Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież 'celownika'
Autor Wiadomość
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:34   Kradzież 'celownika'

Qrde w ciągu miesiaca straciłem dwa celowniki :mrgreen:

Pierwszy po prostu ściągnęli mi ze sprężyny :( nawet nie wiedziałem że jest to mozliwe :?:
Założyłem drugi ale wcześniej zalałem go całego w środku epidiamem ustawiając pozycje na sztywno ............ i po dwóch tygodniach wyłamali mi go dzisiejszej nocy ....samo kółko reszta została :oops:

Czy macie jakieś pomysły jak się zabezpieczyć ..... niestety nie mam garażu i auto stoi pod chmurką

.
_________________
------------
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:41   

W sumie niewiele.. nie, wróć. W sumie nic nie da się zrobić. Jak zalejesz żywicą czy innym klejem, to złodziej może uszkodzić coś w aucie ze złości, że nie może poradzić sobie ze znaczkiem. A i w razie (odpukać) wypadku, gwiazda na masce zamontowana na sztywno może być niebezpieczna.

Pozostaje znaleźć parking strzeżony/garaż.. albo zastąpić celownik znaczkiem leżącym na płasko.
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:42   

sa dwa sposoby.

1. jedz bez gwiazdy. :D
2. podlacz do cewki na 50 tys. voltow. :D
Zart zartami. Ale naprawde cholery mozna dostac!!!!!!!!
Gdzis widzialem w dunskim internecie ze maja zamienniki gwiazd. sa rozbieralne. samemu zdejmujesz opuszczajac celinke. jak znajde to zamieszcze.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 09:57   Re: Kradzież 'celownika'

Lonek napisał/a:
Qrde w ciągu miesiaca straciłem dwa celowniki :mrgreen:

Pierwszy po prostu ściągnęli mi ze sprężyny :( nawet nie wiedziałem że jest to mozliwe :?:
Założyłem drugi ale wcześniej zalałem go całego w środku epidiamem ustawiając pozycje na sztywno ............ i po dwóch tygodniach wyłamali mi go dzisiejszej nocy ....samo kółko reszta została :oops:

Czy macie jakieś pomysły jak się zabezpieczyć ..... niestety nie mam garażu i auto stoi pod chmurką

.
Sasiedzi tak bardzo Cie lubią ??

Zart oczywiscie...
niestety złodziejskiej pasji powiesz stop wynajmując garaż ;]
_________________


 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:04   Re: Kradzież 'celownika'

Axwell napisał/a:
[quote="Lonek"


Sasiedzi tak bardzo Cie lubią ??


Chyba nie .................mieszkam dopiero 2 mies. wśród tej 'bandy' :shock:

Cytat:

niestety złodziejskiej pasji powiesz stop wynajmując garaż ;]


heh....w pobliżu nie ma ..... a po drugie przez celownik za 20-50 zł wynajmować garaż za 150-200 zł/mieś ............. to wolę jeździć BEZ niego :mrgreen:
_________________
------------
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:10   Re: Kradzież 'celownika'

Lonek napisał/a:
Axwell napisał/a:

niestety złodziejskiej pasji powiesz stop wynajmując garaż ;]


heh....w pobliżu nie ma ..... a po drugie przez celownik za 20-50 zł wynajmować garaż za 150-200 zł/mieś ............. to wolę jeździć BEZ niego :mrgreen:

wiesz.... zabezpieczysz sie przez kradzieżą kołpaków, lusterek, porysowaniu, obiciu... ewentualnie odkreceniu kół, wykreceniu lamp (gdzies na forum czytałem ze jest taka mozliwosc) i przede wszystkim ... Nie Leje sie na Gwiazde!! ;)
_________________


 
 
darek.M 
darek.M

Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:17   

Witam - może zabrzmi to śmiesznie ale spotkałem wierną kopie naszego celownika w wersii gumowej :shock: , może to by było rozwiązaniem dla kolegi Lonek, - pozdrawiam.
_________________
darek.M
WDB2021341A735371 - sprzedana
OBECNIE- W203 C 270 T 170 KM Avantgarde - sprzedam kontakt przez forum w202 zapraszam.
Nic tak życia nie upiększa, jak "Gwiazdeczka" coraz większa.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:23   

darek.M napisał/a:
Witam - może zabrzmi to śmiesznie ale spotkałem wierną kopie naszego celownika w wersii gumowej :shock: , może to by było rozwiązaniem dla kolegi Lonek, - pozdrawiam.


to juz chyba przesada :)

ciekawy jestem jak ta gumowa gwiazda zachowuje sie przy predkosci powyzej 100 km/h ;)
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:32   

Daniel napisał/a:
darek.M napisał/a:
Witam - może zabrzmi to śmiesznie ale spotkałem wierną kopie naszego celownika w wersii gumowej :shock: , może to by było rozwiązaniem dla kolegi Lonek, - pozdrawiam.


to juz chyba przesada :)

ciekawy jestem jak ta gumowa gwiazda zachowuje sie przy predkosci powyzej 100 km/h ;)
"wyginam śmiało Ciało " :]
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:41   

Gumowy też nie jest rozwiązaniem, jak wystaje to ukradną.
Pozostaje zamontować znaczek tak, jak w Rollsach - ukrywający się pod maską przy wyłączeniu zapłonu. Ktoś na forum pisał o takim patencie :)
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 6 Maj 2008, 10:44   

musialbys przerobic maske - srednica gwiazdy jest wieksza niz srednica otworu montazowego
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Maj 2008, 14:15   

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby jakoś przerobic go do ściągania na noc lub np. przy pozostawieniu na dłużej .......zakupy,mecz ....itp

Np. wywalić tą sprężynę do której jest zahaczony celownik i zrobić jakiś zatrzask ...... oczywiście do celownika trzebaby dokleić na epidiamie lub 'klejuUSA' kawałek odpowiedniego pręta .

Myśle że opracowanie takiego patentu dałoby autorowi niezły grosz :lol:

.
_________________
------------
Ostatnio zmieniony przez Lonek 6 Maj 2008, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 6 Maj 2008, 14:20   

Mocny magnes neodymowy? :)
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Maj 2008, 14:22   

Gomezio napisał/a:
Mocny magnes neodymowy? :)


Niestety NIE ......... to jest duraluminium lub podobny stop do ktorego magnes się nie ima :cry:
_________________
------------
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 6 Maj 2008, 14:35   

na temat "znikania" gwiazdy w MB napisano juz pewnie wiele... napewno tez probowano rozwiazac to w jakis sposob.

oczywiscie byloby mozliwe takie zamocowanie gwiazdy na zatrzask i wyjmowanie ja na noc. tylko, ze to taka chala jest :)

jezeli ktos bedzie mial pecha lub kiepskich sasiadow, to i tak mu gwiazde ukreca :) no chyba, ze za kazdym razem bedzie odpinal znaczek :) :)

chociaz osobiscie, to najbardziej podoba mi sie pomysl z magnesem neodymowym - wystarczy, ze podczawa by zostala wykonana z materialu magnetycznego - reszte mozna przykleic - tylko znowu pytanie: czy warto sie z tym meczyc? :)

jak wczesniej napisano - zawsze mozna gwiazde zastapic plaskim znaczkiem - tez ladnie wyglada
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10