Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 01:31
Korozja - czym ją powstrzymać?
Autor Wiadomość
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Listopad 2008, 06:25   

Cytat:
Chętnie podłącze się pod temat jako że przedemną do zrobienia kilka purchaw ;) do oddrdzewienia i pokrycia lakierem, szczególnie przed zimą. Czytając posta od początku do końca, można to podsumować:

1. Miejsce pokryte korozją należy przeczyścić do gołej blachy, najlepiej papierkiem a nie nakładając środki chemiczne, czy tak?
2. Jeżeli miejsce to jest pokryte wypukłością lakieru, purchawą to lepiej samemu usunąć resztę lakieru i wyczyścić rdzę pod nim się znajdującą czy zostawić to w spokoju aż samo zakwitnie? :)
3. Po wyczyszczeniu i dokładnym odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną, czym lepiej zrobić podkład antykorozyjny, pisaliście o takich środkach jak CORTANIN, Polrust, Brunox?? Czym tak podsumowywując, konkretnie najlepiej zabezpieczyć? I ile razy?
4. Tak się składa, że miejsca w których zamierzam zrobić zaprawki to przy nadkolach, w rogach drzwi, koło zamka tylnego czyli typowe miejsca dla tego modelu, czy nakładać większą ilość lakieru, po czym spolerować, będzie lepszy efekt??

pozdro dla wszystkich nie doszłych lakierników 8)


Ja robilem male zapraweczki lakierem w sztyfice z ASO na tylnej klapie kombi (od srodka).
1. purchle czy nie nalezy przeczyscic papierem sciernym ( a purchla w szczegolnosci wydrapac i tez wyczyscic )
2. benzynka ekstrakcyjna tak kilka razy zeby bylo dokladnie i czystko (przecierac wiekszy obszar zeby sie paprochy nie dostaly i zeby dobrze wyczyscic miejsce korozji)
3. Ja nalozylem cortanin f i dalem mu odczekac 24h
4. czyszczenie benzynka ekstrakcyjna
5. lakier podklad i po 4 h bezbarwne zabezpieczenie

Acha z tego co sie orientuje istotna jest temperatura otoczenia (wilgoc) i na zaprawki i taka zabwe dobrze by bylo miec 20C - teraz troszke jest juz zimniej i moze byc ciezko, chyba ze kolega ma cieply garaz

pozdrawiam
 
 
sliderukps 
220D 96r.


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 14 Listopad 2008, 10:50   

Czyli z cortaninem walczyłeś:) Dawno to robiłeś, jest ok? Możliwe że też się wybiore po lakier do ASO ale jak kupowałem auto to miałem w środku lakier pod kolor auta, srebrny- w małej buteleczce, z pędzelkiem. Więc może użyje tego.
_________________
WDB2021211A403383 - 220D 96r.
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Listopad 2008, 11:33   

sliderukps napisał/a:
Czyli z cortaninem walczyłeś:) Dawno to robiłeś, jest ok? Możliwe że też się wybiore po lakier do ASO ale jak kupowałem auto to miałem w środku lakier pod kolor auta, srebrny- w małej buteleczce, z pędzelkiem. Więc może użyje tego.


Jakos tak w okolicach czerwca wiec jeszzce za duzo czasu nie uplynelo. Cortanin ladnie wyczernil pozostalą rudą a farba ladnie pokryla i trzyma (zaprawkowy 12 ml kosztuje w ASO c.a 50zł ). Dodatkowo porobilem tez w ten sposob wieksze odpryski od kamieni i slady na drzwiach (jakich pod marketami mozna sie nabawic ) ,pedzelki modelarskie 00 i 01 i nawet male odpryski mozna zrobic, w zaprawce jest lakier wiec mozna nadac polysku podkladowi. Jezeli masz duzo rudej to najpierw wyczysc papierem ile sie da. Cortanin jest okey ale na taka powierzchowna rdze a nie na jej "platy". Na wiosne tez mi sie szykuje mala zaprawka bo na klapie nie zrobilem wszystkiego, ale to takie juz naprawde drobiazgi wielkosci kilku mm średnicy.
 
 
sliderukps 
220D 96r.


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 14 Listopad 2008, 11:52   

Cytat:
Cortanin jest okey ale na taka powierzchowna rdze a nie na jej "platy"


No ja w zasadzie mam z 6 miejsc do zrobienia o wielkości 1x1cm, dopiero widać że zaczyna kwitnąć, rdza się już powoli przebija - a ten lakier co mam przetestuje najpierw, jeśli zajdzie potrzeba to kupie inny w ASO.
_________________
WDB2021211A403383 - 220D 96r.
 
 
 
mikrofon1 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 88
Skąd: Brzozowica Duża
Wysłany: 14 Listopad 2008, 21:11   

silverhammer12, po 4 godzinach bezbarwny?? badz pewny ze niedlugo lakier bezbarwny bedzie odstawal od lakieru kolor. bezbarwny to max 1 h
_________________
miecio W202 2.2D '95r
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Listopad 2008, 21:30   

mikrofon1 napisał/a:
silverhammer12, po 4 godzinach bezbarwny?? badz pewny ze niedlugo lakier bezbarwny bedzie odstawal od lakieru kolor. bezbarwny to max 1 h


masz racje cos mi sie musialo pomylic. To bylo jakies pol roku temu i stad nie wszystko juz dokladnie pamietalem, ale jak kupuje sie zaprawkowy zestaw z ASO to tam jest manual co i jak, teraz jak sprawdzilem w instrukcji to nawet zalecaja zeby po 30 minutach polozyc bezbarwny ( ja wiem ze robilem to zgodnie z ta instrukcja) , sorki za wprowadzenie w blad i dzieki mikrofon1 za wylapanie bledu :oops:

pzdr
 
 
sliderukps 
220D 96r.


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 15 Listopad 2008, 10:23   

Ok, a jaki lakier bezbarwny mam nałożyć?
_________________
WDB2021211A403383 - 220D 96r.
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Listopad 2008, 20:39   

sliderukps napisał/a:
Ok, a jaki lakier bezbarwny mam nałożyć?


Szczerze to nie wiem jaki doradzic. Ja uzylem tego z zestawu zaprawkowego z ASO :mb:
 
 
sliderukps 
220D 96r.


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 16 Listopad 2008, 11:57   

Nie dysponuje żadnym podkładem więc, chyba zaryzykuje i zrobię miejsca "niewidoczne" za rogami drzwi, przy nadkolach - po wyczyszczeniu i wymalowaniu cortaninem, odczekaniu 24h - i lakier srebrny w buteleczce jaki był, jeśli efekt będzie marny, kupie podkład i zamówie lakier z allegro, dokładny odcień wg. rocznika, modelu itp. i wtedy wezme się za już wyczyszczone i zabezpieczone miejsca cortaninem, które są widoczne. Jeśli cortanin pozostanie tam 2-3 dni dłużej chyba mi nie wyżre dziury? :P
_________________
WDB2021211A403383 - 220D 96r.
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16 Listopad 2008, 12:08   

sliderukps napisał/a:
Nie dysponuje żadnym podkładem więc, chyba zaryzykuje i zrobię miejsca "niewidoczne" za rogami drzwi, przy nadkolach - po wyczyszczeniu i wymalowaniu cortaninem, odczekaniu 24h - i lakier srebrny w buteleczce jaki był, jeśli efekt będzie marny, kupie podkład i zamówie lakier z allegro, dokładny odcień wg. rocznika, modelu itp. i wtedy wezme się za już wyczyszczone i zabezpieczone miejsca cortaninem, które są widoczne. Jeśli cortanin pozostanie tam 2-3 dni dłużej chyba mi nie wyżre dziury? :P


Nie, zadnych dziur nie bedzie :) , generalnie reaguje tylko z rdza. Jak przez przypadek machniesz nim troche lakieru to spokojnie go potem zmyjesz. Nic sie nie stanie a sam producent opisuje srodek jako zdolny do zabezpieczenia (bez nakladania lakieru ) na okres ok. 1 roku. Tylko pamietaj ze wazna jest temperatura otoczenia i nie jest zalecane robienie zaprawek w temp. niższej niz 15 C (tak mi mowil znajomy lakiernik)
 
 
sliderukps 
220D 96r.


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 16 Listopad 2008, 13:58   

No dziś się okazało że muszę zamówić lakier z allegro, ponieważ ten o którym wspomniałem za bardzo rzuca się w oczy, przynajmniej tak mi sie wydaje. Jest trochę jaśniejszy, i jak by odbija się pod światło, jak lakier do paznokci bo może to po prostu lakier do paznokci:) a może problem w tym że nie dałem żadnego podkładu bo go nie miałem.
Miejsca które widać zrobię już lakierem który zamówię, a jakim podkładem najlepiej robić?? kolor mojego auta to srebrny metalic.
_________________
WDB2021211A403383 - 220D 96r.
 
 
 
Mirek04 
Mirek

Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 41
Skąd: Żary
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 21:38   

Bardzo prosze o informacje od kiedy (rok i miesiac) Mercedes ocynkowuje blachę w samochodach. Jaki mozna kupić model zeby spokojnie spać i sie nie wkurzać.
Dziekuje za rady typu: w salonie 2008 r lub okazja 2007r- wyprzedaż :lol:
_________________
CDI 220 2000r
WDB 2021331A845359
 
 
carlos 


Pomógł: 30 razy
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 1055
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 16:42   

Mirek04 napisał/a:
Bardzo prosze o informacje od kiedy (rok i miesiac) Mercedes ocynkowuje blachę w samochodach.

Zaczęli od W201 szerokiej listwy, 124 pewnie też :mrgreen: ale jako, że proces cynkowania blach jest niezbyt ekologiczny a MB brnie w takie aspekty więc przestali. Zresztą niedługo wszyscy przestaną właśnie z tego względu :roll:
_________________
ex:W 202 C 200 CDI '99
W 246 B 180 CDI '14
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 1 Marzec 2010, 13:40   

Ja używałem Brunox'a na małe ogniska korozji, ale nie jestem zbytnio zadowolony z jego działania. Niby rozpuszcza trochę korozję, ale po jakimś czasie znowu się pojawia rdzawy nalot.
Co prawda nie malowałem niczym na wierzchu, tylko zostawiłem sam brunox, ale ponoć tak można i powinien zatrzymać rudą.
Spróbuję chyba Cortanin tym razem, albo poszykam jakiegoś dobrego lakiernika :?
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2010, 21:43   

Mój ojciec od dawna używa Coratninu i sobie chwali. Zresztą co widać po C-klasie :mrgreen: Przed zimą było kilka małych ognisk rdzy, teraz jest ich więcej i Coratnin daje rade. Na takich elementach jak błotniki, drzwi wystarczy go nałożyć. Ale na miejsca bardziej osłonięte od wody, proponuje dzień-dwa po nałożeniu przepłykać wodą miejsce. Każdy punkt rdzy po nałożeniu Coratninu powinien stać się ciemno-czarny :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,239 sekundy. Zapytań do SQL: 7