Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 19:40
biodiesel (bioester) a mercedes
Autor Wiadomość
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 12:02   

Właśnie wykonałem dwa telefony do serwisu Mercedesa w Sosnowcu i jakimś cudem udało mi się dodzwonić do mojego najbliższego kolo Koszalina odpowiedz Panów w serwisie była jednoznaczna w dwóch przypadkach do mercedesa lać tylko zwykły olej napędowy, a wszystko inne na własna odpowiedzialnośc. Czyli sprawa jasna ŻADNYCH BIOPALIW
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 12:07   

devil.zomo, a zapytali Cię o VIN?
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 12:15   

Nie nie pytali, spytali tylko o model samochodu i silnika w obu serwisach. Odpowiedz w obu przypadkach była taka sama -nie zalecają .Przedchwila wysłałem jeszcze meila do nich aby mi dokładnie wszystko opisali, jak będe mial odpowiedż to ja przekaże na forum.

[ Dodano: 4 Lipiec 2008, 12:16 ]
A tak przy okazji z innej beczki co oznaczają te paski przy postach niebieski i czerwony?

[ Dodano: 4 Lipiec 2008, 12:17 ]
i zielony, nie zauważyłem go bo jest malutki u mnie.
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 12:30   

devil.zomo, jeżeli nie zapytali to rzucili na rybkę. U Ciebie nie ma 921 to trafili, ale sporo jest niemieckich Taxi, a tam to prawie każda jest przystosowana... Chyba 921 nie było oferowane na Polskę... :roll:
BTW mi kiedyś pewne ASO (z litości nie wspomnę które) twierdziło że mam 129 konny silnik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 12:57   

Ja swoją :mb: z Włocz sprowadziłem, poczekam jeszcze co mi na meila meślą jaka odpowiedz. Wiem że czasami w ASO potrafią na odczepnego coś powiedzieć byle jak najmniej się narobić, ale za to duzo zarobić.
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
makawel 
VIP


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 760
Skąd: K- Koźle/EŁK
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 16:24   

ja zalalem do mojego(2,5 td) 10 litrow bio a mialem pol baku zwyklej ropy i jak przejezdzalem kolo kumpla to sie spytal czy na roslinnym nie jezdze bo spalonym olejem smierdzialo, poza tym nie chodzil tak cicho no i wydaje mi sie ze bym mniej zrywny takie sa moje odczucia po zalaniu bio
Drugi raz bym nie nalal napewno!!!!!!!!!!
pozdrawiam
_________________
Polska – tutaj nawet kryzys się nie udał.

Moje autko
WDB2021881F621600
 
 
 
gradekwaw2 

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 18:11   

Nie wiem co wy laliście że śmierdziało jakimś olejem czy frytkami u mnie nic nie śmierdzi leje na stacji BLISKA Bioester :mrgreen:
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 4 Lipiec 2008, 18:24   

devil.zomo napisał/a:
Właśnie wykonałem dwa telefony do serwisu Mercedesa w Sosnowcu i jakimś cudem udało mi się dodzwonić do mojego najbliższego kolo Koszalina odpowiedz Panów w serwisie była jednoznaczna w dwóch przypadkach do mercedesa lać tylko zwykły olej napędowy, a wszystko inne na własna odpowiedzialnośc. Czyli sprawa jasna ŻADNYCH BIOPALIW


prawidłowa odpowiedź brzmi - lejemy biopaliwo do silników, które są fabrycznie przystosowane
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 5 Lipiec 2008, 00:36   

Daniel napisał/a:
devil.zomo napisał/a:
Właśnie wykonałem dwa telefony do serwisu Mercedesa w Sosnowcu i jakimś cudem udało mi się dodzwonić do mojego najbliższego kolo Koszalina odpowiedz Panów w serwisie była jednoznaczna w dwóch przypadkach do mercedesa lać tylko zwykły olej napędowy, a wszystko inne na własna odpowiedzialnośc. Czyli sprawa jasna ŻADNYCH BIOPALIW


prawidłowa odpowiedź brzmi - lejemy biopaliwo do silników, które są fabrycznie przystosowane

i tutaj się zgadzam z Tobą w 100% :!:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 12:31   

Witam. Otrzymałem odpowiedz z serwisu mercedesa w sosnowcuna meczacy mnie temat biopaliwa do mercedesa CDI. Może odpowiedź nie jest do końca precyzyjna ale przedstawiam poniżej treść całej mojej korespondecji z serwisem. Oczywiści dalszych ustaleń co do normo trzeba zrobić samemu, troche pogrzebie w necie to może sprecyzuje dokładnie odpowiedz.

Do: <info@sosnowiec.mercedes-benz.pl>
DW:
Temat: Mercedes a biopaliwa

Witam. Jestem posiadaczem I użytkownikiem Mercedesa w202 2.2 CDI automat rok produkcji 2000. Mam pytanie do państwa czy do mojego modelu samochodu moge lać tzw. Biopaliwa, czy samochód ten jest do nich przystosowany, czy nie zaszkodze tym paliwem silnikowi.
Jeli jest to możliwe proszę o wyczerpującą odpowiedz na ten temat.
Z góry dziekuję I pozdrawiam.



W odpowiedzi na Pana mail z dnia z 04 lipca br., dotyczący możliwości stosowania biopaliw do zasilania silnika wysokoprężnego w samochodzie marki Mercedes-Benz W 202 220CDI,uprzejmie informujemy, że maksymalna zawartość esteru metylowego kwasu tłuszczowego w oleju napędowym może wynosić 5ml/100ml.
Ponadto ester musi spełniać wymagania normy EN 14214.

Pozdrawiam, Andrzej Tetla

Kierownik Warsztatu Samochodów Osobowych i Dostawczych
Mercedes-Benz Sosnowiec Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 1; 41-209 Sosnowiec
phone: +48 32 368 46 40
fax: +48 32 368 45 10
mobile: +48 694 48 46 40
andrzej.tetla@daimler.com
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 12:43   

5% estrów to norma w przypadku zwykłej ropy. Biodiesel zawiera tychże estrów odpowiednio więcej (96,5% wg informacji na stronie bliska.pl - uwaga, PDF) - ergo nie nadaje się do "normalnych" silników.
 
 
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 13:21   

To ja raczej w mojej :mb: nie pokusze się o lanie biopaliwa, jak mam ryzykować i nie być pewnym, a ma watpliwości to wole dlaej jeżdzić na starym poczciwym ON. Chyba że ktos wmnie przekona i upewni że bede mgł spokojnie lać bio, bo jak narazie wszystko wskazuje że nie. Serwis też nie dał kakretnej odpowiedzi, tak lub nie tylko ajkeś normy i cyfry do których jak narazie w necie nie moge znaeśc żadnych odnosników.
Zbyt ką sznuje i lubie by jej zaszkodzić :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :mb: :m
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 13:27   

devil.zomo napisał/a:
Serwis też nie dał kakretnej odpowiedzi, tak lub nie tylko ajkeś normy i cyfry do których jak narazie w necie nie moge znaeśc żadnych odnosników.


Przecież właśnie dali konkretną odpowiedź. Skoro maksymalna zawartość estrów w paliwie ma być na poziomie 5%, a biodiesel zawiera ich 96,5% to oczywiste, że nie wolno lać go do zwykłego silnika. A "tak lub nie" nie odpowiedzą, bo decyzja należy do Ciebie. Jak będziesz lać biodiesla, to może z czasem staniesz się ich klientem? Zwykły marketing ;-)
 
 
devil.zomo 
moja pierwsza


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 140
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 14:05   

Ja ich klijentem nie mam zamiaru być to jest jak z lekarzami jak już raz się do nich trafi to zawsze coś znajdą chorego, a jak nie znają to wymyślą.
Czyli problem z CDI , abiopaliwem rozwiązany. Gomezio dzięki za konkretne wskazanie.
_________________
2.2 CDI kombi automat tiptronic 2000r ELEGANCE

 
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 10 Lipiec 2008, 19:52   

W najnowszej gazetce zakładowej ORLEN Expres jest info o biodyzlu jak i to nie rewelacyjny produkt i jaki to wzrost sprzedaży i że jest już na 200 stacjach a na każdej ma tą samą cenę itp. Ale jest też info że producenci nowoczesnych silników szczególnie z szyną common rail (nie wiem jak się dokładnie pisze) nie zalecają bioestru - czyli tego 100% (sam ORLEN tak pisze!!!).
Dodam że bioester jest w 100% na estrach rzepakowych (plus dodatki oczywiście). Zwykły dizel ma do 5% (podobno ON Verwa nie ma nic bio).
Do benzyny jest dodawane coś innego ale teraz nie pamiętam co.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,162 sekundy. Zapytań do SQL: 10