Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieoczekiwane zapalenie sie swiatel awaryjnych podczas jazdy
Autor Wiadomość
dziQs 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
  Wysłany: 3 Maj 2008, 23:17   Nieoczekiwane zapalenie sie swiatel awaryjnych podczas jazdy

Witam. Wczoraj w trakcie jazdy zapaliły mi sie światła awaryjne, zatrzymałem samochód sprawdziłem bezpieczniki wszystkie były jak nowe więc jechałem dalej. Po przejechaniu kilku kilometrów przestała działać mi wycieraczka, kierunkowskazy też. Z czym to może być związane. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Samochód to C klasa, w202, 1999r, 1.8 automat
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 4 Maj 2008, 00:20   

z przekaznikiem lub przelacznikiem zespolonym.
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Maj 2008, 06:58   

Wycieraczka i kierunkowskazy są zabezpieczone jednym bezpiecznikiem. Sprawdź dokładnie bezpieczniki.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
dziQs 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 08:45   

Czy macie może schemat bezpieczników do mojego modelu ? Było by super ;)
 
 
patryk84 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 467
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 4 Maj 2008, 09:12   

Schemat był na 100% już na forum, poszukaj a znajdziesz.
_________________
C 180 grudzień 94 ELEGANCE
www.pokochajmilosc.pl
www.zupkachinska.com.pl
 
 
 
dziQs 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 09:17   

ok poszukam. Właśnie sprawdziłem bezpieczniki są w stanie idealnym. Więc może ten przekaźnik. Jak on wygląda i gdzie go szukać ?
 
 
Gość

Wysłany: 4 Maj 2008, 10:22   

Jest za skrzynką z bezpiecznikami. To największy przekażnik jaki tam będzie. Żeby się do niego dostać musisz odkręcic całą pokrywe bezpieczników (6 wkrętów na gwiazdkę)
 
 
dziQs 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 10:44   

ok największy nie wiem jak to rozumieć, wszystkie są tego samego rozmiaru, być może w wersji przed liftingiem jest inaczej, u mnie są 2 żółte jeden zielony i jeden czarny. Może wiecie który to z nich, to by mi ułatwiło znacznie sprawę. Dzienk's
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 4 Maj 2008, 11:51   

bednim napisał/a:
z przekaznikiem zespolonym.


W 202 z kluczykiem "rybką" nie ma czegoś takiego, jak "przekaźnik zespolony" we wcześniejszej wersji. Funkcje te przejął tzw. moduł SAM

Jawelkiewicz napisał/a:
Wycieraczka i kierunkowskazy są zabezpieczone jednym bezpiecznikiem. Sprawdź dokładnie bezpieczniki.


O ile pamiętam, to wycieraczkę można już uruchomić przy pozycji "radiowej" kluczyka, natomiast awaryjne działają również z kluczykiem wyjętym ze stacyjki, a żeby uruchomić migacze to trzeba załączyć zapłon. Tak więc bezpieczniki są różne.
 
 
Gość

Wysłany: 4 Maj 2008, 11:55   

Ten przekażnik obsługuje też podgrzewanie tylnej szyby, a więc włączaj i wyłączaj tylną szybę lub kierunki, jeśli działają, i dotykając przekażników sprawdż, który tyka.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 4 Maj 2008, 11:59   

skoll napisał/a:
Ten przekażnik obsługuje też podgrzewanie tylnej szyby


W AUCIE PO LIFCIE NIE MA TAKIEGO PRZEKAŹNIKA!
 
 
Gość

Wysłany: 4 Maj 2008, 12:05   

A to przepraszam
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 4 Maj 2008, 12:37   

skoll napisał/a:
A to przepraszam


Nie szkodzi :wink:

Ale "ku pamięci" napiszę jeszcze raz:

W202 przed liftem (kluczyk "scyzoryk") ma ZUPEŁNIE INNY UKŁAD ELEKTRYCZNY niż W202 po lifcie (kluczyk "rybka")!!

To są pod względem elektrycznym zupełnie różne auta i jest prawie niemożliwe jakiekolwiek porównanie!
 
 
dziQs 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 20:04   

więc jak można dojść co jest grane ? Dość sporo nerwów straciłem dziś. Może to być wina kluczyka ? nie do końca rozumiem tej sprawy z kluczykami, był bym wdzięczny za możliwie jasne wyjaśnienie
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 5 Maj 2008, 10:56   

dziQs napisał/a:
nie do końca rozumiem tej sprawy z kluczykami

Kluczyk scyzoryk zdaje się ma rozkładane ostrze, które służy otwieraniu (gdy nie ma pilota) i odpalaniu auta.
Kluczyk "rybka" to kluczyk na podczerwień. Ma wbudowane przyciski do otwierania auta, ale też wysuwany grot do zamków. Jednak uruchamianie auta odbywa się bez udziału grota. W przedniej (wąskiej) części kluczyka znajduje się nadajnik/odbiornik podczerwieni i jego odpowiednik znajduje się w stacyjce, do której nie używa się już żadnego standardowego kluczyka. Wszystko jest elektroniczne. Jedynie do odpalenia auta potrzeba standardowo obrócić włożony kluczyk.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,113 sekundy. Zapytań do SQL: 11