Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Lipiec 2012, 17:43
Przepływomierz
Autor Wiadomość
tidia 

Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 22
Skąd: chojnow
  Wysłany: 17 Maj 2008, 09:38   Przepływomierz

Czesc
Panowie mam problem z autkiem c180 12-97r.Mianowicie autko odpala i zaraz gasnie,wykukalem zejak wyciagne deko kabel od przepływomierza to zapala i chodzi normalnie??

szukalem nowego ale sa drogi cholernie wiec patrze na allegro sa tansze?ale nie oge znalezc nr takiego moj nr teraz to 0000940948 i 0280217114(pewnie jest nie od tego modelu i dla tego nie chodzi)

wtyczka plaska a na allegro sa ale z wtykiem okraglym i co tu teraz robic????

moze wiecie jaki ma byc nr

prosze o podpowiedz?
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 12 Kwiecień 2009, 18:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ATLAS 
Atlas


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 118
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 17 Maj 2008, 09:43   

Miałem taki sam problem i kupiłem przepływomierz a allegro. Niestety okazał się uszkodzony a kaski nigdy nie odzyskałem. Nie jest to oczywiście reguła ale musisz uważać. Kupiłem przepływomierz w sieci hurtowni motoryzacyjnych FOTA i zapłaciłem 600PLN. Oryginalny i działa do dziś czyli prawie 2 latka
_________________
C180T LPG-sekwencja 1998
 
 
grucha383 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 552
Skąd: asd
Wysłany: 17 Maj 2008, 11:51   

//
Ostatnio zmieniony przez grucha383 11 Styczeń 2012, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominikC200 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Bochnia
Wysłany: 17 Maj 2008, 15:14   

Radze Ci podjechac na komputer i sprawdzic czy to napewno przepływomierz. Mialem podobne objawy jak ty: obroty spadaly, gasl, wogole nie dalo rady jechac, po odpieciu wtyczki od przeplwomierza chodzil w miare normalnie, wiec kupilem nowy przeplywomierz (orginal BOSCHA 670 zł) i tu zonk dalej nie chodzi. W koncu podjechalem na komputer i okazalo sie ze mam uszkodzona sonde lambda i to przez nia dzialy sie takie jaja, po jej wymianie jak reka odjał. :D
_________________
Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.

C 200 1997r. WDB2020201F666104
 
 
grucha383 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 552
Skąd: asd
Wysłany: 17 Maj 2008, 15:21   

//
Ostatnio zmieniony przez grucha383 11 Styczeń 2012, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominikC200 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Bochnia
Wysłany: 18 Maj 2008, 10:02   

Nie che cie w blad wprowadzic bo specjalista nie jestem ale wydaje mi sie ze moze ale roiwnie dobrze moze to byc tak jak bylo u mnie sonda lambda. Zarowno przepływomierz jak i sonda odpowiadaja za prawidlową mieszanke paliwowo powietrzna.

Ps. jak cos to moge ci podac na namiary mechanika u ktorego robilem :mb: gosc ma pojecie o tym co robi, naprawia tylko Mercedesy.
_________________
Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.

C 200 1997r. WDB2020201F666104
 
 
_Pawel_ 

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 13:26   

poszukalem na forum ale nie znalazlem DOKLADNEJ procedury montazu przeplywomierza.
kupilem wlasnie takowy i jest napisane, po zamontowaniu, zostawic na GODZINE na wolnym biegu., az komputer 'zalapie' co i jak ;-)

Prosze osoby, ktore montowaly przeplywomierz w swoich autach o wypowiedzi.
To zostawienie na godzine jest dla mnie troche problematyczne, sasiedzi mnie zabija jak im zostawie wlaczone auto pod oknem na godzine czasu...

pozdrawiam swiatecznie
Pawel
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 13:58   

odlaczasz akumulator na 15 minut minimum
pozniej odpalasz auto bez gazu!!! i niech sobie pochodzi chwile bez manipulowania gazem
gasisz zapalasz ponownie i w droge

ja u siebie ostatnio wymienialem, ale nie robilem jeszcze tego jak wyzej
auto ma delikatnie glupawke z obrotami bo np spadaja do 700 albo nizej i rosna
a czasami jest OK

podobno auto moze nawet miesiac zbierac dane adaptacyjne nowego przeplywomierza

jaki kupiles przeplywomierz
ja kupilem ten
http://moto.allegro.pl/it...7114_bosch.html
z tego wlasnie sklepu, narazie jest OK kupilem go w tamtym tygodniu, zobaczymy jak bedzie sie spisywal,
 
 
_Pawel_ 

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 15:16   

hej btx,

jak widze rownolegle robimy podobne naprawy ;-)

kupilem przeplyw. podrobke niemiecka, dalem 65euro.

po co wylaczasz aku na 15min. i co znaczy minimum 15min.?
skad masz ta informacje?

u mnie w instrukcji, ktora dostalem bylo napisane, zostawic auto na 1h wlaczone, nic nie bylo aku. Na koniec po 1h na wolnych, wykasowac bledy z kompa.

pozdrawiam :)
 
 
tako5
tako5

Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 46
Skąd: malopolska
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 22:41   

witam wymienialem u siebie wymiana 2 min komputer kasowanie bledu i ognia wszystko 5 min, minelo 5 miesiecy i wszystko jest ok
 
 
_Pawel_ 

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 09:17   

witaj tako5,

jak widac u Ciebie poszlo gladko. Napisz prosze jak sie pozniej zachowywalo auto?
od razu po wymianie objawy (gasniecie, falowanie obrotow) ustapily i wszystko bylo ok?

zadalem to pytanie, bo w niemieckiej instrukcji obslugi jak byk jest napisane: zamontowac, uruchomic silnik i zostawic na wolnych obrotach przez godzine!!! , pozniej wykasowac bledy.
Jest tez dopisek, ze nieprzestrzeganie tego moze byc przyczyna pozniejszej zlej pracy silnika i szybszego zuzycia.

Czy jak kupowaliscie przeplywki to tez byly takie instrukcje?

Czytalem tu posty ze 'nowa przeplywka a padla po roku itp' moze to byla wina zlego montazu?
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 16:20   

btx, więc jesteś już po wymianie przepływki :)
Uważasz że wina leżała po stronie przepływomierza? Poprawiło się u Ciebie?
Mam ten sam problem - jeśli pamiętasz - więc śledzę Twoje próby :)
Zadowolony jesteś z Boscha? Różne są opinie.
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
tako5
tako5

Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 46
Skąd: malopolska
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 17:44   

_Pawel_ napisał/a:
witaj tako5,

jak widac u Ciebie poszlo gladko. Napisz prosze jak sie pozniej zachowywalo auto?
od razu po wymianie objawy (gasniecie, falowanie obrotow) ustapily i wszystko bylo ok?

zadalem to pytanie, bo w niemieckiej instrukcji obslugi jak byk jest napisane: zamontowac, uruchomic silnik i zostawic na wolnych obrotach przez godzine!!! , pozniej wykasowac bledy.
Jest tez dopisek, ze nieprzestrzeganie tego moze byc przyczyna pozniejszej zlej pracy silnika i szybszego zuzycia.

Czy jak kupowaliscie przeplywki to tez byly takie instrukcje?

Czytalem tu posty ze 'nowa przeplywka a padla po roku itp' moze to byla wina zlego montazu?
wijaj pawel ja kupilem orginalnego boscha zaplacilem 270 euro i tak jak pisalem wymiana 5 min komputer i po bulu wszystko ustalo od razu u mnie bylo tylko falowanie obrotow przed wymiana czyscilem przepustnice i to tyle wiec decyzje podejmij sam w jaki sposob to wymienisz
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 21:28   

u mnie chyba bede musial zrobic adaptacje przepustnicy i tego przeplywomierza, ale ogolnie roznica jest, od razu jest poprawa (odpinalem aku na 15 min , zeby stracil pamiec bledow etc, ale nic to nie dalo dalej jest tak samo, chyba komp tylko, ale wszytsko jest w porzadku)

u mnie wczesniej byl bosh nr. 0280 217 114 dlatego taki zalozylem tylko bez znaczka :mb: i taka roznica;) ze znaczkiem kosztuje 3 razy wiecej niz zaplacilem:)
 
 
guardian_angel 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 82
Skąd: Elbląg
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 09:41   

Witam
btx napisał/a:
odpinalem aku na 15 min , zeby stracil pamiec bledow etc

Drogi btx. Odpięcie jak to piszesz aku w domyśle akumulatora nie spowoduje wykasowania błędów z komputera. Jedynie co się stanie to wyzeruje się zegarek i radio powróci do ustawień fabrycznych. Pamięć komputera jest zapisywana do pamięcie ROM lub FLASH co znaczy, że pamięć jest odczytywana lub zapisywana tylko i wyłącznie w momencie uruchomienia odpowiednich procedur przez komputer. tzn. zostanie dostarczone zasilanie i odpowienie dane do kości pamięci. Czyli jak by to wytłumaczyć na chłopski rozum to do podtrzymania pamięci komputera nie jest potrzebny żadny prąd. Wyobraźcie sobie że gdyby komputer za każdym razem resetował się po odłaczeniu akumulatora to straciłby wszystkie zapisane dane, parametry pracy silnika i etc. po prostu był by jak po TOTALNYM FORMACIE. Proszę wiec Was użytkowników którzy podobno kasują błędy przez odłączenie akumulatora żeby nie wprowadzali innch użytkowników w błąd logicznego myślenia.

pozdrawiam
_________________
C 200 KOMPRESSOR ELEGANCE '97 192 KM
WDB2020251F554909
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,202 sekundy. Zapytań do SQL: 11