Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 22:58
odgrzybienie klimatyzacji
Autor Wiadomość
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 18:53   odgrzybienie klimatyzacji

Witam Koledzy

Po zimowym sezonie po uruchomieniu a nastepnie wylaczeniu klimy nos reaguje lekko nerwowo na zapachy wydobywajace sie z nawiewu, rozumiem ze musze gdzies wstrzelic troche odgrzybiacza . Z tego co wiem winne sa "twory" ktore lubuja sie zyciem na chlodniczce klimatyzacji. Czy dobrze rozumuje ze dostac sie tam mozna poprzez nawiew na nogi kierowcy? Wyczytalem gdzies na forum ze jest tam jakis wezyk i w niego nalezy wpuscic specyfiki tu pojawia sie kolejne pytanie co polecacie zeby zrobic to raz i dobrze ?

Dzieki za wszelkie sugestie
Mam nadzieje ze temat przyda sie tez innym forumowiczom bo sezon upałów już niedługo


P.S acha mam jeszcze pytanko co do filtru kabinowego wiem ze zwykly filtron to model K 1016 (taki tez mam) ale czy ktos wie jaka nazwe ma model z aktywnym weglem?

Pozdrawiam
Tomasz
W202 200T CDI '99/00
Ostatnio zmieniony przez silverhammer12 15 Kwiecień 2008, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
comza 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 605
Skąd: Batumi
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 19:04   Re: odgrzybienie klimatyzacji

silverhammer12 napisał/a:

Mam nadzieje ze temat przyda sie tez innym forumowiczom bo sezon upałów już niedługo


Mi się przyda :D
A najbardziej to mi się przyda jakiś magik od klimy w Warszawie lub okolicach (na trasie do Puław) który wszystko poprzeglada, ureguluje, napelni i odgrzybi.
Macie takiego to poproszę o namiary.
 
 
RALF-TM 

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:01   

są specyfiki które wyglądają i działają jak spray czyli naciszkasz spust który się blokuje wkładasz do auta z włączoną klimą i obiegiem wewnętrznym czekasz kilka minut i gotowe grzyby giną.nie pamietam ani nazwy ani producenta ale popytaj w sklepach motoryzacyjnych albo poszukaj na allegro.powodzenia
_________________
Gdyby Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach!

Ex-ESPRIT KOMBI 2,4 V6+stag 300
WDB2020861F658873
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:08   

no to by było ciekawe rozwiązanie, poszukam,
rozumiem ze to moze byc cos podobnego do produktu jak w linku

http://www.fototapety.com...products_id=892

Ale wydaje mi sie ze i tak najlepsze bedzie odgrzybienie poprzez wezyk ze skraplacza, ma ktos jakies namiary na ten wezyk :D ? moze jakas fotka gdzie go mozna zauwazyc
Ostatnio zmieniony przez silverhammer12 15 Kwiecień 2008, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:12   

silverhammer12 napisał/a:
mam jeszcze pytanko co do filtru kabinowego wiem ze zwykly filtron to model K 1016 (taki tez mam) ale czy ktos wie jaka nazwe ma model z aktywnym weglem?


Strona Intercarsa prawdę Ci powie ;-) Oznaczenie takiego filtra to: K 1016A
Ale.. opinie o tym filtrze nie są zbyt przychylne. I jego cena (tutaj 91 PLN) jest wyższa niż oryginału.

Jako ciekawostkę napiszę, że robiąc zakupy w stacjonarnym sklepie Intercars, warto wcześniej wydrukować sobie odpowiednie pozycje z ich sklepu internetowego. Na stronie ceny są niższe o 5% niż w stacjonarnym sklepie. Dając sprzedawcy do ręki wydruk, można liczyć na 5% upustu ;-)
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:30   

No w sumie racja w Inter Cars jest dosc przegladowo, raczej kupie ten 1046 bez A i powinno byc okey na jakis czas
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:40   

silverhammer12 napisał/a:
kupie ten 1046 bez A


Tylko nie 1046! To jest filtr dla auta z kierą po prawej stronie! Chyba, że takowy posiadasz ;-)
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 23:09   

nie nie wszystko w porzadku, po prostu pozna pora :D dobrze myslalem a zle wpisalem na forum, chodzi mi o 1016 ale dzieki za czujnosc !, ciagle czekam moze ktos pomoze w zlokalizowaniu wezyka od skraplacza,
 
 
patryk84 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 467
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 08:46   

Oto co kiedyś napisał mi BTX:

jesli chodzi o odgrzybianie to najlepiej zaczac od parownika, ktory znajduje sie w nagrzewnicy, w tym celu aby sie do niego dostac najlepiej zrobic to od spodu auta. Obok skrzyni biegow jest taki wezyk, ktoredy skapuje woda, (powietrze sie skrapla na parowniku) i tym wezykiem wylatuje z nagrzewnicy. Dlatego wlasnie klima sie zagrzybia, bo jest tam duza wilgoc. I przez ten wezyk jest dostep prosto do parownika. Kratki na samym koncu mozna popryskac, ale najwieksza wilgoc panuje zaraz przy parowniku. Czesto nie da sie przez kratki dobrze odgrzybic klimy. Nalezy od spodu gleboko wsadzic jakas rurke i zapodac bezposrednio do srodka nagrzewnicy srodek odgrzybiajacy.
_________________
C 180 grudzień 94 ELEGANCE
www.pokochajmilosc.pl
www.zupkachinska.com.pl
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 09:32   

zgadza sie :D
jesli sie komus nie chce wchodzic pod auto, to moze odkrecic oslone pod kierownica, wtedy bedzie wszystko jak na dloni, po prawej jest (obok kratki wlotu na nogi, ktora tez trzeba zdjac, bedzie ten wylot bezposrednio z parownika)

pozdrawiam,
PS ktos moze odgrzybial klime i moze polecic jakis dobry srodek ?
 
 
map8 
C180 Esprit '98

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 09:35   

Witam
Do czyszczena klimatyzacji polecam środek firmy WURTH. I polecam robić to przynajmniej raz w roku. Jak już śmierdzi, to trochę za późno - niektórzy wrażliwi mogą mieć dolegliwości chorobowe.
Co do filtra, to przerabiałem kilka. Ostatnio mam nawet lepiej wykonany niż oryginał (firmy Schaffer za 70 zł) - na platikowej ramce, a nie papierowej. Niestety śmierdzi z zewnątrz spalinami i innymi zapachami. Krótko mówiąc do oryginału się nie umywa.
Koszt oryginału to 120 zł. Można kupić Hengsta za ok 90-100 zł, ale z kosztami wysyłki nie będzie to jakiś super interes, po dołożeniu 10-20 zł mamy oryginał.

Niestety komfort w lecie kosztuje i trzeba się z tym liczyć posidając taką furę ;)
Ostatnio zmieniony przez map8 16 Kwiecień 2008, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 16 Kwiecień 2008, 10:54   

też jestem zadowolony z oryginału

ostatnio przejeżdżałem obok wysypiska śmieci i nawet nie wiedziałem kiedy :) :)
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 20:23   

hmmm bylem pod autem, widzialem wszystkie cuda jakie tam s skrzynia wodziki i inne elementy ale za cholere nie znalazlem tego wezyka, sprobuje jednak przez ten nawiew kierowcy :)

No zesz kurde bylem ogladalem zdjalem ta oslonke nawiewu na nogi kierowcy i faktycznie jest tam z tylu taki gruby wezyk ale jak Wy go wyciagacie?!? on jest spiety i wychodzi gdzies poza samochod, od dolu kolo skrzyni z dwoch stron widac takie zakrzywione koncowki gumowe cos ala takie haczyki i nie wiem czy to to, ech moze ktos ma jakies zdjecie? albo poradzi jak sie do tego wezyka dostac w srodku, bo widziec go widze ale on dosc mocno siedzi i w zadna strone nie chce sie za bardzo poddac, poradzcie cos koledzy

Pozdrawiam
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 08:28   

przez kratke wlotu powietrza na nogi kierowcy, wystarczy wyjac ta kratke i zobaczysz przewod
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 08:48   

no zgadza sie przewod widze, taki o srednicy ok 2 cm :D tylko ze on wychodzi z gory i jest tam jakos zapiety (na jakims metalowym chyba wypuscie - skraplacz? ) i znika gdzies ponizej i jak go ciagne to nie poddaje sie w zadna strone (tzn nie moge sie dostacz do jego konca :D . Nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobic :) . Dzieki za pomoc i wyrozumialosc


P.S
Postaram sie zrobic dzis zdjecie tego miejsca to moze cos mi dopowiecie Koledzy
to jak sie zabrac za tego weza?

Acha jeszcze zamieszcilem 3 obrazek, jak rozumiem zeby dostac sie do weza moge zdjac ta biala obejme (ciagnac ja do siebie?) tzn numer 550 a ten czarny wezyk to numer 545 ??

Po prostu nie chce niczego urwac i stad moze przesadnie zabieram sie do tego zadania. Dodam jeszcze ze takie wezyki mam po obu stronach centralnego panelu - za nawiewami na nogi.

3.gif
Plik ściągnięto 521 raz(y) 15,98 KB

2.JPG
wezyk razem z nawiewem
Plik ściągnięto 311 raz(y) 27,1 KB

1.JPG
wezyk z frontu
Plik ściągnięto 239 raz(y) 17,54 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,176 sekundy. Zapytań do SQL: 13