Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:22
prosba o manual dezynfekcji parownika - klimatyzacja
Autor Wiadomość
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13 Maj 2008, 19:21   prosba o manual dezynfekcji parownika - klimatyzacja

Witam

koledzy jak by ktos z Was zabieral sie za taka czynnosc to mam ogromna prosbe o obfotografowanie tej zabawy, sam probowalem (meczylem temat na forum) ale poddalem sie po zdjeciu boczkow nawiewu na nogi i zobaczeniu po obu stronach jakichs czarnych grubych wezykow, ktore nie bardzo chcialy sie poddac). Tym samym za cholere nie wiem jak dostac sie do prawonika zeby zwalczyc zpach szmaty po wylaczeniu klimy :)


P.S pewnie nie jeden z kolegow skorzysta z takiego manuala bo powoli robi sie sezon na klimatyzacje

dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez silverhammer12 13 Maj 2008, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xanti6 

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 33
Skąd: Szczecin/Trzebiatów
Wysłany: 13 Maj 2008, 20:25   

Witam, mam dokładnie ten sam problem gdy wyłącze klime po jakims czasie strasznie smierdzi, gdy klima dziala wszystko jest ok dzieje sie to po jej wylaczeniu. Planowałęm właśnie dzisiaj jechać na przeczyszczenie klimy i moze przy okazji na napelnienie freonu, chyba że nie bedzie to potrzebne jezeli jest to inna przyczyna
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13 Maj 2008, 20:32   

wlasnie tez sie zastanawiam nad ozonowaniem, zdania sa podzielone co do tego rozwiazania, a co Wy sadzicie koledzy o tej formie dezynfekcji?
 
 
ATLAS 
Atlas


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 118
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 15 Maj 2008, 08:12   

Witam
Panowie na to jest dobra rada bez rozbierania czegokolwiek. W REALU można kupić specjalny preparat do odgrzybiania klimy i o dziwo naprawdę działa. stawiasz opjemnik za przednimi siedzeniami które uprzednio rozkładasz do pozycji leżącej, włączasz klimę na obiegu zamkniętym i wychodzisz z auta. jak popracuje 10 minut i pojemnik z preparatem wszystko rozpyli to potem na conamniej pół roku masz spokój ze smrodkiem. w gdańsku w realu co roku to kupuje ale poptajcie w innych sklepach z chemią samochodową. napewno pomoże. Ponadto żeby zwiększyć efekt działania można zdjąć filtr kabinowy w wycelować pojemnik z preparatem bezpośrednio w otwór. lepiej działa.
pozdrawiam
_________________
C180T LPG-sekwencja 1998
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Maj 2008, 09:05   

Oki dzieki za rade ATLAS tak tezs zrobie, aktualnie zamowilem spray firmy NIGRIN i zobaczymy jak zadziala
 
 
ATLAS 
Atlas


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 118
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 15 Maj 2008, 10:05   

napewno zadziała :0 trzymam kciuki. inną opcją jest podjechanie do specjalistycznego warsztatu zajmującego się klimą i oni odgrzbiają instalację specjalną maszynką co bynajmniej w gdansku kosztuje 100plnów

[ Dodano: 16 Maj 2008, 08:23 ]
mam nazwę tego ustrojstwa do czszczenia klimy: LOCTITE HYGIENE SPRAY
wiem, ze dostępne to jest również w sklepach fota i są nawet różne zapachy :)
_________________
C180T LPG-sekwencja 1998
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
  Wysłany: 17 Maj 2008, 09:47   

OK dzieki za info, kupilem NIGRIN ale to za bardzo nie pomoglo. Dzisiaj bylem w serwisie klimatyzacji (Premio Labusek - pyskowice - polecam!) chwila rozmowy i spokojnie autko godzine postalo na odgrzybianiu ozonem, profesjonalny jakis sprzet a nie ten podstawowy wszedzie spotykany a do tego tylko 50 zł! i juz czuje ze jest o niebo lepiej (w sumie to nic nie czuje z dawnego smrodku :D ), polecil jeszcze za jakis czas odgrzybic i wtedy juz bedzie calkiem cacy. Filtra nie zmienialem bo jest od miesiaca nowy Filtron, ale przy najblizszej wymianie oleju wrzuce knechta z weglem i na jakis czas zapomne o tym problemie

PS. Tak dla profilaktyki jednak kupilem jeszcze tak jak radziels ATALS tego LOCTITE HYGIENE SPRAY i jak przyjdzie to sobie refresha zrobie, ozonowanie usuneło tak imho 90% zapachu. A taka mysl mnie napadla ze przeciez klima jezeli jest czesto uzywana to powinna sama sie czyscic, z tego to tytulu ze czesto nastepuje skraplanie na parowniku wiec i razem z ta woda sa odprowadzane rozne zyjatka, a zapach doskwiera zazwyczaj po dlugim nie uzywaniu AC.

PPS a co do samego parownika to naprawde jezeli ktos przerabia temat to niech cyknie foty bo u siebie nie wiem jak dostac sie do parownika przez przewody gumowe (po obu stronach nawiewu na nogi ) wezyki sa ale nie potrafie ich zdjac, pod autem widac jakies takie |_ wyjscie wezykow i nie wiem czy to te czy nie i jak sie za to zabrac :) moze jakies 2 lewe rece mam :cry:
 
 
pchlistosc

Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwiec 2011, 15:10   

silverhammer12 napisał/a:
wlasnie tez sie zastanawiam nad ozonowaniem, zdania sa podzielone co do tego rozwiazania, a co Wy sadzicie koledzy o tej formie dezynfekcji?


Witaj

przeglądając forum natrafiłem na temat którym profesjonalnie się zajmuje, jeżeli macie jakieś pytania dotyczące ozonowania lub prania tapicerek chętnie odpowiem.
Może przy okazji trafie na jakieś zlecenie we Wrocławiu, chociaż to oczywiście nie warunek

pzdr.
pchlistość
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 1 Czerwiec 2011, 20:05   

pchlistosc napisał/a:
przeglądając forum natrafiłem na temat którym profesjonalnie się zajmuje, jeżeli macie jakieś pytania dotyczące ozonowania lub prania tapicerek chętnie odpowiem.
nieźle odgrzane, jeżeli jest taki temat to można odszukać, albo wklej link w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 1 Czerwiec 2011, 20:10   

Adaśko napisał/a:
jeżeli jest taki temat to można odszukać, albo

poszukam
Adaśko napisał/a:
albo wklej link w tym temacie.

http://www.w202.pl/viewto...29b9b564#225308
znalazłem :mrgreen:
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 1 Czerwiec 2011, 20:53   

maurycy napisał/a:
Adaśko napisał/a:
jeżeli jest taki temat to można odszukać, albo

poszukam
Adaśko napisał/a:
albo wklej link w tym temacie.

http://www.w202.pl/viewto...29b9b564#225308
znalazłem :mrgreen:
Świetnie, pisałem do kolegi pchlistosc, szczerze to ciężko zrozumieć o co chodzi
pchlistosc napisał/a:
przeglądając forum natrafiłem na temat którym profesjonalnie się zajmuje
to niech napisze na forum, a nie każdy ma prosić o poradę. Nabijać sobie posty można przez aktywność, a nie pisanie na sztukę.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
muczacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 79
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 17:50   

witam
polecam ten spray sam używam od 1,5 roku robiłem już nim klimę 3 razy jest OK i trzeba jeszcze sprawdzić filtr , osobiście NIE polecam węglowego jest trochę droższy i jego żywotność o połowę krótsza, acha i do czyszczenia klimy wyciągam filtr żeby środek odgrzybiający na nim nie siadał a i tak go wymieniam to nie ma problemu.
_________________
W202 C-180 2000r automat gaz stag300plus
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 22:16   

muczacz napisał/a:
osobiście NIE polecam węglowego jest trochę droższy i jego żywotność o połowę krótsza,
zależy jakiej firmy kupiłeś, ja używam tylko węglowy MAN-a, przynajmniej nie muszę wąchać smrodów z zewnątrz, a wymieniam raz na dwa lata, rocznie ok 15 000 km robię, więc nie wiem czy
muczacz napisał/a:
jego żywotność o połowę krótsza
jest to nieprawda, chyba że FILTRON :P
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 6 Czerwiec 2011, 08:16   

A mnie MANN nie podpasował, najlepiej wspominam Knechta. Obecnie ujeżdżam Filtrona, zobaczymy :)
 
 
muczacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 79
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Czerwiec 2011, 08:49   

Właśnie ja miałem ostatnio filtrona węglowego strasznie słaby jak go wyciągnąłem do sprawdzenia to go od razu wywaliłem.
_________________
W202 C-180 2000r automat gaz stag300plus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 10