Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: G.
18 Marzec 2009, 23:36
Radio - wyskakuje "CODE"?
Autor Wiadomość
merqry
C180 Elegance '93

Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 16 Wrzesień 2006, 13:26   Radio - wyskakuje "CODE"?

Potrzebuję pomocy, dziś majstrowałem przy mojim c180 a właściwie chciałem wymontować radio (oryginalne radio mercedesa na kasety). Próbowałem to zrobić podważając przedni panel radia, lecz w obawie przed jego uszkodzeniem dałem sobie spokój. Niestety, gdy później chciałem włączyć radio na wyświetlaczu pojawił się napis „CODE”, a radio niestety nie działa. Co trzeba zrobić, aby radio zaczęło działać? Czy jest to fizyczne uszkodzenie czy po prostu trzeba wprowadzić jakiś kod, jak tak to skąd ten kod wziąć?

[ Dodano: 16 Wrzesień 2006, 14:14 ]
chorobka sytuacja jeszcze bardziej mi sieskomplikowała próbowałem wpisywać kaieś tam wymyślone sobie kody, i chyba doszczętanie sie coś zablokowało bo na wyświetlaczu pojawia się "WAIT" i nic nie można zrobić. Proszę o pomoc jak uruchomić to radio? ;-(
 
 
colucci

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 18
Skąd: polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2006, 14:53   

Teraz to juz cie czeka rozkodowanie radia u specjalisty koszt ok 50pln.
 
 
merqry
C180 Elegance '93

Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 16 Wrzesień 2006, 18:17   

Dość dziwne rzeczy dzieją się z tym moim nieszczęsnym radiem. Po paru godzinach spróbowałem ponownie właczyć radio i zamiast "WAIT" pojawiło się znów "CODE" Mogę wprawadzić kod za pomocą przycisków 1-4, ale nie mam pojęcia skąd wziąść ten kod?
Proszę o pomoc szczególnie colucci, może wiesz coś niecoś na temat tego głupiego kodu?
 
 
VALENTINE 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 22
Skąd: PL
Wysłany: 16 Wrzesień 2006, 19:41   

Podaj numer seryjny radia ,prawdopodobnie jest to BECKER więc numer seryjny będzie się zaczynać BE......Na jego podstawie wygeneruje Ci kod do radia .Oczywiscie musisz doprowadzić do sytuacji az będzie wyświetlać CODE (czekając).
 
 
merqry
C180 Elegance '93

Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 11:07   

Przypuszczam że ten kod będzie sie znajdować gdzieś z tyłu na obudowie radia, więc będę musiał je wyjąć. A to właśnie jest dla mnie pewien problem bo nie wiem czy mozna je wyjąć bez użycia tych specjalnych blaszek. Próbowałem je dorobic z plastiku lecz niestety były do d... i ich fragmenty pozostały w otworach służących do wymontowywania radia. Tak więc ten sposób wyjęcia radia odpada muszę to jakoś inaczej zrobić. Może spróbuję je jakoś wypchnąć od środka, ale obawiam sie aby znowu czegos nie uszkodzić. Idę popróbować, jeśli uda mi się zdobyć kod to zgłosze się do VALENTINE.
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 11:50   

Daruj sobie z wyjmowaniem radia !!! Napewno kodu nie ma na obudowie. Ten kod jest po to zeby wrazie kradziezy zlodziej nie mogl go uzywac bo nie bedzie znal kodu, a jakby byl on gdzies napisany na obudowie to radio chronione kodem nie mialoby zadnego sensu. Lepiej odrazu skorzystaj z pomocy i uprzejmosci VALENTINE
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
VALENTINE 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 22
Skąd: PL
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 12:11   

Musisz wyjąć radio ,do tego celu służą wyjmaki ,jak na zdjęciu .Można to kupić na Allegro lub samemu zrobić z blachy .Rolą takiego wyjmaka jest schowanie blaszki ,która blokuje radio względem kieszeni.Daje Ci zdjecia ,jak to wygląda ,zeby zrozumieć zasadę działania ,co pozwoli Ci wyjąć radio .Radio wychodzi dosć cieżko ,mimo że są odblokowane blaszki ,trzeba mocno ciągnąć .

3.jpg
Plik ściągnięto 572 raz(y) 92,85 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 507 raz(y) 71,67 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 433 raz(y) 14,64 KB

 
 
merqry
C180 Elegance '93

Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 12:17   

Właśnie udało mi sie wyjać radio, musze przyznać że po prostu nie rozumiałem jak trzeba to zrobić teraz jak znam jużsposób to wydaje się to bajecznie proste. Numer serujny mojego radia to

BE1150P1044449

proszę VALENTINE o pomoc. Jak możesz to wygeneruj mi tek kod odblokowujący będę naprawdę wdzięczny ;-)

Do kowal mówiąc "Kod" miałem na myśli numer seryjny o krórym mówił VALENTINE.

[ Dodano: 17 Wrzesień 2006, 12:20 ]
wyjołem to radio ale drogą trochę okrężną bo śrubokrętem podwarzyłem przedni panel. Wtedy już widziałem ten mechanizm zabezpieczający przed wypadnięciem radia, i już wiedziałem o co chodzi, wystarczyło tylko przytrzymać te blaszki zabespieczające z obu stron i radyjko wyszło bardzo gładziutko.

[ Dodano: 17 Wrzesień 2006, 12:58 ]
Dla ułatwienia zrobiłem zdjecie naklejki która jest na radiu.

c180 93 merqry2.jpg
Plik ściągnięto 26422 raz(y) 4,79 KB

c180 93 merqry.jpg
Plik ściągnięto 386 raz(y) 34,22 KB

 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 13:23   

merqry napisał/a:
Do kowal mówiąc "Kod" miałem na myśli numer seryjny o krórym mówił VALENTINE.

A to wielkie sorry, wyniklo nieporozumienie :oops:
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
VALENTINE 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 22
Skąd: PL
Wysłany: 17 Wrzesień 2006, 14:38   

Spróbuj kod :
11212
Wpisuje się się go klawiaturą numerycznie jak w telefonie ,akceptacja przyciskiem strojenia automatycznego w prawo.
 
 
merqry
C180 Elegance '93

Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 00:30   

Super naprawdę zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc VALENTINE :-) !
 
 
dominik87 

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 16:02   

Mam również ten sam problem z radiem. Wymagany jest kod którego nie posiadam. Jeśli to możliwe to proszę o wygenerowanie kodu dla radia Becker o numerze seryjnym BE1319C7526834. Z góry dziękuję.
 
 
karol77 
karol

Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Lipiec 2007, 14:57   

Mam pytanie... Mam oryginalne radio z mojej gwiazd; wymontowałem je ponieważ było zakodowane a kodu nigdzie nie mogłem znaleźć w dokumentach auta... Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu MB i tam oczywiście mnie zapraszali z dowodem rej. i 50PLN. Szczerze mówiąc za 50 to się nie bardzo opłaca rozkodować kaseciaka. Czy jest jakaś inna możliwość odnalezienia tego kodu? Chciałbym go uruchomić i sprawdzić jak to gra i wygląda z oryginałem?
_________________
:mb:C220D, 1994rok, Elegance
 
 
 
Mareczek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Suwałki
Wysłany: 26 Lipiec 2007, 16:43   

colucci napisał/a:
Teraz to juz cie czeka rozkodowanie radia u specjalisty koszt ok 50pln.


Bez przesady. Zwykle nie biorą za to więcej niż 20zł w dowolnym serwisie RTV.

Cytat:
Daruj sobie z wyjmowaniem radia !!! Napewno kodu nie ma na obudowie.


Skąd ta pewność? Ja już widziałem kilka radioodbiorników z kodem wymalowanym na obudowie.

Cytat:
Przypuszczam że ten kod będzie sie znajdować gdzieś z tyłu na obudowie radia, więc będę musiał je wyjąć. A to właśnie jest dla mnie pewien problem bo nie wiem czy mozna je wyjąć bez użycia tych specjalnych blaszek


Wystarczy pilniczek do paznokci, byle cienki. Ja używałem cieniutkiego scyzoryka, więc żadne blaszki nie są potrzebne.
 
 
PiotrekM 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 68
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Lipiec 2007, 21:08   

karol77 - podaj nr tego radia
_________________
W202 C180 '95
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,226 sekundy. Zapytań do SQL: 15