Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:56
car audio poraz n-ty
Autor Wiadomość
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 15 Marzec 2008, 20:58   

Jonson napisał/a:
Widzę ze farmazonów ciąg dalszy.


to miala byc ciekawostka. nie podoba sie trudno. kazdy robi to na co go stac i jak mu sie podoba.

dziekujemy ci ze nas zaszczyciles zdjeciem nautilusa za 75.000pln :| na pewno zmiesci sie do auta :lol:
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Marzec 2008, 21:37   

Panowie, czasami poczytuje różne inne fora, że ludzie zmieniają głośniki, że źle gra... Najpierw przejechałem przez miasto nową Octavią w golasie ;) A potem przejechałem się prwie nowym 807... nagłośnienie a co za tym idzie i wyciszenie w Mercedesie to majstersztyk. Jak jeżdze C-klasą i słucham, to wydaje mi się, że jednak czegoś brakuje, a tu w średnicy, a tu wyższe tony mogłby być ciekawsze... Ale to co usłyszałem w Octavii i tym durnym 807, to było dosłownie chińskie radyjko :lol:

Potwierdzam - w C-klasie głośniki są bardzo dobre - patrząc na konkurencję.

Ale generalnie nie powalają :)

Co do kabli: bzdura - zdrowy człowiek ich nie usłyszy.
Co do konstrukcji subów: to nie jest tak łatwo, pozamykać wszystko w szufladki, basrefleks takie brzmienie, closed takie a bandpass takie... dużo zależy od głośnika, przykład Alphard HW1200.
Po posłuchaniu tuby u Bena w samochodzie stwierdziłem, że gra to bardzo dobrze, bo ma kontur no i efektywność. Pytanie jak nisko zejdzie, bo nie miałem okazji posłuchać pod tym kątem :)
Bandpass generalnie do normalnego użytku się nienadaje. Używa się tam "specjalnych" głośników i tą konstrukcję używa się na zawodach, bo skrzynka bardzo dobrze wpływa na efektywność suba, ale w wąskim zakresie pasma (np. 40-80Hz) i kosztem odpowiedzi impulsowej. Ale ludzi którzy jeżdzą na konkurencje SPL po prostu to wali ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Jonson 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Końskie
Wysłany: 15 Marzec 2008, 23:45   

[shadow=red]Nie można wypisywać - nie prawdziwych informacji( farmazonów) i jeszcze sugerować innym, żeby tak zrobili !!! Bo nabija sie ich w przysłowiową butelkę.
Zdjęcie studia odsłuchowego umieściłem po to, żeby pobudzić zmysły i może ktoś pokusi się o zasięgnięcie podstawowych info na temat akustyki .
Co za tym idzie nie dadzą się nabić w butelkę .
P>S>
Owszem!!! zdrowy człowiek usłyszy różnicę między kablami( nie mylić z "grubością"), są one bardzo ważne, bo płynie po nich prąd, a prąd jest w tym wszystkim najważniejszy .
Jak kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM.
W202 CDI 2000 kombi
_________________
Jarekw
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 16 Marzec 2008, 10:31   

Camel- napisał/a:
Co do konstrukcji subów


no wlasnie. i jeszcze do tego wszystkiego dodac ze kazdy bagaznik jest inny, nawet w c klasie, to juz w ogole jest misz masz z tym wszystkim.


Jonson napisał/a:
Nie można wypisywać - nie prawdziwych informacji( farmazonów) i jeszcze sugerować innym, żeby tak zrobili !!!


100% prawda i racja. popieram.

Jonson napisał/a:
zasięgnięcie podstawowych info na temat akustyki .


mysle ze wiekszosc osob jest przekonanych, ze wystarczy wytlumic auto matami i to zalatwi sprawe. moze dodasz cos od siebie? zauwazylem ze jestes w tym kierunku obeznany co nieco.

Jonson napisał/a:
Owszem!!! zdrowy człowiek usłyszy różnicę między kablami( nie mylić z "grubością"),


nie wiem. nie wiem, ba nawet nie wiem co napisac :) mozesz temat rozwinac?

Jonson napisał/a:
to PRZEPRASZAM.


nie traktuj tego tak powaznie! 8) to byla ciekawostaka na temat tego glosnika. wyobrazasz sobie jak on na zywo musi sie zachowywac i w ogole jak wygladac?

pozdrawiam! i zapraszam do rozwijania tematu, w koncu masz o tym pojecie! :)
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 16 Marzec 2008, 11:30   

Może uda mi się przyjechać w końcu na jakiś zlot, możliwe toruński i będę miał okazję pokazać jak powinno wyglądać nagłośnienie w naszych :mb: Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
grzesimi 

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Marzec 2008, 17:10   

witam troche z innej beczki poszukuje odtwarzacza cd/mp3 w kolorze "drewienka" szukam i jakos nie moge znalesc, mam teraz radio sony xr-c700rds wlasnie w tym kolorze i ladnie sie prezentuje ale zmieniarka juz mnie troche meczy i chce z mp3, prosze o polecenie czegos:)? pozdr
_________________
MB C-220 Cdi classic'2000r tiptronic WDB2021931F972221
 
 
BEENN 
E 270 CDI/BMW 530d


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 205
Skąd: LESZNO
Wysłany: 17 Marzec 2008, 12:59   

grzesimi, wiesz ja mam radio z mp3 ale w zasadzie go i tak nie wykorzystuje. Pewnie wielu mnie skrytykuje, ale jakosc mp3 pozostawia wiele do życzenia. Nie mówie, że nie da sie sluchać ale pomiędzy oryginalnym CD a mp3 jest duża różnica. Zmieniarka to bardzo dobre rozwiązanie.
_________________
MB W210 E 270 CDI ELEGANCE
BMW e39 530d

BEENN Ma Wóz...
"Dobrego kierowcę BMW można poznać po tym, że ma na bocznych szybach więcej much niż na przedniej"
 
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Marzec 2008, 13:32   

BEENN napisał/a:
pomiędzy oryginalnym CD a mp3 jest duża różnica
jesli porownac mp3 konwentowane 10 razy i sciagniete z netu to zgodze sie :)

ja wszystkie moje plytki kompresuje do mp3 cbr 320kbps bez obcinania gory i dolu w trybie najlepszej jakosci kodeka lame. Roznicy nie slysze :) , co prawda nie mam sprzedu hi-fi ale mysle ze dobrze skompresowana mp3ojka na jakosc bedzie trudna dla odroznienia, a wygoda jednak jest :)
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
BEENN 
E 270 CDI/BMW 530d


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 205
Skąd: LESZNO
Wysłany: 17 Marzec 2008, 13:35   

Zgodze się z Tobą, że wygoda jest. Nie mniej jednak każda konwersja na mp3 pogarsza jakość (szczególnie zniekształca wysokie tony)
_________________
MB W210 E 270 CDI ELEGANCE
BMW e39 530d

BEENN Ma Wóz...
"Dobrego kierowcę BMW można poznać po tym, że ma na bocznych szybach więcej much niż na przedniej"
 
 
 
grzesimi 

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Marzec 2008, 14:48   

witam, to ktos ma jakis pomysl na radio w kolorze panelu "drewienka"?
_________________
MB C-220 Cdi classic'2000r tiptronic WDB2021931F972221
 
 
winiar789 

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: warszawa
Wysłany: 21 Marzec 2008, 20:54   

panowie wiem ze powiedzialem grobosc kabla ale nie chodzilo mi, im grobszy tym leprzy sa profesjonalne kable cieniutkie robione ze specjalnych wlokien nie chce nikogo nabijac w butelke tylko ze dla osob mniej zawansowany latwiej jest powiedziec gribszy leprzy kabel a nie opisywanie ... ja u siebie w gwiazdzie mam glosniki 20 cmna przodzie i gwizdki w bagazniku tuba wszystko obluguja dwa wzmacniacze kondensatory wszystko mam wygluszone dzwi kable mam cieniutkie to racja metr tego kabla kosztowal mnie ok 40 zl ale ludzi ktorych nie stac lub nie robia profesjonalnego naglosnienia radzie kupic kabel glosnikowy jak najgrobszy...
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Marzec 2008, 21:39   

Heheh, no to drogie te 20tki z przodu, bo do 400-500zł to nie ma nic ciekawego co gra dobrze średnimi. 18cm-owe modele to maks. No ale czemu ja się dziwie, jak kolega pewnie złotych kabli używa... ;)

A tak w ogóle to nie wiedziałem w życiu tylu błędów ortograficznych... :?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Jonson 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Końskie
Wysłany: 21 Marzec 2008, 22:59   

Fakt ! Błędy szok! Szok ! SZOK !

A jakiej muzy koledzy słuchają w tych swoich (super nagłośnionych) :mb: Bo ja słucham zazwyczaj - Dub- i Ruts trochę Hausiku i Ambiętu oraz Trip Hopa , a w szczególności to Ska i Reggae, jeszcze Punka trochę - Rock, Jazz, Bi Bop też musi być.

Pozdrawiam!!!
Audiofil
W202 Cdi 2000 Kombi
_________________
Jarekw
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 21 Marzec 2008, 23:50   

Camel-,
tez tak mysle ze 20 to troche za duzo jak na scene do przodu. 17 czy 18 jak napisales, wydaje mi sie max.

Jonson napisał/a:
Fakt ! Błędy szok! Szok ! SZOK !


i jeszcze ja sie do tego dolaczam! masakra...

co do muzy to glownie hiphop, rap ale zaden ze mnie loozak :D hehehee

p.s. zalozylem w koncu skrzynie po sklejeniu. a kleilem glosnik w ogole. i trzyma! 30 cm gra wysmienicie! faaajnie jest miec cos takiego :mrgreen:

pozdrawiam!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Kwiecień 2008, 15:42   

Witam zakupilem ostatnio wzmaniacz bose 4 kanałowy i nie wiem jak podłaczyc zasilanie a konkretnie mase bo + wiadomo do akumulatora a mase? kiedys czytałem ze trzeba ja podłaczyc jak najdalej od silnika, czy to prawda? na koncu kabla jest tez wtyczka taka jak od anteny? co ona robi w wiazce od wznacniacz? czy podlaczac pod wzmacniacz tez glosniki wysokotonowe w konsoli?
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,157 sekundy. Zapytań do SQL: 10