Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 13:19
Jaka instalacja LPG do kochanej Celinki???
Autor Wiadomość
mythman 
dzordz

Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 41
Skąd: Puławy
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:39   

Gomezio to raczej nie eksperymenty tylko najbliższe warsztaty które instalują gaz,
następne są dość daleko, chociaż kolega namawia mnie że jest bardzo dobry zakład oddalony o jakieś 60 km.
tylko lipa będzie jak się czasami słyszy że trzeba często regulować, śmigać tam i z powrotem.
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:57   

mythman, rozumiem. Ale mimo wszystko obstaję przy tym, aby z gazem nie eksperymentować i instalację założyć tam, gdzie inni polecają. Zwłaszcza, że co to jest 60 km..? ;-)

Zależy co rozumiesz przez "często" - dla mnie to praktycznie co pół roku (przegląd co 10kkm).

mgold234, przeczytaj ten wątek od początku i powinno Ci się rozjaśnić.
 
 
mythman 
dzordz

Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 41
Skąd: Puławy
Wysłany: 19 Maj 2009, 21:03   

Gomezio niby masz rację, co to za odległość, tylko żeby się okazało że za często nie trzeba jeździć bo cały urlop wykorzystam :wink:
 
 
Vans 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 99
Skąd: Rogoźno
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:46   

Zaskakujecie mnie!!! Macie mercedesy i tak je psujecie (gdzie gaz?) to nie lepiej było sobie kupić TICO n gazie.
I niech nikt mi nie wmawia, że gazu pali mniej od benzyny żal, żal i smutek :mrgreen:
 
 
driver 

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 103
Skąd: W-wa
Wysłany: 20 Maj 2009, 01:49   

mgold234 napisał/a:
Wiatam od jakiegos czasu jestem nabywca w202 i zastanawiam sie nad jakas sekwencja czy ktos by mi mogl polecic kontkretny model instalacji sekwencyjnej jaka najlepiej sie sprawoje w naszych MB??


Ja przed 1½ miesąca zakładałem w c180 , Stag4 , wtryski valteka czerwone (3 ohmy ), zbiornik w m.koła 55l. Spalanie w mieście to 12l trasy jeszcze nie zdążyłem wykonać , zero problemów z jakimś falowaniem obrotów , przy przełączaniu rodzaju paliwa nawet się nie da zauważyć kiedy to następuje . Nic nie muli , jak dla mnie to świetnie razem współpracuje . A od założenia przejechałem ponad 5 tyś km , tak że się dość szybko zwraca .
Instalkę zakładałem w Siedlcach na targowej22 , koszt 1700, - + 100,- za wlew pod klapką , 6 godzin montażu i już wracałem do domu .
_________________
W202 C180 Esprit `95 WDB2020181F333454
Ostatnio zmieniony przez driver 20 Maj 2009, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Maj 2009, 16:31   

Vans napisał/a:
Zaskakujecie mnie!!! Macie mercedesy i tak je psujecie (gdzie gaz?) to nie lepiej było sobie kupić TICO n gazie.
I niech nikt mi nie wmawia, że gazu pali mniej od benzyny żal, żal i smutek

jesli ktos jezdzi samochodem tylko w niedziele do kosciola to po co mu gaz tez bym na Twoim miejscu nie zakładal gazu. tylko ty zeby podjechac po cos do sklepu czy gdziekolwiek indziej wybierzesz podmiejski a ja wsiadam w swoj samochod i za 20 zl robie okolo 120km i mam wszystkich w tym autobusie daleko w du...

a i panowie moze ktos sie pochwali ilu osobom gaz zepsuł mercedesa? bo ja sie z tym jeszcze nie spodkalem gaz sie reguluje i sie jedzie

kumpel zrobil 190 na gazie jakies 400kkm i sie co prawda zepsul tyle ze most siadl

moze kolega sie pochwali jakie ma wczesniejsze przezycia z gazem czy tylko takie teksty jak dzieci z piaskownicy typu "ford gówno wart"itp.

tu sie dyskutuje a nie pisze bez sensu swoje wywody co puzniej dezorientuje innych ktorzy chca sie czegos dowiedziec
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
mgold234 
goldmar234

Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20 Maj 2009, 16:49   

Widze że tutaj wszyscy preferuja tansza instalacje Stag4 , nikk bardzo nie poleca co prawda droższej BRC , szczerze mówiac zastanawialem sie nad ta BRC!!! czy dobrze zrobie???
_________________
C200 Esprit 98r
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 20 Maj 2009, 17:03   

mgold234, na drugiej stronie tego wątku Sebastianp pisze o czymś takim jak "prędkość wtrysku". Nie wiem na ile to istotne, bo specem od LPG nie jestem, ale warto podrążyć ten temat.

A BRC ma tutaj kilka osób i z tego co wiem, to sobie chwalą.

Dla mnie nie cena ani instalacja nie są tak istotne, jak człowiek, który to zrobi. Dobry gaziarz jest na wagę złota :-)

I na deser:
http://www.w202.pl/viewto...r=asc&start=157
Ciekawa dyskusja o wyższości STAGa nad BRC (i vice versa). Swoją drogą od zlotu w Czmońcu zastanawiam się, czy to wtedy z dramolem właśnie rozmawiałem o LPG ;-)
 
 
driver 

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 103
Skąd: W-wa
Wysłany: 20 Maj 2009, 18:23   

BRC daje dwa lata gwarancji tylko obwarowują to obowiązkiem wykonywania jak by nie było kosztownych przeglądów - popytaj o to . To mnie zniechęciło , ponadto słyszałem opinie że mimo wykonywania przeglądów , w przypadku awarii wtrysków ( dość drogich - nie pamiętam ale coś ok.600- 700 zł ) potrafią potraktować reklamację odmownie - z uwagi na jakoby złą jakość gazu .
Listwa Valteka to wydatek rzędu 200 zł , zestaw naprawczy to ok 15zł na jeden wtryskiwacz. Komputer Stag w zupełności wystarcza dla naszych silników .
_________________
W202 C180 Esprit `95 WDB2020181F333454
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Maj 2009, 19:00   

driver napisał/a:
Listwa Valteka to wydatek rzędu 200 zł , zestaw naprawczy to ok 15zł na jeden wtryskiwacz. Komputer Stag w zupełności wystarcza dla naszych silników .

wtrysk planjijet kosztuje cos okolo 45zl za sztuke podobno sa one najszybsze jesli chodzi o te w rozsadnej cenie
Gomezio napisał/a:
Dla mnie nie cena ani instalacja nie są tak istotne, jak człowiek, który to zrobi. Dobry gaziarz jest na wagę złota


a te dwa zdania powinny byc wytluszczone, podkreslone i napisane duza czcionka, to jest najwieksza prawda o gazie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 21 Maj 2009, 09:10   

13696 napisał/a:
driver napisał/a:
Listwa Valteka to wydatek rzędu 200 zł , zestaw naprawczy to ok 15zł na jeden wtryskiwacz. Komputer Stag w zupełności wystarcza dla naszych silników .

wtrysk planjijet kosztuje cos okolo 45zl za sztuke podobno sa one najszybsze jesli chodzi o te w rozsadnej cenie
Gomezio napisał/a:
Dla mnie nie cena ani instalacja nie są tak istotne, jak człowiek, który to zrobi. Dobry gaziarz jest na wagę złota


a te dwa zdania powinny byc wytluszczone, podkreslone i napisane duza czcionka, to jest najwieksza prawda o gazie


Już parę razy pisałem, kiepski gaziarz spartoli najlepszą instalację.
Dobry gaziarz dobrze założy i "nierenomowaną" instalację i będzie hulać jak miło...

[ Dodano: 21 Maj 2009, 09:11 ]
Vans, bez OT!
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Vans 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 99
Skąd: Rogoźno
Wysłany: 21 Maj 2009, 22:17   

13696 Skoro nie wiesz gdzie jest rogoźno to proszę nie wypowiadaj się! Masz mercedesa i masz gaz?! To po jaką ch.... go kupiłeś?


A tak na marginesie jakby ktoś nie bardzo wiedział Miałem vectrę B 2.0 z gazem i co... biały dym i głowica w pi.... czyli cały zarobek zdechłego gazu szlag trafił 1.500,00 naprawa. Nie ja nie wiem co to gaz
Dla mnie zakładanie instalacji a później jakieś remonty po prostu się nie opłacają. Tak nawiasem mówiąc to mam landa disco III 2.8 TDV HSE także tego mam na NIEDZIELE (żonki) :twisted:


Spokojnie chłopie, wystarczy jeden znak zapytania i jedna emotka... /// Camel-
Ostatnio zmieniony przez Camel- 22 Maj 2009, 09:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 21 Maj 2009, 23:04   

Vans, nie dorabiaj proszę ideologii. Każdy jeździ na tym co mu pasuje. Równie dobrze mógłbym spytać, czy zawsze tankujesz V-Power Racing 99 - bo tańsze paliwo to żenada.

Kolejne posty w tym tonie zostaną usunięte.
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 21 Maj 2009, 23:10   

Vans napisał/a:
A tak na marginesie jakby ktoś nie bardzo wiedział Miałem vectrę B 2.0 z gazem i co... biały dym i głowica w pi.... czyli cały zarobek zdechłego gazu szlag trafił 1.500,00 naprawa.

A ja miałem Vectrę B 1.8 z gazem i na gazie zrobiłem ponad 80 tyś i nie było problemu :P
 
 
Vans 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 99
Skąd: Rogoźno
Wysłany: 21 Maj 2009, 23:13   

Gomezio każdy mas pawo do swojego wypowiedzenia sie a jęsli nie pasuje usuwaj :twisted:

Bocian to bocian. a na benzynie to zawsze 98:mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,236 sekundy. Zapytań do SQL: 11