Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Tylny most wymiana zimeringu problem!!!
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 5 Grudzień 2007, 15:20   Tylny most wymiana zimeringu problem!!!

Witam serdecznie
Tak jak w temacie wymieniam zimering na tylnym moście i mam problem z odkręceniem śruby. Może wydawać się to śmieszne ale próbowałem z całej siły i wszystko tylko trzeszczy a śruba dalej nic. Nie chce próbować jeszcze mocniej bo boje się żebym czegoś nie urwał. No i tu pytanie czy może jest tam lewy gwint albo... no już sam nie wiem. Po prostu kieruje się z prośbą do kogoś kto może już to wymieniał i będzie coś na ten temat wiedział. Dziękuję za wszelkie porady

[ Dodano: 5 Grudzień 2007, 16:49 ]
Dobra już po problemie zrobiłem przedłużkę i powiedziałem niech się dzieje co chce. Z hukiem ale poszło :D
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 16:27   

witaj mozesz mi udzielic troszke info jak sie dobrac do tej uszczelki na walku atakujacym??
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
kudek5 
kudek5

Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 15
Skąd: zduńska wola
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 19:07   

witam serdecznie i mam takie pytanko: wymieniales ten zimering w miejscu gdzie przykrecony jest wal? i ile kosztowal zimering. z gory wielkie dzieki :)
_________________
w202 250D 20V 93r ELEGANCE
 
 
 
dzik 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 19
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 19:46   

wlasnie wymienilem u siebie zimering , bo cieklo, w mercedesie zaplacilem 26 zł a wymienialem u mechanika.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 20:44   

a mechanior ile wzial?? Dlugo mu to zajelo??

dales do pierwszego lepszego czy do takiego, ktory sie na tym zna "fachowiec"
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 22:10   

konradkar napisał/a:
a mechanior ile wzial?? Dlugo mu to zajelo??

dales do pierwszego lepszego czy do takiego, ktory sie na tym zna "fachowiec"


osoba która wymienia zimmering wałka atakującego musi znac się na tej robocie - radził bym poszukac takiego co już to robił w MB

dobra rada dla wszystkich - przed odkręceniem należy zaznaczyc położenie nakrętki - po wymianie uszczelnienia nakrętkę należy przykręcic w tym samym miejscu!!!!!!!!!!!
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 00:39   

czytalem wlasnie na ten temat, ze trzeba wiedziec jaki ustawic luz na lozyskach walka atakujacego (czy to sie dotyczy luzu na obwodzie walu??)
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 09:24   

konradkar napisał/a:
czytalem wlasnie na ten temat, ze trzeba wiedziec jaki ustawic luz na lozyskach walka atakujacego (czy to sie dotyczy luzu na obwodzie walu??)

Trzeba wiedzieć, ale to żadna filozofia, łożysko na wałku ataku ustawia się jak każde inne łożysko - ani za mocno, ani za słabo.
Trzeba natomiast wiedzieć, jak ustawia się luz na łożyskach kół talerzowych, bo jednocześnie za pomocą nakrętki reguluje się luz międzyzębny pomiędzy talerzem a atakiem. Bez duuuużego doświadczenia i specjalistycznych urządzeń lepiej do tego nie podchodzić.
Dlatego jest tak mało firm, które podejmują się naprawy przekładni....
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
dzik 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 19
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 14:01   

tylni most - wymiana uszczelniacza wałka ataku 81,98 netto - robilem u dobrym zakladzie , sam bym tego nie robil - od razu wymienilem lozysko w tylnim kole (stare jak wyjmowali to sie rozpadlo) - na prasie koszt 163 zł netto i wymiana klockow tylnich z przetoczeniem tarcz 16 zł netto. a tak na marginesie mam dwóch mechaników jeden "podwórkowy" z malym zakladem i drugi profesjonalny zaklad. W zależności co chce robić jade do odpowiedniego mechanika.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 16:27   

witaj jestem z Ostroleki wiec tak daleko nie jest do Bialego zreszta i tak w przyszlym tygodniu tam lece wiec moge zajechac i wymienic tylko... ile to czasu trwa. Pae godzinek czy na noc auto zostawiasz??

Mozesz dac namiary na tego mechanika to bym sie z nim umowil co i jak
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 18:59   

sewan napisał/a:
konradkar napisał/a:
czytalem wlasnie na ten temat, ze trzeba wiedziec jaki ustawic luz na lozyskach walka atakujacego (czy to sie dotyczy luzu na obwodzie walu??)

Trzeba wiedzieć, ale to żadna filozofia, łożysko na wałku ataku ustawia się jak każde inne łożysko - ani za mocno, ani za słabo.
Trzeba natomiast wiedzieć, jak ustawia się luz na łożyskach kół talerzowych, bo jednocześnie za pomocą nakrętki reguluje się luz międzyzębny pomiędzy talerzem a atakiem. Bez duuuużego doświadczenia i specjalistycznych urządzeń lepiej do tego nie podchodzić.
Dlatego jest tak mało firm, które podejmują się naprawy przekładni....


zasada jest prosta:

dobra rada dla wszystkich - przed odkręceniem należy zaznaczyc położenie nakrętki - po wymianie uszczelnienia nakrętkę należy przykręcic w tym samym miejscu!!!!!!!!!!!

wystarczy czytac posty..... :P
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 19:18   

to tez juz wyczytalem. Jednak (o ile Dzik da mi namiary na ten warsztat w Bialym) za 80 zeta robocizny nie bede sie diablil u sasiada w kanale (pol litra wskazane a nawet 0.7, wiec juz 30 zl bo i czyms zapic trzeba), do tego klucze od kolegi (bo jest potrzebny chyba duzy i mocny klucz) pierdzielenie sie przez kilka godzin i to wszystko 2 tygodnie przed wlasnym weselem... wole dac do mechanika (sila wyzsza), chociaz znacie mnie ze lubie sam wszystko zrobic w samochodzie :)

pompa lucasa :)
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Mifał 
Szerokiej drogi :)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 121
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 20:08   

siema, o prosze jest ktos z bialego tez bym poprosil o informacje do tego mechanika (zakladu), tez z mostem bo sie spocil, jedni , mowia nie zaczepiaj poki nie bedzie kapac a drudzy zebym robil juz nie wiem sam ale adres zawsze mozna zapisac bo napewno sie przyda, pozdro :mb:
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 26 Lipiec 2008, 00:50   

Mifał napisał/a:
bo sie spocil, jedni , mowia nie zaczepiaj poki nie bedzie kapac
... i tych posłuchaj. :idea:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 26 Lipiec 2008, 08:35   

jjankiello napisał/a:
Mifał napisał/a:
bo sie spocil, jedni , mowia nie zaczepiaj poki nie bedzie kapac
... i tych posłuchaj. :idea:


też mi się tak wydaje :) na wszelki wypadek sprawdził bym poziom oleju
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,078 sekundy. Zapytań do SQL: 6