Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatronic??
Autor Wiadomość
Artzgodka

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 73
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 30 Maj 2008, 12:33   

to wyjaśnijcie mi proszę taką, rzecz

w C 180 z klimatyzacją ręczną domyślnie wyłączony jest przycisk EC (nie świeci się) i w tedy po ustawieniu pokręteł na dół (niebieski kolor) leci zimne powietrze czyli jak by klima działa,

a po włączeniu EC (pali się na czerwono) leci również zimne powietrze może nieco cieplejsze a może mi się wydaje ale zdecydowanie czuć obciążenie silnika i jak by powietrze leciało przez inny obieg - proszę o wyjaśnienie o co tu chodzi

pozdrawiam
Artur
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Maj 2008, 12:48   

Gdy włączysz EC i dioda się pali to klima jest wyłączona.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Artzgodka

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 73
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 30 Maj 2008, 13:08   

kurcze dziwne to ponieważ jestem przekonany ze po wciśnięciu EC (gdy się pali lampka) to wyraźnie wzrasta obciążenie silnika i leci również zimne powietrze ale jak by przez inny obieg

no cóż ale pewnie jest tak jak piszesz

pozdrawiam
Artur
 
 
Artzgodka

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 73
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 2 Czerwiec 2008, 15:32   

topol napisał/a:
Artzgodka, według tego co mi wiadomo, przy włączonej klimatyzacji półautomatycznej, część niebieska pokrętła to jest obniżanie temperatury, czerwona to podnoszenie temperatury a biała odpowiada za termostat bieżącej temperatury. Tak mi to wyjaśniali w ASO.
8)



z tymi kolorami pokręteł to zgadza się i jest jak piszesz no może tylko nie bardzo kumam tego o co chodzi z pokrętłem ustawionym na (biały kolor) wg. mnie jest to jak by neutral i powietrze leci takie jakie jest na zewnątrz auta i nie jest ani podgrzewane ani chłodzone ale może hasło "termostat bieżącej temperatury" właśnie znaczy to co napisałem :D

pozdrawiam
ArtZgodka
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Czerwiec 2008, 15:42   

topol napisał/a:
według tego co mi wiadomo, przy włączonej klimatyzacji półautomatycznej, część niebieska pokrętła to jest obniżanie temperatury, czerwona to podnoszenie temperatury a biała odpowiada za termostat bieżącej temperatury. Tak mi to wyjaśniali w ASO.
chodzi o Tempmatic ?
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 2 Czerwiec 2008, 15:45   

Artzgodka napisał/a:

z tymi kolorami pokręteł to zgadza się i jest jak piszesz no może tylko nie bardzo kumam tego o co chodzi z pokrętłem ustawionym na (biały kolor) wg. mnie jest to jak by neutral i powietrze leci takie jakie jest na zewnątrz auta i nie jest ani podgrzewane ani chłodzone ale może hasło "termostat bieżącej temperatury" właśnie znaczy to co napisałem

Jeśli u ciebie jest tak jak piszesz, to po prostu masz coś zepsute, bo taka sytuacja jest nieprawidłowa.
W klimatyzacji półautomatycznej utrzymywana jest automatycznie zadana temperatura, niezależnie, czy pokrętła ustawione są na białe, niebieskie, czy czerwone pola. Od ustawienia zależy tylko wysokość temperatury mierzona przy lusterku. Środek białego pola odpowiada ok 22 °C i jeśli jest na zewnątrz jest zimniej, to przy ustawieniu na tym polu będzie grzało, jeśli jest cieplej i włączona jest klimatyzacja, to będzie chłodziło.
Jeśli na dworze jest 40 °C i ustawisz pokrętło na koniec czerwonego pola, to klimatyzacja też będzie ochładzać powietrze dochodzące z zewnątrz, a ogrzewanie się wyłączy!
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 11:13   

Artzgodka napisał/a:
topol napisał/a:
Artzgodka, według tego co mi wiadomo, przy włączonej klimatyzacji półautomatycznej, część niebieska pokrętła to jest obniżanie temperatury, czerwona to podnoszenie temperatury a biała odpowiada za termostat bieżącej temperatury. Tak mi to wyjaśniali w ASO.
8)



z tymi kolorami pokręteł to zgadza się i jest jak piszesz no może tylko nie bardzo kumam tego o co chodzi z pokrętłem ustawionym na (biały kolor) wg. mnie jest to jak by neutral i powietrze leci takie jakie jest na zewnątrz auta i nie jest ani podgrzewane ani chłodzone ale może hasło "termostat bieżącej temperatury" właśnie znaczy to co napisałem :D

pozdrawiam
ArtZgodka


MOIM ZDANIEM jeżeli doprowadzisz temperaturę do żadanego poziomu przesuwasz pokrętło na białe pole i jest ona utrzymywana na takim poziomie - niezależnie od temperatury na zewnątrz.

[ Dodano: 3 Czerwiec 2008, 11:15 ]
sewan, muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, iż nie masz racji, tak jak mówisz to było w W124 (tam miałeś naniesione wartości na pokrętle). To jest tylko moja opinia i mogę się mylić.... :mrgreen:

[ Dodano: 3 Czerwiec 2008, 11:17 ]
mrrocky, tak.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
mrrocky 
Grupa 3-miasto


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1571
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 11:20   

Cytat:
mrrocky, tak.
no ja mam wlasnie Tempmatic i... jak wlacze klime to chlodzi, moge dac na maxa na czerwone pole i klima dziala caly czas tak samo. Regulacja temperatury jest tylko gdy klima jest wylaczona (wtedy wiadomo bez chlodzenia).
_________________
s202 C250T DT na bordowych skorach. Poszlo w swiat.
Jest e46 320dAT M47TÜD20
J308 LUJ
f31 325d N47D20D
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 12:04   

topol, zasada działania klimy półautomatycznej jest identyczna w W202 i w W124. Zresztą, to wszystko, o czym pisałem jest przecież opisane w instrukcji.....
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 15:56   

sewan, dlatego napisałem sprawdzę, nie mam przy sobie instrukcji, a "z głowy" nie pamiętam instrukcji. A jak napisałem, to tylko moja opinia i mogę się mylić, nie jestem alfą i omegą :mrgreen:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Artzgodka

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 73
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 17:16   

no topol to co piszesz o klimie i utrzymywaniu temperatury było by fajne ale niestety tak nie jest :?

jeśli się mylę proszę mnie poprawić ale czy jest tak, że po włączeniu EC (pali się lampka) klima działa bardziej ekonomicznie jeśli chodzi o spalanie, że jednak mniej obciąża silnik ale mimo wszystko trochę chłodzi powietrze

artzgodka
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 18:23   

Stoi w instrukcji napisane, ze niezależnie od wersji klimy, wciśnięcie przycisku EC i zaświecenie czerwonej diody powoduje prace układu BEZ ZAŁĄCZANIA SPRĘŻARKI.

Można to zresztą sprawdzić wzrokowo obserwując sprzęgło sprężarki w ciepły dzień, ustawiając temp na min i załączając EC.
Jak sprężarka chodzi, to cale kolo napędowe sie kreci, przy wyłączonej sprężarce przednia część kola (sprzęgło elektromagnetyczne) stoi w miejscu.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
Ostatnio zmieniony przez jjankiello 3 Czerwiec 2008, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 20:24   

moja osobista opinia jest taka, ze w tym przypadku MB chyba nie do konca przemyslal rozwiazanie wylaczania klimatyzacji, poniewaz:

- zapalenie sie kontrolki najczesciej oznacza uruchomienie danego urzadzenia a nie jego wylaczenie
- po drugie - czerwony kolor najczesciej oznacza awarie - no coz, byc moze dla niektorych brak klimatyzacji wlasnie to oznacza ;)

i dlatego sporo osob blednie interpretuje wskazania przycisku - a przeciez MB jest znany z wzorcowej ergonomii

nobody is perfect :)
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 20:54   

Daniel napisał/a:
- zapalenie sie kontrolki najczesciej oznacza uruchomienie danego urzadzenia a nie jego wylaczenie


tylko weź pod uwagę , że ten przycisk oznacza tryb EC onomiczny i dlatego włączając go zapala się lampka. W naszych :mb: nie ma jako takiego przycisku do włączania klimy jak np.AC
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 21:06   

oliva napisał/a:
Daniel napisał/a:
- zapalenie sie kontrolki najczesciej oznacza uruchomienie danego urzadzenia a nie jego wylaczenie


tylko weź pod uwagę , że ten przycisk oznacza tryb EC onomiczny i dlatego włączając go zapala się lampka. W naszych :mb: nie ma jako takiego przycisku do włączania klimy jak np.AC


i dlatego wiekszosc osob mylnie interpretuje dzialanie przycisku - gdyby jego funkcja byla oczywista, to nikt by nie musial pisal na ten temat tylu postow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,151 sekundy. Zapytań do SQL: 10