Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 15:15
świeci ABS, ASR i BAS
Autor Wiadomość
Krzysiek87 

Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Grudzień 2019, 08:41   

Odgrzewam :lol:

Po udanej walce z kontrolką BAS/ESP (ustąpiła po wymianie tarcz hamulcowych) mój stary przyjaciel powrócił :| Wracając z Zakopca lecąc trasą ponownie zapaliła się kontrolka. Dziś jak odpaliłem rano samochód po tygodniu postoju zapaliła się już na stałe.

Pytanie... zacząć od sprawdzenia czujników ABS na każdym kole? Czytałem też coś o możliwym uszkodzniu czujnika przyspieszenia poprzecznego... Jakiś czas temu byłem na kompie I wyskakiwał błąd czujnika kata skrętu. Czy ten błąd moze również wpływać na świecące BAS/ESP? Dzięki za porady.

PS. Tarcze, klocki, przewody elastyczne, wszystko nowe, zaciski po regeneracji.
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Grudzień 2019, 11:50   

Krzysiek87 napisał/a:
Odgrzewam :lol:

Po udanej walce z kontrolką BAS/ESP (ustąpiła po wymianie tarcz hamulcowych) mój stary przyjaciel powrócił :| Wracając z Zakopca lecąc trasą ponownie zapaliła się kontrolka. Dziś jak odpaliłem rano samochód po tygodniu postoju zapaliła się już na stałe.

Pytanie... zacząć od sprawdzenia czujników ABS na każdym kole? Czytałem też coś o możliwym uszkodzniu czujnika przyspieszenia poprzecznego... Jakiś czas temu byłem na kompie I wyskakiwał błąd czujnika kata skrętu. Czy ten błąd moze również wpływać na świecące BAS/ESP? Dzięki za porady.

PS. Tarcze, klocki, przewody elastyczne, wszystko nowe, zaciski po regeneracji.


Na początek sprawdź te "włączniki" przy pedale hamulca. Miałem podobny problem, okazało się, że jeden z tych "włączników" był strasznie brudny - nawet glony na nim osiadły.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Krzysiek87 

Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Grudzień 2019, 14:04   

Diagnostyka na SD pokazała uszkodzenie czujnika ESP, bodajże OEM 0025427618. Czekam na wymianę i oby mój przyjaciel już nigdy nie powrócił :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,158 sekundy. Zapytań do SQL: 10