Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
koltrolka EDC, nie chcę zapalić czy to pompa?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 4 Sierpień 2008, 12:07   koltrolka EDC, nie chcę zapalić czy to pompa?

Witam!

Pacjent to W210 220D rok produkcji. Sytuacja wygląda tak, że samochód zgasł i nie chce zapalić. Świeci się kontrolka EDC.
Była robiona diagnostyka, wykazała błąd jakiegoś elektrozaworu w pompie (nie znam niestety numeru błędu bo to auto mojego ojca a on nie zwrócił na to uwagi)
Mechanik stwierdził że trzeba regenerować pompe (koszt ok 3,5tys-wysyłka pompy do jakieś firmy ze Szczecina) ewentualnie wymiana pompy na używkę.
Trochę nie chcę mi się w to wierzyć ale mechanior stwierdził, że ten zawór jest w pompie i nikt się nie będzie bawił w wymianę zaworu tylko trzeba zrobić regenerację pompy. Czy rzeczywiście nic się z tym nie da zrobić?

pozdr.
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 12:50   

Irek napisał/a:
Czy rzeczywiście nic się z tym nie da zrobić?


Udaj się do dobrego elektronika samochodowego, i nie daj się wrobić w żadne 3,5 tys zł, prawdopodobnie "zawór stop" niedomaga i myślę że problem jest natury elektrycznej :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Gość

Wysłany: 4 Sierpień 2008, 14:39   

Jary napisał/a:
Irek napisał/a:
Czy rzeczywiście nic się z tym nie da zrobić?


Udaj się do dobrego elektronika samochodowego, i nie daj się wrobić w żadne 3,5 tys zł, prawdopodobnie "zawór stop" niedomaga i myślę że problem jest natury elektrycznej :mb:


da się jakoś we własnym zakresie sprawdzić ten zawór stop, gdzie go wogóle szukać?
jakie są jeszcze elektrozawory w pompie oprócz niego, da się coś samemu sprawdzić przy użyciu miernika elektrycznego?

pozdr.
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 20 Lipiec 2011, 01:45   

Ma ktoś foto pompy z miejscem tego zaworka?

[ Dodano: 20 Lipiec 2011, 02:43 ]
Mam tu stwierdzenie pewnego posiadacza lucasa i czy mogę tak zrobić ??
Po wyłączeniu zapłonu moge nawet wyciągnąć kluczyk i tak nadal nie zgaśnie. W moim przypadku jest to elektrozawór pompy wtryskowej (lucas ), który jest odpowiedzialny za odcięcie paliwa po wyłączeniu zapłonu.Pierwszą rzeczą jaką radze Ci, zrobić to znajdź i odłącz kostke która odpowiada za dopływ prądu do pompy(oczywiście przy włączonym silniku).Jeśli nadal będzie pracował to jest to elektrozawór.Natomiast jeśli zgaśnie to możliwe że jest coś nie tak ze stacyjką, i tam powinieneś szukać

[ Dodano: 26 Lipiec 2011, 21:19 ]
Nikt nie miał podobnego problemu z pompą?
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11976
Skąd: Perzów
Wysłany: 29 Lipiec 2011, 18:17   

Jak narazie z Lucasem jest więcej pytan niż odpowiedzi... Ludzie tylko pytają i oddają pompy do pompiarzy. Jak narazie tylko Konradkar podjął wyzwanie i uszczelnil pompę, i wychodzi na to, ze to nic skomplikowanego. Na twoim miejscu wyjął bym pompę z auta i u elektryka sprawdził ten zaworek.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
tomi382 
;)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 643
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 31 Lipiec 2011, 13:36   

Kupiłem elektro zaworek ale z tego co widzę na foto kondrakar'a to jest ich aż 4 szt. Mam osłone zalaną żywicą i sam nie będę grzebać bo nie mam warunków. Jakbym wiedział który odpowiada za gaszenie silnika to byłoby fatwiej. W innym wypadku wezmę jeszcze 3szt i wymienie wszystkie bo nie ma innego wyjścia. Co ciekawe mam zalaną osłonę- czyżby ktoś ją wczesniej uszczelniał i w ramach gwarancji zalał żywicą??????
_________________
C220 98r na boschu
WDB2021211A601521

ROZBITY :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,118 sekundy. Zapytań do SQL: 9