Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
zaczeła przeciekać chłodnica przy tych upałach?!
Autor Wiadomość
qbapascal 
-=qban=-


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 102
Skąd: wrocław
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 19:42   zaczeła przeciekać chłodnica przy tych upałach?!

hej , chcialem tylko sie dowiedziec czy ktos z Was też tak teraz miał ze przy sporym upale zaczela gdzieś ciec chlodnica jak patrze to z góry raczej w okolicy tego walca plastikowego przymocowanego do chłodnicy właściwej , tam gdzie zbiornik wyrównawczy. myslicie ze ten płyn uszczelniający załatwi sprawe czy raczej zniszczy chlodnice do konca ?! a moze ktos inaczej sobie z tym poradził , pewnie trzeba bedzie sciagnac cala chlodnice i wtedy patrzeć co sie dzieje.... dajcie znac jak macie cos w tym temacie, pozdrawiam!!
_________________
-=qban=-
w202 '95 elegance 1,8 benz , lpg
MONDEO 96' TDi
MITSUBISHI COLT 89' 1,8D
GOLF MK1 79' 1.1
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 19:45   Re: zaczeła przeciekać chłodnica przy tych upałach?!

qbapascal napisał/a:
hej , chcialem tylko sie dowiedziec czy ktos z Was też tak teraz miał ze przy sporym upale zaczela gdzieś ciec chlodnica jak patrze to z góry raczej w okolicy tego walca plastikowego przymocowanego do chłodnicy właściwej , tam gdzie zbiornik wyrównawczy. myslicie ze ten płyn uszczelniający załatwi sprawe czy raczej zniszczy chlodnice do konca ?! a moze ktos inaczej sobie z tym poradził , pewnie trzeba bedzie sciagnac cala chlodnice i wtedy patrzeć co sie dzieje.... dajcie znac jak macie cos w tym temacie, pozdrawiam!!


dobra rada - wymień chłodnice :)

i jeszcze lepsza - nigdy nie stosuj uszczelniaczy :D
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 19:59   

Daniel napisał/a:
nigdy nie stosuj uszczelniaczy
To może pociągnąć za sobą więcej kłopotów i szkód niż wymiana samej chłodnicy.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 07:58   

Te chłodnice tak mają ciekną na połączeniu zbiorniczka wyrównawczego (tego walca ) z radiatorem i niuc poza wymianą nie da sie zrobić poszukaj pisałem posta kiedyś o tym i tam podałam gdzie kupiłem chłodnice najtaniej bo sam miałem przyjemność zmieniać chłodnicę
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 13:19   

dj_bovorta napisał/a:
Te chłodnice tak mają ciekną na połączeniu zbiorniczka wyrównawczego (tego walca ) z radiatorem


większośc chłodnic tak ma :mrgreen:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 14:16   

To może czas wymienić chłodnice od wersji z klima + przeniesiony zbiorniczek? ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 14:43   

Camel- napisał/a:
To może czas wymienić chłodnice od wersji z klima + przeniesiony zbiorniczek? ;)


Myślałem o tym , za dużo przeróbek
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 14:56   

Po prostu trzeba kupic nową chłodnice i będzie na 10 lat spokój - nie ma sensu kombinowac
 
 
karlpeter 

Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 15:05   

WITAM
Mam ten sam przypadek z chlodnica nic sie nie da zrobic musze nowa kupic a to wszystko przez WISCO i duze korki nad morze.
POZDRAWIAM
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 20:49   

karlpeter napisał/a:
WITAM
Mam ten sam przypadek z chlodnica nic sie nie da zrobic musze nowa kupic a to wszystko przez WISCO i duze korki nad morze.
POZDRAWIAM


visco i korki nic tutaj nie maja do rzeczy :wink:
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 21:26   

Daniel napisał/a:
visco i korki nic tutaj nie maja do rzeczy


Mylisz się kolego.
Ja przez niesprawne wisco musiałem wymienić chłodnicę, która się przegrzała i pękła :idea:

I też Cię muszę zmartwić qbapascal - nie ma sensu łatać rozszczelnionej chłodnicy - to bardzo krótkotrwały zabieg.
Poszukaj nowej. Mi się udało kupić nówkę sztukę i to oryginał na allegro za 350,-zł.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 21:45   

zmichal napisał/a:
Daniel napisał/a:
visco i korki nic tutaj nie maja do rzeczy


Mylisz się kolego.
Ja przez niesprawne wisco musiałem wymienić chłodnicę, która się przegrzała i pękła :idea:


wydaje mi sie jednak, ze to ty sie mylisz - gdyby twoja chlodnica byla sprawna to po prostu silnik by sie zagotowal - chlodnica jest zaprojektowana tak aby wytrzymac wysokie cisnienie

to jest prawda numer 1 :)

a teraz druga prawda - jest jeszcze jedna przyczyna "wywalenia" chlodnicy - uszkodzony korek - gdyby zadzialal prawidlowo, to cisnienie poszlo by bokiem przez rurke przelewowa
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 3 Sierpień 2008, 12:31   

Daniel, teoretycznie rzecz ujmując - zgadza się. Ale weź pod uwagę, że większość nas ma auta ponad 10-cio letnie i plastik, z którego jest wykonany zbiornik wyrównawczy (nie wiedziecz czemu jest on zespolony razem z chłodnicą) - nie ma już takich właściwości jak nowy.
Zresztą najczęściej rozszczelnia się on w miejscu łączenia z chłodnicą.

Ale jakby nie patrzeć - musi być sprawne wisco. Wtedy nie ma problemu z przerzewaniem się. Nawet w korkach w upale.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Sierpień 2008, 19:14   

zmichal napisał/a:
Daniel, teoretycznie rzecz ujmując - zgadza się. Ale weź pod uwagę, że większość nas ma auta ponad 10-cio letnie i plastik, z którego jest wykonany zbiornik wyrównawczy (nie wiedziecz czemu jest on zespolony razem z chłodnicą) - nie ma już takich właściwości jak nowy.
Zresztą najczęściej rozszczelnia się on w miejscu łączenia z chłodnicą.

Ale jakby nie patrzeć - musi być sprawne wisco. Wtedy nie ma problemu z przerzewaniem się. Nawet w korkach w upale.


sprawne musi byc zawsze wszystko - i chłodnica i wisko :) - zanim chłodnica "wywali" to zawsze daje wyraźne sygnały - nalot pomiędzy rdzeniem a górnym zbiornikiem. Lub po prostu poci się na dole. Taki objaw jest sygnałem, że trzeba kupic nową chłodnice.

natomiast zgadzam się z tobą - wiekszośc samochodów na tym forum to rupiecie :D

[ Dodano: 3 Sierpień 2008, 19:17 ]
I jeszcze jedna rzecz o której rzadko pisze się na tym forum - termostat. Bardzo często pisane są elaboraty o przyczynach przegrzewania sie silnika, zamiast po prostu wymienic termostat - najczęstsza przyczyna problemów z utrzymaniem prawidłowej temperatury.
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 3 Sierpień 2008, 21:27   

Daniel napisał/a:
...natomiast zgadzam się z tobą - wiekszośc samochodów na tym forum to rupiecie....


Ale to niestety świadczy o ich właścicielach :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,078 sekundy. Zapytań do SQL: 7