduktorom bym nie zaufał ze względu na rozmieszczenie dziur na śruby do przykrecenia do drzwi. Wygluszenia nie robiłem. Fabrycznie jest jakąś czarna mata pomiędzy tapicerka a folią. A na drzwiach też jest coś od zewnątrz naklejone. Efekt? Jestem bardzo miło i pozytywnie zaskoczony. Gra bardzo ładnie, czysto, średnie i niskie tony są dobrze odczuwalne i co ważne tapicerka nie brzęczy, a tego się najbardziej obawiałem.
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Marzec 2008, 16:55   

bednim napisał/a:
st wielowarstwowa (kilka cienkich płyt ustawione jedną na drugiej)

Czyli sklejka - w dziedzinie audio jeden z gorszych materiałów - dość wysoki rezonans - w granicach 800Hz.

Z przodu 130mm? Czemu tak mało? :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
pulsarus 
Mercedes C200D


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 30
Skąd: Świecie
Wysłany: 12 Marzec 2008, 17:36   

C klasa jest z natury już dość dobrze wygłuszonym samochodem. W środku może walić i huczeć a na zewnątrz ledwo co słychać. Zestawik bardzo ładny. Ale z przodu nie dawał bym redukcji tylko wrzucił większe głośniczki takie jak pasują otwory. Ja mam jeszcze z tyłu w półce dwa jajka 6/9" JBL GTO i dale na tyle że nie widzę sensu ładowania suba w bagażnik.
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 12 Marzec 2008, 18:29   

Camel- napisał/a:
Czyli sklejka - w dziedzinie audio jeden z gorszych materiałów - dość wysoki rezonans - w granicach 800Hz.

Z przodu 130mm? Czemu tak mało?
_________________


mozlliwe ze sklejka :D nie mialem nic lepszego pod reka hehe. co to znaczy, dosc wysoki rezonans? wpada w drgania?
130 dla tego bo nie chcialem nic ciac. a i tak musialem. myslalem ze mam 130 a okazalo sie ze sa 100. wiekszych tez nie chcialem, wymyslilem sobie ze takie 130 dobrze oddadza srednie tony a np 170 juz nie. za bas odpowie aktywny subwoofer, jak go posklejam.


pulsarus napisał/a:
C klasa jest z natury już dość dobrze wygłuszonym samochodem. W środku może walić i huczeć a na zewnątrz ledwo co słychać. Zestawik bardzo ładny. Ale z przodu nie dawał bym redukcji tylko wrzucił większe głośniczki takie jak pasują otwory. Ja mam jeszcze z tyłu w półce dwa jajka 6/9" JBL GTO i dale na tyle że nie widzę sensu ładowania suba w bagażnik.


nie dalem redukcji, wrecz odwrotnie! po przejsciach z car audio stwierdzam ze tyl jest zbedny. dobrze zestawiony przod jak najbardziej powinien wystarczac. i nie ma problemu z zestrojeniem przod+tyl.


pozdrawiam!!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Marzec 2008, 20:40   

To poczekaj. 130mm dałeś na tył czy przód? Bo jak na tył - to jako tako dam zrozumieć - w C-klasie jest o tyle fajnie, że tył nie koliduje siedząc z przodu.

Ale na przód 130mm, ze względu na to, że ma być lepsza średnica - to tylko teoria. Raz, że głośnik głośnikowi nie równy, to zdarza się nawet tak, że ten większy zagra lepiej od tego mniejszego. Bo tu chodzi o jak najbardziej liniową, stałą charakterystykę :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 12 Marzec 2008, 20:51   

Camel- napisał/a:
To poczekaj. 130mm dałeś na tył czy przód? Bo jak na tył - to jako tako dam zrozumieć - w C-klasie jest o tyle fajnie, że tył nie koliduje siedząc z przodu.


przod. nie mam polki fabrycznie przygotowanej pod glosniki.

Camel- napisał/a:
Ale na przód 130mm, ze względu na to, że ma być lepsza średnica - to tylko teoria.


wydaje mi sie ze taki glosnik 130 jest szybszy niz 170. fakt wiekszy moze zagrac lepiek ale jak, dajac wiekszy bas? to na pewno ale czy reszte dzwiekow tez?
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Hery 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: P-na
Wysłany: 12 Marzec 2008, 21:42   

hmm przeciez mozna 130mm wsadzic do tylnich drzwi,
wiec ja bym te 130 mm dal do tylnich drzwi a do przodku 160mm
nie jestem jakims specem ale chyba tak byloby lepiej,nie?
 
 
winiar789 

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Marzec 2008, 22:52   

panowie ogolnie mam sprzet bardzo drogi zbieralem zbieralem ale sie udalo zalozyc cos porzadnego plyte jaka mozna zastosowac w przednich drzwiach to mdf w kazdej castoramie mozna to kupic 1 m to cena okolo 30 zl sa roznych grobosci aby gralo kozacko pamietajcie aby wygluszyc drzwi najlepiej w srodku obkleic specjalna gobka wygluszajaca aby zrobic rezonans 3 m kwestia 100 150 zl nie mozna zapomniec o dobrym grubym kablu to poniewaz bardzo duzo ucieka mocy jezeli jest cienki ..gdy glosniki sa dobrej klasy najlepiej do nich wzmacniacz w tedy mamy dobry efekt bo radia ogolnie moc wyjsciowa rms maja 21 wat nie mozna sie oszukiwac czytajac wklepach 50 wat x 4 bo to tylko jedna wielka sciema ...jezeli czegos bedziecie potrzebowac jezeli chodzi o car adio piszcie pracuje w sklepie z takimi bajerami a tak ze zajmuje sie montazem.
 
 
Caweł 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 104
Skąd: Siedlce/Wa-wa
Wysłany: 12 Marzec 2008, 23:08   

Mam pytanie - nie znam się prawie wcale na car audio, ale jestem fanem muzyki i lubię jej sobie posłuchać w aucie :] W swojej Celince mam oryginalnego Beckera na kasety oraz wszystkie inne części jak głośniki, przewody itp., które zostały zamontowane w fabryce. Muzyki słucham poprzez kasetę-adapter, która podłączam do urządzenia PSP (Sony Playstation Portable - nie wiem czy to ma znaczenie co do jakości dźwięku). Wszystkie ustawienia dźwięku mam wyzerowane lecz gdy pogłośnię muzykę nieco bardziej niż, gdy słucham jej na co dzień, to przy mocniejszych dźwiękach basowych słychać stukanie głośnika przy drzwiach z przodu od strony kierowcy.. Gdy przyłożę nogę, czy rękę do głośnika to owo stukanie ustępuje, ale nie będę przecież jechał z nogą przyłożoną do głośnika :P . Co można z tym zrobić? Dziwi mnie trochę, że teoretycznie taki sam głośnik od strony pasażera stuka dopiero przy znacznym pogłośnieniu.
I drugie pytanie: czy jest może jakiś sposób, żeby za małe pieniądze i niewielkim nakładem pracy jeszcze polepszyć jakość dźwięku? (coś takiego jak słaby punkt np. kabel, po którego wymianie na lepszy od razu słychać lepiej gra itd.)
_________________
Był: C220D 96r Elegance WBD2021211A408485
Jest: C200 CDI Elegance 00r WDB2021341a867802
 
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 12 Marzec 2008, 23:44   

Hery napisał/a:
hmm przeciez mozna 130mm wsadzic do tylnich drzwi,
wiec ja bym te 130 mm dal do tylnich drzwi a do przodku 160mm
nie jestem jakims specem ale chyba tak byloby lepiej,nie?


widzisz miejsce na glosniki z tylu w drzwiach jest w nogach. jeszcze moj tata mi mowil i powtarza za kazdym razem jak rozmawiamy o glosnikach, ze glosnik powinien byc umieszczony na wysokosci uszu sluchacza. dla tego lepiej nie psuc sceny muzycznej. w sumie ktos zniszczyl juz tapicere wstawiajac glosniki w drzwi ale one sa tam zupelnie zbedne. wysokie tony z przodu roznosza sie po calym aucie, a mid basy dobrze te tony uzupelniaja. dzisiaj kolega widzac te glosniki z tylu myslal ze sa podlaczone i sie niezle zdziwil, ze jednak nie sa.

winiar789 napisał/a:
czytajac wklepach 50 wat x 4 bo to tylko jedna wielka sciema ...jezeli czegos bedziecie potrzebowac jezeli chodzi o car adio piszcie pracuje w sklepie z takimi bajerami a tak ze zajmuje sie montazem.


zadna sciema. to jest ale moc maksymalna osiagalna przez radio. w moim przypadku jest to 4x52w. glosniki sa 5 razy mocniejsze, maja 250w muzycznej ale naped radia wystarcza! na razie..

Caweł napisał/a:
Co można z tym zrobić?


wejsc na allegro i kupic nowe glosniki dostoswane do twoich potrzeb i ile chcesz na nie przeznaczyc lub jezeli wystarczy ci to co masz i glosniki nie sa uszkodzone, zdejmij maskownice i je dokrec! kabli w mb nie ma co wymieniac jezeli nie zamierzasz zalozyc wzmacniacza i glosnikow high-end. fabryczne sa ddobre i nic im nie brakuje!


pozdrawiam!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12