Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ zabezpieczający przed kradzieżą - co odciąć?
Autor Wiadomość
Dzi0bak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 96
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Lipiec 2008, 22:15   Układ zabezpieczający przed kradzieżą - co odciąć?

Witam,
zastanawiam się nad zamontowaniem zabezpieczenia w swojej ślicznotce. Chce, aby to było zabezpieczenie elektroniczne ale nie zbyt skomplikowane. Wiem, że wszystko da się przejść, ale chodzi mi tu o utrudnienie kradzieży. Mój pomysł na zabezpieczenie może nie jest najlepszy, ale jest prosty w budowie, nie skomplikowany i myślę, że może chociaż troszkę utrudnić kradzież. Mam na myśli prostą stacyjkę (taki zamek elektroniczny), który mógłby odcinać przepływ prądu. Stacyjka była by umieszczona w schowku, który też jest zamykany na kluczyk, co znowu o pare sekund powinno opóźnić kradzież a przecież o to chodzi. Ze stacyjki można wyciągnąć kluczyk przy obu stanach (załączonym i wyłączonym) więc rozwiązuje się problem bezpieczeństwa np na przejazdach kolejowych czy skrzyżowaniach w przypadku zgaśnięcia silnika. Mam tylko jedno pytanie: co przeciąć? Zasilanie pompy paliwa czy rozrusznik to podobno nie najlepszy pomysł, bo czytałem (na innym forum), że to da się obejść w kilka sekund. Dobre jest podobno masowanie sygnału z wału (nie wiem czy dobrze to nazwałem) ale przeczytałem również opinie, że to nie najlepszy pomysł. Ja osobiście mysłałem o odcięciu zasilania komputera, tylko jaki to ma wpływ na działanie np imobilajzera czy centralnego zamku i czy nie będzie potem problemów, gdy komputer nie będzie zasilany przez kilka godzin? Może jakieś inne sugestie, co można odciąć? To chyba tyle, i tak za dużo się rozpisałem:) Pzdr i tx za wypowiedzi:)
_________________
Przemek. Mercedes W202 1.8 Sequent LPG 1995r Elegance. WDB2020181A299867.
 
 
dzikidaniel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 68
Skąd: Stara Kiszewa
Wysłany: 26 Lipiec 2008, 23:00   

Pomyśl nad cwanym wyłączniku pompy paliwa i schowaj go w mniejscu tylko Tobie znanym (czasami nie w schowku). Jak dobre mniejsce wykombinujesz to zniechęcą się prędzej niż znajdą przycisk ;)
_________________
C200CDI 1999r WDB2021941F879501
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 14:29   

Najlepsze jest odcięcie pompy - reszta podanych przez Ciebie odcięć prawie na 100% wygeneruje błędy.
Pompa ma przekaźnik zasilający - odcięcie obwodu styków nie wygeneruje błędu.
Wyłącznik należy więc zamontować z tyłu - najlepiej gdzieś w bagażniku. Przyjeżdżasz, otwierasz bagażnik, coś wyciągasz (sweter, aktówkę) i przy okazji przerzucasz wyłącznik.
Złodziej może sobie szukać w kabinie do usr... ... :D
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 18:25   

Gerri, a potem zdenerwowany wraca do domu, wrzuca w google "odcięcie pompy wyłącznik", wchodzi do linku w202.pl i czyta, że jednak o bagażniku nie pomyślał. :D

Forum to nie jest dobre miejsce do pisania takich rzeczy. Mogę wątek zamknąć, albo najlepiej usunąć, ale to już jak chce założyciel tematu ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Dzi0bak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 96
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 18:30   

Czyli najlepiej jest odciąć zasilanie przekaźnika, które przy braku zasilania analogicznie odetnie zasilanie pompy?
Nie wiem czy to dobry wątek ale przy okazji co myślicie o blokadzie skrzyni biegów w w202?
_________________
Przemek. Mercedes W202 1.8 Sequent LPG 1995r Elegance. WDB2020181A299867.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 20:06   

odnosnie rozrusznika odpada (rozwiazanie dobre dla szczeniakow i amatorow cudzej wlasnoci z lat 80-tych.

Odciecie paliwa to najlepsze rozwiazanie
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
map8 
C180 Esprit '98

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 20:35   

A najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie tego wątku!!!
 
 
Dzi0bak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 96
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 20:47   

Dobra, ok, zawsze wiem coś więcej. Możecie zamknąć temat:D
_________________
Przemek. Mercedes W202 1.8 Sequent LPG 1995r Elegance. WDB2020181A299867.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 21:27   

map8 napisał/a:
A najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie tego wątku!!!


popieram

[ Dodano: 27 Lipiec 2008, 21:28 ]
od zabezpieczania samochodu przed kradzieżą są wyspecjalizowane warsztaty
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 22:30   

nie zamykajcie wątku bo wyspecjalizowanym warsztacie to sobie sam rób za duże pieniądze i nie mam pewności ze nie sprzedadzą informacji co gdzie obejść żeby pociągnąć samochód a jak sam sobie zrobisz schowasz i tylko ty wiesz co gdzie jak. Czytałem kiedyś forum pasata (tylko mnie nie zlinczujcie ) ze typ pojechał właśnie do takiego wyspecjalizowanego warsztatu założyć odcinek . Rano sie budzi a tu gabloty nie ma .
 
 
 
dzikidaniel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 68
Skąd: Stara Kiszewa
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 22:34   

Daniel napisał/a:
od zabezpieczania samochodu przed kradzieżą są wyspecjalizowane warsztaty

w których szkolą się wyspecjalizowani złodzieje... Najgorsze (dla złodzieji) są indywidualne zabezpieczenia. Co Ci da jakiś wypasiony alarm odcinający wszystko skoro złodziej wie jak on działa? A taki cwany wyłącznik pompy usytuowany w dobrym mniejscu to już coś.
_________________
C200CDI 1999r WDB2021941F879501
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 22:45   

dzikidaniel, jak omawiasz to na publicznym forum to możesz go nawet nie włączać... bo złodziej czytająć taki post już wie czego może się spodziewać w Twoim samochodzie... :!: :twisted:
zajac491 napisał/a:
Czytałem kiedyś forum pasata (tylko mnie nie zlinczujcie ) ze typ pojechał właśnie do takiego wyspecjalizowanego warsztatu założyć odcinek . Rano sie budzi a tu gabloty nie ma .

to wiedział gdzie szukać złodzieja....

BTW, gdzieś czytaem, że w FSO była kiedyś afera, wkrótce po wydaniu samochodu ulegał on dematerializacji, okazało się, iż w zderzaku były schowane dodatkowe kluczyki. Złodziej przychodził, wyciągał te kluczyki wsiadałi odjeżdżał jak swoim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 22:49   

Co z tego ze wiedział gdzie szukać jak warsztat najprawdopodobniej sprzedawał informacje dla tych skur@#$% a typ w warsztacie umywał ręce bo nie mieli nic na niego
 
 
 
dzikidaniel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 68
Skąd: Stara Kiszewa
Wysłany: 28 Lipiec 2008, 00:03   

topol napisał/a:
dzikidaniel, jak omawiasz to na publicznym forum to możesz go nawet nie włączać... bo złodziej czytająć taki post już wie czego może się spodziewać w Twoim samochodzie... :!: :twisted:

To co? Napiszę że w bagażniku to kombinuj, napisze że w kabinie to też kombinuj. Puki nie zdradzisz konkretnego mniejsca to dla ewentualnego złodzieja żadna podpowiedź. A więc każdy pomysł na zamontowanie takiego wyłącznika jest dobry byle oryginalny i zachowany dla siebie.
_________________
C200CDI 1999r WDB2021941F879501
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 28 Lipiec 2008, 00:31   

dzikidaniel napisał/a:
topol napisał/a:
dzikidaniel, jak omawiasz to na publicznym forum to możesz go nawet nie włączać... bo złodziej czytająć taki post już wie czego może się spodziewać w Twoim samochodzie... :!: :twisted:

To co? Napiszę że w bagażniku to kombinuj, napisze że w kabinie to też kombinuj. Puki nie zdradzisz konkretnego mniejsca to dla ewentualnego złodzieja żadna podpowiedź. A więc każdy pomysł na zamontowanie takiego wyłącznika jest dobry byle oryginalny i zachowany dla siebie.

Twój samochód Twoja sprawa.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9