Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:56
car audio poraz n-ty
Autor Wiadomość
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Marzec 2008, 00:41   

Ja u siebie pierwsze co jak kupilem auto to bralem sie za audio :D bo glosniki w przednich drzwiach sypaly sie w rekach wiec kupilem Blaupunkty Gtx 663, kupilem takie bo nie chcialem sie bawic w zadne przerabianie otworow montazowych (na stronie producenta jest konfigurator gdzie i jakie glosniki pasuja w danym aucie), no i byly tanie :D 100zl komplet. Do bagaznika powedrowala tuba aktywna o mocy okolo 400-500w i tzrepie calkiem dobrze, jak na sprzet za 200zl to wrecz super :D i taki uklad mi wystarcza, tylko cos na tyl by sie przydalo no ale nie mam w tylnych dzwiach mozliwosci fabrycznej:(:( Fakt Celinki sa wyciszone dosc dobrze bo nawet jak w srodku jest nie do wytzrymania to na zewnątrz lekkie szmery :) A radio to mam jakiegos panasonica na cd :D
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
Filonmaciek 
C 200D 93r

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 17
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Marzec 2008, 01:06   

Witam wszystkich, od niedawna posiadam C klasse 200D w automacie i jeździ sie naprawdę wygodnie,mam pytanie odnośnie audio jaki jest efekt wsadzenia skrzynki w bagażnik bo zastanawiam sie nad skrzynką czy może głośniki w półkę pod wzmacniaczem a jak w półkę to 4 głośniki 15 czy może pociąć półkę i 2 jajka?proszę o poradę i pozdrawiam
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 13 Marzec 2008, 01:15   

Filonmaciek napisał/a:
Witam wszystkich,


he, dzisiaj w you can dance byl ktos z rumii :mrgreen:

skrzynia w bagaznik pewnie jak chcesz bas.
4 glosniki w polke? 2 wystarcza, tnij wedle uznania, jednak po co jajka jak chcesz skrzynie?
moze wystarczy tylko przod zrobic?
pozdrawiam!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Filonmaciek 
C 200D 93r

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 17
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Marzec 2008, 01:20   

He he po raz pierwszy oglądałem you can dance i właśnie widziałem tego chłopaka jest ode mnie z osiedla ale mniejsza z tym.zastanawiam sie właśnie co będzie lepsze czy jajka czy skrzynka w moim wcześniejszym aucie golfie3 bardziej pasowały mi jajka ale nie wiem jak tu będzie.w golfie miałem tubę i był to hatchbackto to tez inaczej gra
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 13 Marzec 2008, 09:11   

Filonmaciek, ja polecam zrobić system z przodu ze zwrotniacami i skrzynie do bagażnika. Jaki będzie efekt po założeniu jajek nie wiem. Miałem jajka w polonezie atu. I były wystarczające do czasu! I dołożyłem skrzynie. Pozdrawiam!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
BEENN 
E 270 CDI/BMW 530d


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 205
Skąd: LESZNO
Wysłany: 13 Marzec 2008, 10:28   

Witam,

W ostatnim czasie też pobawiłem sie w car-audio :D Ja postawiłem na Tube w bagażniku. Jest to Balupunkt Gtt 1200 i napędza go wzmacniacz Blaupunkt GTA 2 special MK II. Glożniki w drzwiach i w desce zostawiłem fabryczne. Dużo zalezy od radia (możliwosci sterowania głośnikami), grunt to nie przeciążyc "małych" głośnikow.
_________________
MB W210 E 270 CDI ELEGANCE
BMW e39 530d

BEENN Ma Wóz...
"Dobrego kierowcę BMW można poznać po tym, że ma na bocznych szybach więcej much niż na przedniej"
 
 
 
Filonmaciek 
C 200D 93r

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 17
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Marzec 2008, 10:41   

BEENN właśnie chce zrobić taki sam zestaw tylko ze zamiast tuby dać skrzynkę, ponoć jest lepsze odbicie basu itp,zadowolony jesteś efektu jaki osiągnąłeś?głośniki z tylu w drzwiach wymieniłem od razu po kupnie auta bo były rozwalone a nie wiedziałem ze będę sie bawić w audio bo bym ich nie ruszał a z przodu w drzwiach chce zostawić te co są bo grają w miarę dobrze a i tak regulacja będzie szla bardziej na tył auta.
 
 
BEENN 
E 270 CDI/BMW 530d


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 205
Skąd: LESZNO
Wysłany: 13 Marzec 2008, 11:01   

Nie spodziewałem sie tak dobrego efektu ze strony oryginalnych glośników. Trochę zainwestowałem w radio ale mam możliwosc obcinania pasma dla głośników. Dzięki temu głośniki w drzwiach nie grają niskich tonow i grają bardzo czysto. Też na początku chciałem skrzynie ale w końcu zdecydowałem sie na tube. Pozdrawiam
_________________
MB W210 E 270 CDI ELEGANCE
BMW e39 530d

BEENN Ma Wóz...
"Dobrego kierowcę BMW można poznać po tym, że ma na bocznych szybach więcej much niż na przedniej"
 
 
 
winiar789 

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: warszawa
Wysłany: 13 Marzec 2008, 15:59   

bednim powiedz mi co to moc maksymalna a czy z radia samochodowego wyciagniesz moc maksymalna? podkrecisz na maxa i twoim zdaniem jest to moc maksymalna ?? to sie grubo mylisz ... oczywiscie radio ma napisane 52w na 4 glosniki ale wzyciu tego nie osagnie oczywiscie ladnie bedzie gralo jezeli masz dobrej klasy radio bo duzo filtrow jest zalozonych itd wyjscie na kablu czyli rms 3/4 radi ma 21 22 waty jednej firmie udalo sie wyciagnac wyjscia rms 28 wat ...o ile zauwayliscie w sklepach i na opakowaniach od radi podaja tylko maksymalna wyjsiowa moc a na opakowaniach jest malym druczkiem ile rms albo wcale tego nie ma bo kazdy sie na to nabiera aby lepiej mu gralo... radio nie jest odopwiedzialne za granie muzyki to tylko efektowny bajer ..zeby gralo ok potrzebne sa porzadne glosniki i porzadny wzmacniacz takze nie mozna sie lapac marki np. jbl czy tez blaupunk oni bardzo duzo zawyzaja swoj sprzet lub oszukuja w opisach.. co do kolegi Cawela radze sprawdzic w jakim stanie sa glosniki ,kabel nowy nie pomoze w mercach ogolnie kable do radi sa grobe i w miare ok radze sprawdzic glosniki i zastanowic sie nad nowymi...

[ Dodano: 13 Marzec 2008, 15:07 ]
tuba powoduje gleboki bass co do skrzyni to wogole cos innego ktos slucha techno i ogolnie lupanie polecam tylko i wylacznie tubie ktos slucha hausu troche letrzych kawalkow skrzynie tylko tuba wyciagnie duzy bass zadna skrzynia na przod glosniki z twiterami i przetwornicami oczywiscie do nich wzmacniacz jak i do tuby i bedzie gralo super tylko jeszcze dobrze to obic i porzadnie zamontowac od tego tez duzo zalezy bo gdy zalozymy to jak kolwiek 50 % tracimy na dzwieku ..
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 13 Marzec 2008, 16:36   

Winiar789, proszę bardzo. Maksymalna moc muzyczna jest chwilową mocą, którą może oddać wzmacniacz w bardzo krótkim czasie, np. Jedna sekunda.
Maksymalna moc znamionowa jest mocą, którą może oddać wzmacniacz przez długi czas przy zniekształceniach nie przekraczających określonego poziomu.
także wszystko co piszą jest prawdą. A radio jest odpowiedzialne za granie muzyki? A oglądałeś kiedyś telewizję bez telewizji? Tak raczej nie bardzo.. Wzmacniacz owszem ale po co do głośników za 100pln? Głośniki 1000w, z ruskiego targu, firmy RzadkieGowno - to jest zawyżanie wartości. A takie firmy jak infinty raczej takich rzeczy nie robią bo coś sobą reprezentują!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Jonson 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Końskie
Wysłany: 15 Marzec 2008, 00:09   

Takiej ilości farmazonów to jeszcze nigdzie nie czytałem!!!
Winiar789 co Ty z tymi watami??? no i jeszcze te kable grube( bo moc ucieka, a gdzie ucieka ta moc), a pytam jak kabel jest "cieńki" to znaczy że do d...py?(patrz zdjęcie).

Jedynie kolega BENN napisał prawde, że orginalne głośniki grają wręcz audiofilsko. ( w nowszych rocznikach)
w202 220CDI 2000r

erty.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 12,76 KB

_________________
Jarekw
 
 
pstrag 
Moderator

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 620
Skąd: Ełk
Wysłany: 15 Marzec 2008, 10:49   

ja tu u was nie zauważyłem jakiegos sprzetu car-audio!! same bzdety bednim, a ty zmien radio bo te co masz to straszna lipa jakiej firmy masz głosniki i suba ??
_________________
C250TD 1996 Był
C200CDi 2000 Był
Skoda Octavia Był
BMW 530D Był
C200Cdi 2000 Classic Selection Był
Bmw e46 330d M-Pakiet 2001 Sedan Był
C270Cdi 2006 Avantgarde Był
Bmw e39 530d M-Pakiet 2003 Individual JEST
Skoda Fabia 1,6 Tdi CR 2011 Służbowa
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Marzec 2008, 14:25   

Ja zawsze myslalem ze tuby sa dla ludzi ktorych narpierw slychac a dopiero potem sie pojawia auto na horyzoncie 8)

Wydaje mi sie ze jednak tuba daje duzo decybeli ale gorszej jakosci dzwiek, przytlacza basem, chociaz slyszalem tuby typowo techno krotkie mocne uderzenie bez zchodzenia nisko. Subwoofer bassreflex natomiast ktory ma lepsza jakosc i duza glebie juz tak nie wali basem jak tuba ale potrafi zejsc nisko. Jest jeszcze bandpass ktory nie ma takiej glebi bardziej do techno, ale takiego nie mialem okazji posluchac.

jestem ciekawy waszych opini na ten temat :)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 15 Marzec 2008, 15:23   

pstrag21 napisał/a:
ja tu u was nie zauważyłem jakiegos sprzetu car-audio!! same bzdety bednim, a ty zmien radio bo te co masz to straszna lipa jakiej firmy masz głosniki i suba ??


cos ty tu teraz wymyslil?

mrrocky napisał/a:
jestem ciekawy waszych opini na ten temat


walca jako takiego nie mialem, wiec nie wiem. ale teraz mam skrzynie, w sumie dziwnie wyglada ale jeszcze jej nie podlaczylem, wiec tez nie wiem jak zagra. skrzynia inphase juice a12. na google powinno sie ja odnalezc.
p.s. kumpel ma skrzynie pioneer i wzmacniacz tej samej firmy i gra ladnie. a czy wystarczajaco nisko? pewno zalezy od producenta glosnika.
p.s.2 widzialem kiedys w pimp my ride jak gosc przewozil glosnik basowy wozkiem widlowym :D a pozniej go podlaczyli. musi dawac czadu :D
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Jonson 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Końskie
Wysłany: 15 Marzec 2008, 20:30   

Widzę ze farmazonów ciąg dalszy.
Głośnik wózkiem widłowym, proponuje założyć sobie tubę na głowę - gwarantuje będzie dawało czadu i będzie wystarczająco nisko.

detail_large_one.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 35,87 KB

_________________
Jarekw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,312 sekundy. Zapytań do SQL: 13