Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacyjka?
Autor Wiadomość
TomiBoy 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd: glasgow
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 17:46   Stacyjka?

Witam forumowiczow jestem na tym forum nowy poniewaz uzytkuje samochod innej marki ale moja mama jest posiadaczem Waszej ulubionej:) Mam pytanie zwiazane z elektronika tego samochodu jest to c 220 cdi z 1999r w wersji sport automat no ale ma problem. Samochodu nie da sie odpalic poniewaz wydaje mi sie ze stacyjka nie kontaktuje jest to stacyjka z kluczem na podczerwien. kluczyk chyba jest ok poniewaz drzwi wszystko chodzi stacyjka wciaga kluczyk i jest te tzw. cykniecie ale jak go probuje zapalic to czasami przekreci raz rozrusznik i to wszystko. Wiec z przodu jest taki przekaznik kolo bezpiecznikow ktory jak sie zewrze to samochod kreci. ropa idzie na wtryski. Mysle ze to chyba stacyjka sie zepsula wiec kupilem uzywana tez na podczerwien z okulara z dwomu kluczykami 1 plastikowy taki cienki i jeden normalny nio i stoje w miejscu bo co z tym zrobic. Czy ktos ma jakos opcje na ten problem dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam Tomek
 
 
HenrykN 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 187
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 19:11   

Witaj !
Jeżeli masz kluczyk "rybkę" to miałem podobne objawy.
Trzeba wyciągnąć z obudowy płytkę z obwodami drukowanymi.
Na szczycie tej płytki jest cewka około 8 mm średnicy.
Skontroluj czy przewody cewki są przylutowane.
To częsta przypadłość tego systemu kluczyka " rybka"
U mnie była przerwa, po lutowaniu chodzi jak nowe!
_________________
HenrykN C180-1998r-LPG-Automat;VIN WDB2020181A661019 + Yamaha DragStar 650
W204 C200 1.8 Kompressor 184 KM
VIN WDD 2040411F001502
 
 
TomiBoy 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd: glasgow
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 19:19   

WItam sprawdzalem ten kluczyk i niby jest ok tylko to mnie zastanawia ze samochod czasami raz przekreci i koniec trzeba znowu wyciagnac kluczyk i moze z 5 razy sprobowac i znowu raz przekreci rozruszni wiec myslalem ze to bedzie cos z stacyjka. Sadzisz ze to kluczyk?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 20:17   

Sprawdź. Jak masz inne kluczyki - również sprawdź ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
TomiBoy 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd: glasgow
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 20:30   

Wlasnie jest problem bo mam tylko jeden. Myslalem ze stacyjka padla wiec kupilem druga i mam dwa kluczyki do tej drugiej jeden taki dziwny moze to i masterkey a drugi normalna taki jak ja mam .Slyszalem ze mozna zamowic masterkey w serwisie kupic uzywana stacyjke i jak wlozysz masterkeys do tej uzywanej stacyjki to ona sie przeprogramuje do czestotliwosci ktora jest w aucie ale elektronika i ja to czarna magia co innego mechanika nie mam zielonego pojecia od czego zaczac a serwis pewno zacznie wymieniac wszystko pokolei
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 23:25   

HenrykN napisał/a:
Witaj !
Jeżeli masz kluczyk "rybkę" to miałem podobne objawy.
Trzeba wyciągnąć z obudowy płytkę z obwodami drukowanymi.
Na szczycie tej płytki jest cewka około 8 mm średnicy.
Skontroluj czy przewody cewki są przylutowane.
To częsta przypadłość tego systemu kluczyka " rybka"
U mnie była przerwa, po lutowaniu chodzi jak nowe!


Skoro blokada się zwalnia - to kluczyk został rozpoznany i nie jest to problem z cewką w kluczyku.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 23:35   

TomiBoy napisał/a:
1 plastikowy taki cienki
to tak zwany warsztatowy. bez sterowania zdalnego do centralnego. 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 23:39   

TomiBoy napisał/a:
Wlasnie jest problem bo mam tylko jeden.


Nie gniewaj się: GŁUPOTA PIRAMIDALNA! (pomimo faktu, że nowy kluczyk jest drogi!)
Jeżeli nie miałeś dotychczas problemu ze zgubionym lub uszkodzonym kluczykiem
-w niedzielę
-daleko od domu
-leje deszcz
-auto jest TOTALNIE w tym momencie potrzebne
-rozładowana komórka
-teściowa na pokładzie
-zero pomocy od kogokolwiek
TO JESTEŚ SZCZĘŚCIARZEM
Często się zdarza, że podane wyżej okoliczności występują WSPÓLNIE :lol: :lol:
Potem pomoc drogowa, rozblokowanie stacyjki (lub długotrwałe wyłączenie samochodu z eksploatacji w oczekiwaniu na nowy kluczyk), ponownie laweta do serwisu żeby odebrać i aktywować nowy kluczyk (musi być zrobione osobiście, z podstawieniem samochodu!)

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! (Przyda się...)

TomiBoy napisał/a:
Myslalem ze stacyjka padla wiec kupilem druga i mam dwa kluczyki do tej drugiej


Powieś ją sobie (z tymi kluczykami) w ramkach nad łóżkiem :mrgreen:
Stacyjka jest przyporządkowana do samochodu, ma wpisany numer podwozia i jest ZABLOKOWANA.
Próbuj u jakichś auto-hakerów. Oficjalna linia postępowania w ASO
NIE PRZEWIDUJE zastosowania stacyjki w innym pojeździe, niż ten w którym była wcześniej zamontowana.
 
 
TomiBoy 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd: glasgow
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 23:47   

Wiec jak uwazasz Gerri ze stacyjka jest padnieta czy kluczyk ?a tak nawiasem mowic to idzie jakos zgrac stacyjke z innego auta bo jak dzwonilem do polski to powiedzieli mi ze bez problemu ale ze mieszkam w szkocji to jest klopot. Wiem na pewno ze jak wymieniasz ecu stacyjke i ews to auto na 100 odpali ale po co wymieniac wszystko skoro jedna rzecz jest padnieta
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 24 Kwiecień 2008, 23:52   

NapisałEm powyżej: kluczyk zwalnia blokadę - czyli jest dobry.
A załączaniem rozrusznika nie steruje wyłącznie stacyjka. Sygnał idzie jescze przez przedni moduł "SAM", jeżeli masz automat to jeszcze wyłącznik na skrzyni biegów.
Elektronika w tych autach to już nie jest naprawa przy pomocy rad dobrych ludzi na forum. Trzeba podłączyć auto do komputera i sprawdzić, gdzie gubi się sygnał.
NA RAZIE WIEMY, ŻE KLUCZYK JEST DOBRY, A STACYJKA JEST PODEJRZANA - ALE WCALE TO NIE MUSI BYĆ JEJ WINA
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 25 Kwiecień 2008, 09:32   

Gerri napisał/a:
(pomimo faktu, że nowy kluczyk jest drogi!)

bez przesady, mało nie kosztuje - 750 złotych (220 Euro - chociaż w niemczech koło 100 Euro
), ale do takiego Avensisa równo 100% drożej - 1.500 złotych.
Teraz jest dobry moment do zamówienia kluczyka bo Euro jest tanie... całą procedurę zamawiania i odbioru kluczyka opisałem w wątku "kluczyk elektroniczny"

[ Dodano: 25 Kwiecień 2008, 09:34 ]
Gerri napisał/a:
TO JESTEŚ SZCZĘŚCIARZEM

TO JA TEZ! :mrgreen: ale masz rację, może nie paramidalna głupota, ale duża lekkomyślność na pewno.... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
mazag1 

Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 16:33   

W nawiązaniu do tego co napisał Gerri:
- kluczyk musi być do danego rocznika auta,
- należy sprawdzić na jakim module jest kluczyk (Motorola, NEC),
- chip (moduł) musi mieć taką samą pojemność jak stary kluczyk (2 lub 4 MB)
P.S. Miałem podobny problem - zresztą poruszany na forum - z tym, że u mnie auto miało zblokowaną kierownicę i stacyjka nie rozpoznawała kluczyka. Prawdopodobną przyczyną było zgubienie "plusa" (???) i rozkodowanie klucza - opinia elektronika, który auto naprawił.
 
 
kondeusz 
WDB2021821F659631


Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 13:41   kluczyk rybka

Przeszukałem forum, ale brak konkretnie takiego samego problemu, W 202 '97 po lifcie; otóż mam taki problem, że zazwyczaj blokada zostaje zwolniona natychmiastowo jak wkładam kluczyk, a czasami muszę czekać ok 30-40 sekund zanim jest jakakolwiek reakcja na włożenie kluczyka do stacyjki. Pamiętam, że bawiłem się kilka razy i wyjmowałem baterię z tego plastiku, myślicie, że tak mogłem go rozkodować, czy teraz muszę za mawiać nowy kluczyk, czy wystarczy go ponownie zakodować. Dziwna opcja, bo czasami działa bez zarzutów, a czasami piwo bym zdążył wypić zanim zareaguje gwiazda. Co robić ???
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 14:06   Re: kluczyk rybka

kondeusz napisał/a:
Przeszukałem forum, ale brak konkretnie takiego samego problemu, W 202 '97 po lifcie; otóż mam taki problem, że zazwyczaj blokada zostaje zwolniona natychmiastowo jak wkładam kluczyk, a czasami muszę czekać ok 30-40 sekund zanim jest jakakolwiek reakcja na włożenie kluczyka do stacyjki. Pamiętam, że bawiłem się kilka razy i wyjmowałem baterię z tego plastiku, myślicie, że tak mogłem go rozkodować, czy teraz muszę za mawiać nowy kluczyk, czy wystarczy go ponownie zakodować. Dziwna opcja, bo czasami działa bez zarzutów, a czasami piwo bym zdążył wypić zanim zareaguje gwiazda. Co robić ???

Kluczyk-rybka na szczęście nie wymaga zakodowania po wymianie baterii. Znajomy w "oku" miał podobny problem, kluczyk "łapał" raz na jakiś czas. Pomogło wyjęcie stacyjki i przeczyszczenie jej u znajomego elektronika. Mogę zapytać wieczorem co dokładnie zrobił, ale pamiętam, że wspominał tylko o odświeżeniu stacyjki.
 
 
kondeusz 
WDB2021821F659631


Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 14:16   stacyjka

jakbyś mógł zapytać bedę bardzo wdzięczny, pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11