Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:53
Głośniki do przednich drzwi
Autor Wiadomość
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 1 Wrzesień 2006, 11:59   Głośniki do przednich drzwi

Witam,

na http://www.mercedesshop.com/Wikka/W202Speaker znalazłem opis wymiany głośników w przednich drzwiach na większe.
Ponieważ mam dobrej jakości radio, postanowiłem wymienić te marne fabryczne głośniki na coś lepszego.
I tu pytanie: jakie macie doświadczenia w tym względzie? Jakie głośniki moglibyście polecić?
Zgodnie z opisem mogą być maksymalnie 6,5" (165 mm).
Sama wymiana nie wydaje mi się skomplikowana, a może zdecydowanie poprawić odbiór... :wink:

pozdrawiam
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Wrzesień 2006, 13:47   

Dobre audio uzyskasz jedynie przy separowanym sprzecie dwu- lub trój- drożnym wysokiej jakosci napędzanym wzmacniaczem. Dobre radio to nie wszystko :)

Z drugiej strony, dlaczego chcesz wymieniać głosniki? Ja mam osmio głosnikowy zestaw (2 kicki na przodzie + 2 wysokotonówki w desce; 2 szerokopasmówki tylne drzwi i dwa basowe na półce) i to gra naprawde dobrze.

Jeżeli masz u siebie tylko przód (2 kicki + 2 tweetery) to on i tak gra na tyle dobrze, że dzwięk zadowala nawet mnie.

No ale skoro chcesz wymieniać to rozejrzyj się za Hertz'ami ESK 165 (ale ja bym wolał HSK 165 :) ) to jest komplet dwudrożny + zwrotnica
Jeżeli nie masz tyle pieniędzy, rozejrzyj się za jakimiś Blaupunktami 165mm z serii GTA (jedno drożne kicki/midbasy, a nie dwu-trójdrożne głośniczki ;) ).
No a jeżeli jesteś wytrwały, to poszukaj głośników + wzmacniacza BOSE montowane na zamówienie w droższych C klasach.
 
 
Gość

Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 01:23   

Witam. Mam założone HSK 165.3 hi-energy na wzmacniaczu Boschmana juz od roku. A z tyłu tylko tubę. Naprawdę świetne głośniki!!!! Usłyszysz wzystko. ale radyjko też musi być niezle . ja wmontowałem Clariona DXZ948 RMP. Pozdr.
 
 
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 02:16   Re: Głośniki do przednich drzwi

sewan napisał/a:
.
Ponieważ mam dobrej jakości radio, postanowiłem wymienić te marne fabryczne głośniki na coś lepszego.


Ello,
Czy fabryczne glosniki sa naprawde tak zle ze mozna nazwac je marnymi ??
Nie jestem audiofilem ale wg mnie myzyka wychodzaca z tych glosnikow - mysle ze fabrycznych - jest naprawde spoko. W domku mam pianocrafta yamahy, co podobdo w klasie stereo do 2 tys jest najlepsze, i roznic jakis kolosalnych nie odczuwam (mam nadziej e ze bez orta napisalem odczuwam). Wiadomo ze czasami w domu delektuje sie pewnymi, ulubionymi kawałkami ale nie wymagam od stereo samochodu cudow - zawsze to ulica, harmider (jezu znow nie mam pewnosci jak to sie pisze ale to pewnie ze wzgedu na moj obecny stan :) i w wiekszosci mp3 .
Mam radyjko DALCO - niby firma malo znana ale jakosc dzwieku i wykonania naprawde OK, moglem kupic sony, jvc czy pionka ale jak posluchalem to wybralem wlasnie DALCO a i design i stosunek ceny naprawde cool. Zreszta, wielu znajomych pyta czy mam suba w bagazniku bo bas naprawde głeboki i wysokie ładne.
pozdr
krzemo
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 11:20   

Artur, tuba w sensie...? walec z głośnikiem? ;) Szczerze to radze Ci to zmienić. Niestety tuba nie ma za ciekawych właściwości akustycznych. Zamiast basu, podejrzewam, że słyszysz buczenie, bas jest dość długi, nie dynamiczny. Wręcz cichy. To wszystko jest naprawde zależne, ale ja na przykład tuby nie mogę słuchać :) Dla mnie to kaleczenie uszu :mrgreen:

Najlepsze rozwiązanie, jakie polecam ludzią to jest przód separowany + subwoofer o tylnej ściance pochylonej w zamkniętej obudowie + wzmacniacz 4 kanałowy.

Przód ląduje z przodu. separujesz zwrotniczką :) A w zasadzie kondensatorem (nie martw się, jest w zestawie), to wszystko gdzieś tam upychasz (najlepsze rozwiązanie - kick w drzwiach u dołu, tweeter w słupku w strone słuchacza plus-minus na wysokości zagłówka). Podłączasz to pod dwa kanały (prawy i lewy) we wzmacniaczu, ktory jest w bagażniku przykręcony do subwoofera ;) . Pozostałe dwa kanały mostkujesz i podłączasz do subwoofera. Subwoofer, zwrotnicujesz :P

Oczywiście wzmacniacz "krzak" tu nie podejdzie. Np. tym, że nie każdy "krzaczek" ma możliwość mostkowania kanałów. Blaupunkt GTA400, JBL CS60 - to dwa przykłady tanich wzmacniaczy, które naprawde potrafią rozwinąć skrzydła.

Z gotowych subwooferów (znowu...) Blaupunkt GTB300, JBL 1204 lub na własnej konstrukcji skrzynia z Hertz'em ES 250 (naprawde dobry głośnik).

Efekt?
"O mamma mija" 8)

edit: Zapomniałem o najważniejszym. Radio.

Z tego co zauwazyłem, to rozsądne modele jeżeli mają gałke na panelu od głośności, to już to jest całkiem dobre radio. Jak ma wyjscie na końcówke mocy około 4V, w nazwie Alpine, Clarion, dobry Kenwood lub Blaupunkt, to już wystarczy.

No i za 1000-1300zł można zbudować naprawde dobre, wręcz bardzo dobre audio do samochodu.

Ja osobiście się we wzmacniacze nie bawie i wymiany głośników. To co daje mój BP (po przejściu z "jakiegoś" Pioneera róznica jest ogromna) i seryjne głośniki Mercedesa w 100% mi wystarcza.
 
 
Gość

Wysłany: 3 Wrzesień 2006, 02:08   

Może rzeczywiście zle to nazwale. Mam w bagażniku skrzynkę , gotową z pochyłą tylną ścianką, wytłumioną itp.
A swoją drogą - czy jest jakie wskazane ustawienie takiej skrzynki z subwooferem? Bo mi po różnych próbach wyszło ze głośnik tylem do kierunku jazdy ale lekko po skosie... Pozdr.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Wrzesień 2006, 08:49   

Co do ustawienia, to w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale zauważyłem, że wielu ludzi ustawia głośnik właśnie tyłem do kierunku jazdy. Czyli membramą przeciwnie do słuchacza.

No a po za tym, na wzamacniaczu powinienes mieć cos takiego jak przełącznik fazy 0-180*. Najpierw ustaw na 0* i usiądź w przednim fotelu, a potem ustaw 180* i usiądź w fotelu.

Co się dzieje? Obraca się faza i fala inaczej dochodzi do słuchacza przez co powinno lepiej lub gorzej :P slychać bas.

PS. jeszcze się przyczepie. Obudowa jest zamknięta czy typu bassreflex?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Gość

Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 00:22   

Chyba bassreflex, bo w obudowie jest obok głośnika otwór z plastikową tubą przez który wypychane jest powietrze. A wzmacniacz sprawdzę. Pozdr.
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 10:53   

Dzięki, Hertz'e wyglądają nieźle. Na moje potrzeby wystarczą.
pozr
M.

[ Dodano: 4 Wrzesień 2006, 13:21 ]
Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie, gdzie oryginalnie w W202 umieszczone są zwrotnice?
Chodzi mi o to, że decydując się na tego Hertza warto byłoby wymienić też fabryczne głośniki wysokotonowe - a inna może być przecież częstotliwość podziału starej zwrotnicy....
Z kolei jeśli miałbym rozbebeszać pół samochodu, to mi sie nie chce... :D
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 17:01   

Artur, obudowa bassreflex nie powinna być prawie w ogole wygłuszona, jeżeli masz wew. obudowy pełno jakiejś waty czy coś - zostaw tylko na ściance za głośnikiem, a najlepiej tylko za głośnikiem. Wg. teorii CarManów za tunelem Bassreflex nie powinno być żadnego wygłuszenia.

Sewan, jeszcze przypomniało mi się o PowerBassach -> np. te http://www.powe.com.pl/pr...products_id/122 (nie mówie o tym sklepie - to przykład).

Zwrotnice? Sprawdz czy przy głośniku nic nie ma, szczerze, to nie mam pojecia gdzie może być zwrotnica, tym bardziej, że wysokotonówka jest w desce, a kick w drzwiach :P
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
visolvit 
mecenas

Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: augustów
Wysłany: 9 Wrzesień 2006, 15:15   

ArturC180, witam pana artura.mam pytanie.skoro wymieniles seryjne glosniki w przednich drzwiach na hertz hsk 165 powiedz mi czy byly jakies przeróbki z wymiana głosnikow czy tez poszlo gladko?chodzi mi rowniez o wygluszanie drzwi czy jest to konieczne czy drzwi mecenasa sa na tyle obite ze robic tego nie trzeba,mam zamiar kupic esk165 i nie wiem czy beda pasowac i co trzeba wymienic.dzikei z gory za odpowiedz.


[ Dodano: 9 Wrzesień 2006, 18:08 ]
PANOWIE MAM PYTANIE czy trzeba wygluszac drzwi przednie czy rownie dobrze mozna je zostawic takimi jakie sa.nie mog erozgrysc rozmiaru glosnikow w przedich drzwiach gdyz sa one zabudowane jakims plastikiem a po wyjeciu w drzwiach rowniez jest zabudowa wskazujaca na zabudowe glosnikiem 130mm a piszecie ze mozna 165mm wzadzic i mam NIEMALY PROBLEM.ostatnim problemem sa glosniki w desce rozdzielczej gdzie nie wiem jak ja rozebrac i czy mozna tam stawic tweetery dolaczone w zestawie z esk165mm hertza.DZIEKUJE Z GORY ZA ODPOWIEDZI POZDRWIAM
_________________
witam wszystkich i pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony przez Lukas 10 Wrzesień 2006, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
visolvit 
mecenas

Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: augustów
Wysłany: 9 Wrzesień 2006, 23:00   visolvit

PANOWIE MAM PYTANIE jezdze mecenasem w202 z 94r i pytania mam chyba trzy czy trzeba wygluszac drzwi przednie czy rownie dobrze mozna je zostawic takimi jakie sai beda dobrze grac po wymianie glosnikow na nowe.nie moge rozgrysc rozmiaru glosnikow bo w przednich drzwiach po wyjeciu seryjnych glosnikow sa one zabudowane jakims plastikiem a po wyjeciu w drzwiach rowniez jest zabudowa wskazujaca na zabudowe glosnikiem 130mm a piszecie ze mozna 165mm wsadzic i mam NIEMALY PROBLEM.prosze pomozcie gdyz nie wim jak to zrobic.ostatnim problemem sa glosniki w desce rozdzielczej na bocznymi wywietrznikami gdzie nie wiem jak ja rozebrac i czy mozna tam stawic tweetery dolaczone w zestawie z esk165mm hertza.DZIEKUJE Z GORY ZA ODPOWIEDZI POZDRWIAM.w skrocie chodzi mi oto JAK WYMIENIC GLOSNIKI I JAKI ROZMIAR BEDZIE PASOWAL I JAK Z TYM WYGLUSZENIEM[/b]
_________________
witam wszystkich i pozdrawiam!!!
 
 
Gość

Wysłany: 10 Wrzesień 2006, 23:59   

Ja nie mam wygłuszonych drzwi ale pewnie wygłuszenie nie zaszkodzi. Zamocowane głośniki mam jakims swoim domowym sposobem,jakieś plastik z odpowiednio dobranymi otworami. Ale są ramki fabryczne: Załączam stronę z katalogu wysyłkowego aktualnego Multisort, bo tam wlasnie je widziałem..

[ Dodano: 11 Wrzesień 2006, 00:02 ]
O wysokotonowych napisałem w poście "tweetery"

ramki glosnikow.jpg
Plik ściągnięto 1042 raz(y) 59,28 KB

 
 
visolvit 
mecenas

Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: augustów
Wysłany: 11 Wrzesień 2006, 12:32   

A MAM JESZCZE pytanko jesli nie zaszkodzi.z tego co piszesz masz zamontowane glosniki hertz hsk165 i powiedz mi czy bez problemu je zainstalowales czy musiales duzo sie poglowic oraz czy glebokosc w tych drzwiach jest wystarczajaca.intersesuje rowniez mnie Twoje zdanie odnosnie jakosci grania jakie byly przed i po zalozeniu w samochodzie czy masz podlaczone do niech wzacniacz i czy nie szkodzi to ze nie masz wygluszonych drzwi.DZIEKUJE Z GORY
_________________
witam wszystkich i pozdrawiam!!!
 
 
Gość

Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 10:09   

witam serdecznie, co szanowni forumowicze sadzicie o glosnikach 16cm hifonics hzcx6.2.c??? troche mi odbilo i wylicytowalem je na ebay za ... 140 euro, oczywiscie doszedlem pozniej do wniosku, ze to troche duzo i za ta kase moglbym brac cos np. hertza, wkoncu to prawie 600zl, natomiast opinie w necie, ktorych jest malo, niezbyt pochlebnie pisza o tym sprzecie. rany pocieszczie mnie chociaz troche, ma to byc podpiete na przod i pioneera deh5630-cos takiego, pozniej zakupie wzmacniacz, jakiegos blaupunkta. dziekuje z gory za wpisy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,202 sekundy. Zapytań do SQL: 13