Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wypadek, wycena auta
Autor Wiadomość
grzesimi 

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Luty 2011, 20:46   wypadek, wycena auta

Witam, wczoraj mialem maly wypadek, przodem stuknalem w bok samochodu (Pan wjechal na czerwonym swietle). Panowie w serwisie cos mowia o szkodzie calkowitej, jednak slyszalem ze z OC musza wyplacic do 100% wartosci samochodu. Czy ktos sie orientuje jak wyceniaja panowie rzeczoznawcy, moze z jakiegos katalogu, i Waszym zdaniem ile moze byc warty (byl). Wkleje fotke w sumie za duzo nie widac, poduszka kierowcy wystrzelona. Pozdrawiam

04022011.jpg
Plik ściągnięto 310 raz(y) 157,19 KB

04022011(001).jpg
Plik ściągnięto 263 raz(y) 158,42 KB

_________________
MB C-220 Cdi classic'2000r tiptronic WDB2021931F972221
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 5 Luty 2011, 20:52   

grzesimi napisał/a:
Witam, wczoraj mialem maly wypadek, przodem stuknalem w bok samochodu (Pan wjechal na czerwonym swietle). Panowie w serwisie cos mowia o szkodzie calkowitej, jednak slyszalem ze z OC musza wyplacic do 100% wartosci samochodu. Czy ktos sie orientuje jak wyceniaja panowie rzeczoznawcy, moze z jakiegos katalogu, i Waszym zdaniem ile moze byc warty (byl). Wkleje fotke w sumie za duzo nie widac, poduszka kierowcy wystrzelona. Pozdrawiam


za szkodę całkowitą nie dostaniesz 100% wartości auta.
Towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają wartości aut.
O jakie towarzystwo chodzi? Z HDI miałem niemiłe wspomnienia...
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
grzesimi 

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Luty 2011, 21:04   

Za szkode calkowita nie dostane, ale ponoc jak naprawa przekracza 100% wartosci samochodu to dopiero wtedy jest szkoda calkowita, takze sie zastanawiam na ile rzeczoznawca wyceni auto. Oc jest w Generali.
_________________
MB C-220 Cdi classic'2000r tiptronic WDB2021931F972221
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Luty 2011, 23:43   

Wycenę samochodu robi się przeważnie na podstawie katalogu Info Expert (taka niebieska książeczka). Sprawdż czy jest zrobiona dla właściwego modelu (rok produkcji, silnik, standard wyposażenia itp) Mnie kiedyś usiłowali nie uwzględnić podgrzewanych przednich siedzeń i zamiast skrzyni 5.biegowej z tempomatem wpisali skrzynię 4 biiegową. Jeżeli masz coś dołożone do standartowego wyposażenia to domagaj się podwyższenia wartości. Tak samo jeżeli masz jakieś rachunki za wymienione części to je dołącz.Powinieneś dostać kalkulację szkody i wtedy będziesz mógł wystąpić o korektę wyceny.
Przy szkodzie całkowitej wypłacają wartość pojazdu pomniejszoną o wartość pozostałości czyli 100% minus wartość wraku.W takim przypadku najbardziej opłacalne jest uzyskanie jak najwyższej wartości pojazdu i jak największej szkody(najmniejszej wartości wraku).
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
artek88 


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 259
Skąd: Jarosław
Wysłany: 6 Luty 2011, 00:29   

u mnie wycena Vectry A była bardzo szczegółowa,
Pomiar grubości lakieru, bieżnik opon i wiek, nawet rozmiar felg, wyposażenie, każdy szczegół, nawet mnie dziwił fakt że miała wszedzie jednakową grubość lakieru
I tak jak powiedział Jawelkiewicz wypłacili mi szkodę całkowita pomniejszoną o wrak :) i byłem z wyceny zadowolony :)
_________________
Mercedes C180 , 96r WDB2020181A459269, BRC SEQUENT 24
 
 
dzikidaniel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 68
Skąd: Stara Kiszewa
Wysłany: 6 Luty 2011, 00:40   

Na razie nie rób nic tylko czekaj na wycenę. Jak dla mnie (nie widać co jest pod maską) szkody całkowitej nie będzie gdyż wartość auta jest wyższa niż koszt naprawy.
Jeśli jednak zechcą dać szkodę całkowitą to domagaj się szczegółowej wyceny auta i wyceny naprawy. Przeważnie kombinują by zawyżyć koszt naprawy jednocześnie zaniżając wartość auta.

PS. Każda firma kombinuje by zapłacić jak najmniej. To że jeden jest zadowolony, a drugi nie, zależy od tego jak się widzi auto (wycena a włąściwa cena - przykład kupiłem auto za 2700 po roku stłuczka i wycena na 3700 i ponad 1600zł z OC - dali dużo, jednak i tak zaniżyli i wartość auta i podwyższyli wartość naprawy) i od szkody. Im większa firma tym więcej kantują...
_________________
C200CDI 1999r WDB2021941F879501
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 6 Luty 2011, 08:12   

Jawelkiewicz napisał/a:
Tak samo jeżeli masz jakieś rachunki za wymienione części to je dołącz

Tego ci nie doliczą - będą si zasłaniać elementami normalnego zużycia auta

Jawelkiewicz napisał/a:
Powinieneś dostać kalkulację szkody i wtedy będziesz mógł wystąpić o korektę wyceny.


W HDI za stronę A4 wyceny szkody trzeba zapłacić 50 groszy i udokumentować wpłatę - a oni w ciągu 30 dni twierdzą, że przysyłają :shock:

dzikidaniel napisał/a:
Jak dla mnie (nie widać co jest pod maską) szkody całkowitej nie będzie gdyż wartość auta jest wyższa niż koszt naprawy.

też mi się tak wydaje. Ponieważ auto jak na ten model masz "bardzo młode" . Koszt naprawy wyliczą ci na ok. 4000zł (tak + / -) i ze szkody całkowitej mogą wyjść nici.

grzesimi napisał/a:
Oc jest w Generali.
- oczywiście chodzi o sprawcę - tak? - bo rozumiem, że przyczyna wypadku nie leży po Twojej stronie
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Luty 2011, 08:57   

Marcin Pop. napisał/a:
Jawelkiewicz napisał/a:
Tak samo jeżeli masz jakieś rachunki za wymienione części to je dołącz

Tego ci nie doliczą - będą si zasłaniać elementami normalnego zużycia auta

Jeżeli dla samochodu 10 letniego wartość elementu jest pomniejszona o np.50% to dla cżęści nowej, wstawionej rok temu nie można przyjąć 50% zużycia.

Marcin Pop. napisał/a:
W HDI za stronę A4 wyceny szkody trzeba zapłacić 50 groszy i udokumentować wpłatę - a oni w ciągu 30 dni twierdzą, że przysyłają

Ma prawo do wglądu w akta szkody. Może sobie wynotować istotne punkty. Swoją drogą warto zrobić ksero (to jest 5 stron) na wypadek gdyby trzeba było iść do sądu.
IMHO naprawa +/-10000 nie powinna przekroczyć wartości pojazdu.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
grzesimi 

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Luty 2011, 09:36   

Mam rozumiec, ze lepszym rozwiazaniem bedzie jezeli szkody calkowitej mi nie uznaja...poczekam na wycene i zobaczymy jak opisza...jestem ciekaw ile taki model stoi w eurotaxie.
Marcin Pop. napisał/a:
grzesimi napisał/a: Oc jest w Generali.
- oczywiście chodzi o sprawcę - tak? - bo rozumiem, że przyczyna wypadku nie leży po Twojej stronie[/quote]
Tak sprawca miał OC w Generali.
_________________
MB C-220 Cdi classic'2000r tiptronic WDB2021931F972221
 
 
kamill09 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: BSU
Wysłany: 6 Luty 2011, 11:05   

Jesli masz szkode calkowitą, to wypłacą Ci 80% wartości jaka masz na umowie kupna
_________________
C200 Esprit 95r mały lifting
WDB2020201A345890 :mrgreen:
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 6 Luty 2011, 11:49   

kamill09 napisał/a:
Jesli masz szkode calkowitą, to wypłacą Ci 80% wartości jaka masz na umowie kupna

Mylisz OC z AC.
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 6 Luty 2011, 12:21   

Jawelkiewicz napisał/a:
Jeżeli dla samochodu 10 letniego wartość elementu jest pomniejszona o np.50% to dla cżęści nowej, wstawionej rok temu nie można przyjąć 50% zużycia.


Np. dla HDI auto stare jest już gdy ma więcej niż 1 rok kalendarzowy! :idea:
I nie uznają ci nowych / wymienionych części w samochodzie. Zasałaniają się tym, że to są części eksploatacyjne i w żaden rynkowy sposób nie podnoszą wartości auta. :idea: Powtarzam: tak jest w HDI. Oczywiście każde towarzystwo kieruje się swoimi procedurami. W Generali wcale tak nie musi być!

Jawelkiewicz napisał/a:
Marcin Pop. napisał/a:
W HDI za stronę A4 wyceny szkody trzeba zapłacić 50 groszy i udokumentować wpłatę - a oni w ciągu 30 dni twierdzą, że przysyłają

Ma prawo do wglądu w akta szkody. Może sobie wynotować istotne punkty. Swoją drogą warto zrobić ksero (to jest 5 stron) na wypadek gdyby trzeba było iść do sądu.


Pewnie, że ma - i to mu się może w najgorszej sytucaji (odpukać w niemalowane :wink: ) przydać. Lepiej żeby nie. :wink:
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 6 Luty 2011, 12:35   

kamill09, to co napisałeś dotyczy tylko sytuacji gdy kupiłeś auto i jeszcze go nie przerejestrowałeś (np w drodze do domu po transakcji), później wszystko musi być wyliczone w/g Eurotax'u. i nie wiem czy nie 75% się przyjmuje, chyba tak mi liczyli.
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
bubu_piotr 
TAXI DRIVER


Pomógł: 153 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1174
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 6 Luty 2011, 17:47   

grzesimi,
Zrób wycenę u niezależnego rzeczoznawcy (najlepiej z PZM), bo inaczej będą chcieli cię porobić na wypłacie. Jak porównasz później te wyceny, to się przekonasz.
Zaznaczam, że ubezpieczyciel sprawcy nie zwróci Ci kosztów tej wyceny, chyba, że wyrażą na nią zgodę ! Koszt około 600 zł, chyba, że nie będziesz wołał go do auta, a pójdziesz do niego z kosztorysem, który dostaniesz od rzeczoznawcy sprawcy. Wtedy PZM ci przeliczy jak należy i tego się trzymaj. Najlepiej zadzwoń do mnie to pogadamy : 531 768 168 po godz. 16.00 do późnej nocy.
W/g mnie będzie szkoda całkowita ! i możesz na tym wyjść całkiem dobrze.
Kolega przy mniejszej stłuczce (bez wywalonego jaśka) dostał 11 tys. !!!
_________________
C200 CDI' 1999 SEDAN w ELEGANCIE
VIN : WDB2021341A794554

 
 
Jordi 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 927
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Luty 2011, 19:13   

Gomezio napisał/a:
kamill09 napisał/a:
Jesli masz szkode calkowitą, to wypłacą Ci 80% wartości jaka masz na umowie kupna

Mylisz OC z AC.


Gomezio ma racje :) I nic nie ma do tego za ile auto kupiłeś, przy odszkodowaniu biorą ci kwotę na którą ustalili przy ubezpieczeniu auta. A przy OC z katalogów typu EuroTax itp.

A i pamiętaj że czasami pierwsza wycena jest zaniżona... Ot takie grosze, w tedy odwołujemy się i czekamy na 2 wycenę :) W tedy powinniśmy być zadowoleni.
_________________
Szczęśliwi Spalania Nie Liczą :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,174 sekundy. Zapytań do SQL: 12