Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka dwumasa do c180
Autor Wiadomość
reptaill 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 232
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 21:54   Jaka dwumasa do c180

Witam

Panowie zakupiłem kompletne sprzęgło z dwumasą do swojej celiny. Auto miało zmienione sprzęgło i po pół roku wypadek. Dodam że sprzęgło było wymieniane razem z dwumasą. Problem polega na tym że mechanik zrzucił skrzynię zdemontował stare sprzęgło z dwumasą jaka była w oryginale i wygląda inaczej choć patrząc na numer zaczyna się od 111 więc do rodziny silników m111 jest dedykowane ale różni się delikatnie budową i jest troszkę większa tarcza sprzęgła. Końcówka numeru też się różni a dokładnie 2 przed ostatnie cyfry.
Niestety wszystko zostało u mechanika i nie mogę podać dokładnych numerów.
Moje pytanie brzmi czy w c180 było montowane aż tyle różnych dwumas że są takie rozbieżności?
Dlaczego EPC milczy na temat dwumasy i numeru jakie powinno posiadać, wchodząc do epc w dziale Clutch mamy tylko tarczę i docisk.
Czy może być jakiś problem z montażem? Mechanik twierdzi że tylko śruby montażowe nie pasują z mojej starej dwumasy aby przykręcić tą nową ...
_________________
W202 c180 M111.920
WDB2020181a370223
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 23:08   

reptaill, sprawdź inne rysunki.
Jedyne EPC które dobrze teraz działa to http://www.auto-parts.spb...b&client=dr2000 ale jest całe po rosyjsku i trzeba wspomagać się translatorem.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
reptaill 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 232
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 23:26   

Camel-, przetrzepałem wszystko poza tym epc które podałeś. Wygląda na to że taka część jak koło zamachowe zwykle czy dwumasowe w naszych autach nie istnieje. Nawet pierdoły typu śrubki i podkładki mają swoje oznaczenie a nie ma koła zamachowego :evil:

A potrzebuje tej informacji na wczoraj bo w tym tygodniu prawdopodobnie pod maskę wskoczy 2.3 150km z w210 bo mój silnik ma wyciek z pod uszczelki i to nie tylko oleju ale i płynu chłodzącego a nie chce się bawić w wymianę UPG szlif głowicy i potem się martwić czy wszystko dobrze poskładali i czy mi wałek nie strzeli na trasie...

[ Dodano: 18 Styczeń 2014, 23:39 ]
Camel-, dla tego EPC co podałeś też koło zamachowe nie istnieje w naszych autach...kur.... :evil:
_________________
W202 c180 M111.920
WDB2020181a370223
 
 
karolek

Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Maj 2014, 15:13   

Ja trafiłem na taki artykuł http://iparts.blox.pl/201...sploatacja.html nie wiem, może jak się rozglądniesz na tej stronie/blogu to znajdziesz coś więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,074 sekundy. Zapytań do SQL: 6