Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
18 Czerwiec 2012, 15:54
Kluczyk scyzroyk - problemy z działaniem
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 17:51   Kluczyk scyzroyk - problemy z działaniem

:cry:
Panowie mam problem.
Mam W202 98r
Mianowicie upadł mi kluczyk (chodzi mi o ten na podczerwień) i przestał działać.
Działa tylko stereowanie centralnym zamkiem(otwieranie i zamykanie).
Natomiast po włożeniu kluczyka do stacyjki żadnej reakcji.
Wcześniej słychać było takie załączenie, uderzenie i kluczyk można było przekręcić a teraz nic. wyciągnąłem tą płytkę ale na moje oko nic nie odpadło.
Czy może ktoś z was zetknął sie z czym podobnym.
Czy np. można go ponownie zakodować. ( spotkałem się z nowymi kluczykami na allegro wiec chyba można zakodować.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Camel- 2 Maj 2009, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
colucci

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 18
Skąd: polska
Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 19:21   

z tego co sie orientuje taki kluczyk mozna zamowic w mercedesie koszt ok 600pln i czas oczekiwania do tygodnia normalnie da rade zaprogramowac taki klucz tylko w polsce tego nie robia nie wiem dlaczego, w niemczech w kazdym salonie to programuja w 15min i koszt troche mniejszy o 150 pln.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 21:48   Re: Kluczyk!!! Pomocy!!!!

sciema18 napisał/a:

Panowie mam problem


Ano masz: zazwyczaj jak ktos jest tu po raz pierwszy, to zaczyna od przywitania...

sciema18 napisał/a:

Mianowicie upadł mi kluczyk (chodzi mi o ten na podczerwień) i przestał działać.


Obrywa sie ceweczka zasilajaca transponder (ta, co sie wprowadza w otwor stacyjki) Miernik, lupa, lutownica i UMIEJETNOSCI

sciema18 napisał/a:

Czy np. można go ponownie zakodować. ( spotkałem się z nowymi kluczykami na allegro wiec chyba można zakodowac


Nie slyszalem o tym. To ze sprzedaja nowe klucze, to nie znaczy, ze cos z tym zrobisz...
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 07:47   Re: Kluczyk!!! Pomocy!!!!

sciema18 napisał/a:
:cry:
Panowie mam problem.
Mam W202 98r
Mianowicie upadł mi kluczyk (chodzi mi o ten na podczerwień) i przestał działać.
Działa tylko stereowanie centralnym zamkiem(otwieranie i zamykanie).
Natomiast po włożeniu kluczyka do stacyjki żadnej reakcji.
Wcześniej słychać było takie załączenie, uderzenie i kluczyk można było przekręcić a teraz nic. wyciągnąłem tą płytkę ale na moje oko nic nie odpadło.
Czy może ktoś z was zetknął sie z czym podobnym.
Czy np. można go ponownie zakodować. ( spotkałem się z nowymi kluczykami na allegro wiec chyba można zakodować.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Problem masz, bo albo spróbujesz to zrobić jak to opisał kolega powżej albo zamawiasz w Mercedesie - w Polsce ok. 800 złotych, w Niemczech ok. 100 EUR.
Według tego co mi mówił znajomy a zarazem elektronik samochodowy kluczyka plastikowego nie można kupić innego i go "dokodować" do samochodu, poprzednie kluczyki tzw scyzoryki - były tylko na podczerwień - można było.
Łatwo możesz sprawdzić czy kluczyk emituje sygnał na podczerwieni, potrzebna jest tylko komórka z aparatem - uruchamiasz aparat, kierujesz nadajnik kluczyka w stronę obiektywu i naciskasz przycisk na pilocie. Jeżeli jest sprawny to zobaczysz to jako błysk. A jak nie zobaczysz to jest niesprawny....
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Gość

Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 13:25   

Potrzbuję pocy czy wie może ktoś jak dokładnie koduje sie kluczyk tkz. scyzoryk jesli wysiądzie bateria i założymy nową. próboałem z lusterkiem i nacikaniem i później z zapalaniem zapłonu ale nic, aha i czy w momencie kodowania trzeba nacikac czerwony i przycisk który znajduje sie u mnie z lewej strony kierownicy? ten który sygnalizuje ze auto jest uzbrijone...czeam na jakąkolwiek pomoc.. mam tylko jeden kluczyk!!!!
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 17:01   

Ja zrobiłem tak - trzy szybkie naciśnięcia przy lusterku a potem do stacyjki i przekręciłem, zamrugało zielone na lusterku i było ok
_________________
C250TD 96"
 
 
Gość

Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 20:31   

u mnie cos to nie działa ale dzieki za pomoc
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 20:33   

przy ktorym lusterku ?
a czy jesli odlaczy sie modul silnika, asr-u itd, tzn po kolei wszystkie moduly, i potem sie podlaczy jeszcze raz, to czy kluczyk trzeba od nowa kodowac ??? jak to jest
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 25 Wrzesień 2006, 22:16   

ryba102 napisał/a:
czy w momencie kodowania trzeba nacikac czerwony i przycisk który znajduje sie u mnie z lewej strony kierownicy? ten który sygnalizuje ze auto jest uzbrijone


Jaki czerwony przycisk??? Ty tam masz cuś super nieoryginalnego... :?
 
 
Gość

Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 13:12   

nie wiem czy to jest dodatkowa lampka sygnalizacyjna oprócz lapek w lustrkach ijesli jest załączony imobilaiser to ta lapmka również sie swieci, tak jakby sygnalizowała ze auto jest uzbrojone...być moze jest to dodatkowe jakies zabezbieczenie poprzedniego właściciel, chodzi mi tylko o procedure kodowania kluczyka gdy wyciągnie sie baterie. dzieki
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 26 Wrzesień 2006, 19:49   

Trudno mi okreslic, jaki wplyw ma immobilizer na przeprowadzenie kodowania. Rzeczy "dolozone" mozna wpiac w instalacje na wiele sposobów.

Kodowanie kluczyka wg zalecen fabrycznych: dwa sygnaly kluczykiem w strone odbiornika i w ciagu dwudziestu sekund zalaczyc zaplon.
Ostatnio zmieniony przez Gerri 30 Wrzesień 2006, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mercmaniak_2006 
Na celowniku

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 63
Skąd: Warmia
Wysłany: 29 Wrzesień 2006, 12:55   

Gerri napisał/a:
Kodowanie kluczyka wg zalecen fabrycznych: dwa sygnaly kluczykiem w strone odbiornika i w ciagu dwudziestu sekund zalaczyc zaplon


I o innej metodzie nie słyszałem. :D
_________________
Na celowniku
C180'95 clasic w automacie i gazie
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 11 Listopad 2006, 00:22   

topol napisał/a:
albo zamawiasz w Mercedesie w Niemczech ok. 100 EUR

Orientujesz sie moze dokladnie jak sie taki kluczyk kupuje w Niemczech. W Polsce trzeba okazac karte pojazdu dowod rejestracyjny i dowod osobisty ( tlumaczono mi ze to wzgledy bezpieczenstwa). Ciekawi mnie czy my mozemy ot tak kupic kluczyk na zachodzie.
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 13 Listopad 2006, 09:45   

toart napisał/a:
topol napisał/a:
albo zamawiasz w Mercedesie w Niemczech ok. 100 EUR

Orientujesz sie moze dokladnie jak sie taki kluczyk kupuje w Niemczech. W Polsce trzeba okazac karte pojazdu dowod rejestracyjny i dowod osobisty ( tlumaczono mi ze to wzgledy bezpieczenstwa). Ciekawi mnie czy my mozemy ot tak kupic kluczyk na zachodzie.
Pozdrawiam


Niestety nie wiem, ale sądzę że podobnie, a może nawet gorzej. Co do ceny 100 EUR sprawdzał to mój znajomy, nie ja osobiście.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
merolek77 

Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Listopad 2006, 13:37   Kluczyk wymiana baterii

Czy w kluczyku tzw scyzoryku po wymianie baterii należy go znowu kodować czy tylko wymieniamy baterie i to wszystko.

MB C 180 1.8 benzyna 1995r esprit
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12