Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:22
Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 5 Maj 2008, 21:04   

panowie jest juz manual w Ztob To Sam
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 5 Maj 2008, 21:28   

konradkar napisał/a:
panowie jest juz manual w Ztob To Sam


Dobra robota :-) Możesz jeszcze opisać, jak wyjąć zaworki z auta (odłączanie przewodów grzewczych, czy należy liczyć się z lejącym się płynem chłodniczym)?
No i zasadnicza sprawa.. piszesz:

Cytat:

Jeżeli dmucha nam caly czas gorace powietrze z jednej strony a z drugiej nie (srodkowy nawiew pomijamy bo z niego zawsze wieje zimne)


W autach z klimą ciepłe wieje również ze środkowego nawiewu :-)
 
 
Ali-En 
C36 AMG


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 234
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Maj 2008, 21:59   

Gomezio napisał/a:
W autach z klimą ciepłe wieje również ze środkowego nawiewu :-)
U mnie nie wieje ...
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 06:31   

Gomezio napisał/a:
No i zasadnicza sprawa.. piszesz:

Cytat:

Jeżeli dmucha nam caly czas gorace powietrze z jednej strony a z drugiej nie (srodkowy nawiew pomijamy bo z niego zawsze wieje zimne)


W autach z klimą ciepłe wieje również ze środkowego nawiewu :-)
a u mnie wieje.. :(

czyzby zaworki ?
_________________


 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:22   

ze środkowych kratek grzeje w klimach manualnych, w automatycznych tylko zimne.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:27   

Gri napisał/a:
ze środkowych kratek grzeje w klimach manualnych, w automatycznych tylko zimne.
w poprzedniej gwieździe nie miałem manualnej a dokłądnie taką samą jak w obecnej i ciepełkiem wiało...
_________________


 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 6 Maj 2008, 11:07   

Panowie nie po to robilem temat w dziale Zrob to Sam. Tam sa zdjecia itp wiec tam moze lepiej sie wypowiadac a nie przeskakiwac z jednego na drugi dzial...

dzis wrzuce tam zdjecia moze nie z wyjecia bo czas i tak mam ograniczony ale napisze co i jak.. wiec jezeli ktos jest zainteresowany zapraszam do wypowiedzi w odpowiednim miejscu bedzie latwiej odpowiadac odnoszac sie do zdjecia ktore nas interesuje

tam nawet nie ma jednej odpowiedzi.... a pytan na maile mam dosc
PO TO JEST ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA FORUM w tym przypadku w dziale ZROB TO sAM

a i tak na marginesie sorry panowie moze ktos sie obrazic:

Mam rodzine, budowe domu na glowie o pracy swojej nie wspomne wiec nie bede rozpisywal sie w mailach tylko jednej osobie co i jak zrobilem bo za 3 godzinki dostaje nasepnego o tej samej tresci- jezeli macie pytania piszcie w odpowiednim dziale aby i inni mogli cos z tego dla siebie znalezc w tych wypowiedziach. Po to sa fora internetowe aby pomagac innym.

Sorry moze wyda sie to podejscie egoistyczne ale nic na to nie poradze.. mam tez swoje zycie...
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
arkadio12 

Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 7
Skąd: wolverhampton uk
Wysłany: 6 Maj 2008, 16:11   

Dzieki za manual dzis posprawdzałem co i jak jednak to były zaworki widac najpierw jeden sie zawiesił potem drugi auto mam od paru dni wiec poprzedniemu włascicielowi chyba było wszystko jedno czy mu leci ciepłe czy zimne wielkie dzieki za pomoc . p.s po wymontowaniu troche płynu sie poleje wiec warto co nieco uzupełnic
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 17:42   

arkadio12 napisał/a:
Dzieki za manual dzis posprawdzałem co i jak jednak to były zaworki widac najpierw jeden sie zawiesił potem drugi auto mam od paru dni wiec poprzedniemu włascicielowi chyba było wszystko jedno czy mu leci ciepłe czy zimne wielkie dzieki za pomoc . p.s po wymontowaniu troche płynu sie poleje wiec warto co nieco uzupełnic
dokupujesz zaworki ? czy w jakis sposób reanimujesz ?
_________________


 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 6 Maj 2008, 17:53   

kolejne pytania na mail... nawet ich nie otwieram- zerknijcie na manual jest tam jak spuscic wode bo tez takie pytanie tu padlo i zapraszam aby tam rozwiewac pytania ZROB TO SAM..
Mialem zamiar jeszcze pare rzeczy pokazac ale sorry widze ze to chyba nie ma sensu
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
arkadio12 

Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 7
Skąd: wolverhampton uk
Wysłany: 7 Maj 2008, 01:56   

konradkar nie denerwuj sie jestes niezwykle pomocny kazda najmniejsza rada sie przyda jeszcze raz wielkie dzieki ps. wymienie na nowe znalazlem w hurtowni za 20 funtow nie ma sie nad czym zastanawiac
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 7 Maj 2008, 07:42   

U mnie chyba też zaworki. Lewa strona działa w porządku, prawa natomiast albo wieje zimnem albo non stop grzeje. Co prawda reaguje na pokrętło, ale jak raz dam na "ciepłe", to potem nie mogę tego wycofać. Dopiero po ostudzeniu silnika prawa strona wraca do chłodzenia, pod warunkiem, że znowu nie ustawię gałki na czerwone pole.

Trzeba będzie w weekend się pobawić :-)
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 25 Styczeń 2009, 21:20   

Manual kolegi konradkara, został zamknięty a ja mam pytanko:
Autko z 99 roku, klima manualna.
Lewa strona działa ok a prawa nie do końca :|
Reaguje bardzo ładnie i płynnie na zmiany temp na pokrętle ale jednak zawsze powietrze z prawej strony jest troche cieplejsze. Na włączonej klimatyzaji też jest to zauważalne. Przekęcam obydwa na zimne i leci zimne z obu stron ale z prawej "mniej" zimne, przekęcam na ciepłe i leci z obydwu stron ciepłe - czyli działa ale nie do końca.
Co koledzy myślicie: zaworki czy sterownik?
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 18:01   

zamkniety??? dlaczego??


wejdz do dzialu ZROB TO SAM i znajdz post o naprawie zaworkow.. a nie piszesz ze nie dziala ten podst
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 21 Luty 2009, 17:49   

konradkar, tak kolego przed pisaniem powyższego przeczytałem Twój manual i miałem zamiar tam zamieścić swoje zapytanie ale widziałem komunikat: "Zamknięty przez: MikiPOZ 1 Październik 2008, 21:11", wróciłem więc do tego postu.

konradkar napisał/a:
wejdz do dzialu ZROB TO SAM i znajdz post o naprawie zaworkow.. a nie piszesz ze nie dziala ten podst


Wiem jak naprawiać zaworki (napewno je strawdze wg Twojej porady) ale niestety w tamtym poście wszystkie opisywane sytuacje dotyczyły zawieszania się zaworków i ciągłym grzaniu lub też braku jakielkolwiek reakcji pokrętła temperatury. Mój problem ciut się różni bo układ reaguje na zmiany pokrętła ale jak opisałem wyżej prawa strona daje zawsze troche cieplejsze powietrze.

[ Dodano: 21 Luty 2009, 17:42 ]
Dziś sprawdziłem zaworki wg instrukcji konradkar'a, (dziękuję to było bardzo pomocne :) ) i okazuje się że przy zimnym na maxa lewa strona daje prąd 12V a prawa 7,8V ; przy ciepłym na maxa obie strony mają jakies 7,8V.

Przeczyściłem zaworki (rozebrałem na czynniki pierwsze) ale nic to nie zmieniło. To będzie wina panelu sterowania? Co o tym myślicie?
Dodam że nawet na włączonej klimie manualnej zdaża się że z prawej leci bardzo ciepłe powietrze :roll: . Autko po lifcie.
Jeśli ktoś rozwiązał taki proble proszę o podzielenie się spostrzeżeniami :)
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,105 sekundy. Zapytań do SQL: 7