Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 13:19
LPG do C200 Kompresor 1996r.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 18 Październik 2006, 11:44   

Witam
Widze ze kolega MARR to jakis ekspert jesli chodzi o wiadomosci na temat LPG szkoda tylko ze sa to TOTALNE BZDURY. Raz pisze ze cytuje "Gaz w samochodzie to porażka.
W Mercedesie jeszcze większa.
A do motoru z turbo to JUZ KLAPA NA CAŁEGO
Jak mnie nie będzie stać na MERCEDESA to sobie kupie Hyundai'a Pony i go ZAGAZUJE
Gaz jest do kuchenek " nastepnie pare postów nizej juz szuka warsztatu który załozy gaz do jego mercedesa. Przytacza przykłady kalkulacji i cen ale zapewne niezna sie na handlu i pewnie nie wie jaka jest polityka firm pracujacych w tej brazy.
Jesli chodzi o jego wywody na temat uszkodzen komputera benzynowego, pomp paliwa i PANEWEK to rece opadaja. A moze np. brak swiatła stop to tez wina instalacji lpg ?
Owszem pojawiaja sie przypadki bledow komp. benzynowych swieci sie np. check lub inne jakies drobne, mozna je przeciez wykasowac np KTS BOSCH lub w serwisie i sprawdzic co było powodem, moze niesprawna sąda lambda, moze uszkodzone rozne czujniki lub instalacja wrzucona do auta " łopatą " lub żle dobrana. Przecierz komputery benzynowe łapą błędy nawet bez instalacji lpg.
Jeśli chodzi o pompy paliwa tłoczą paliwo NORMALNYM TRYBEM a awarii ulegają z prostej przyczyny zapominamy dotankować benzyne do poziomu przynajmniej aby zgasła kontrolka rezerwy.
A USZKODZENIA PANEWEK Z POWODU GAZU TO HIT SEZONU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie dowiedziałeś się o takich herezjach ???
Proponuje bardziej kontrolować wypowiedzi bo moga bardzie zaszkodzic niz pomóc.
Kolega komar50 zadał proste pytanie i oczekiwał odpowiedzi od kompetentnych osób
które uzytkuja instalacje sekwencyjną jakiś czas a nie twoje wypowiedzi ze gaz nadaje sie do kuchenek.
Skąd kolega MARR wie ze montaz instalacji lpg do silnika doładowanego to " KLAPA NA CAŁEGO'' ???
Instalacja lpg różni się do silnika wolno ssącego a turbo doładowanego np. reduktorem, map sensorami, wtryskiwaczami gazowymi wszystke te elementy po to aby obsłużyc wiekszą moc i nie powiększyć turbo dziury.
REASUMUJAC kolega MARR nie ma zielonego pojęcia o instalacjach lpg.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 18 Październik 2006, 15:39   

PIKNIK napisał/a:
Jeśli chodzi o pompy paliwa tłoczą paliwo NORMALNYM TRYBEM a awarii ulegają z prostej przyczyny zapominamy dotankować benzyne do poziomu przynajmniej aby zgasła kontrolka rezerwy.

Pompy paliwa ulegają zatarciom z powodu braku chłodzenia, a chłodzone są pompowanym paliwem. Mi gazmajster powiedział, aby unikać sytuacji z małą ilościa paliwa, minimum pół baku trzeba mieć.
Jako ciekawostkę podam, że w moim poprzednm samochodzie - Toyocie Carinie - instrukcja producenta nakazywała posiadanie minimum 1/4 baku benzyny...
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 18 Październik 2006, 16:56   

:D :D :D i tak myślę że gaz w Mercedesie to dobre dla panów taksówkarzy BO TANIO
a w normalnym aucie to OBRAZA firmy MERCEDES :D
A widział Kolega ZAKAZY WJAZDU na zachodzie samochodów z instalacjami LPG!Nawet pod niektórymi tunalemi nie można przejechać DLACZEGO ano DLATEGO ŻE TO P O R A Ż K A
a w turbo to profanacja samochodu :D :D

[ Dodano: 18 Październik 2006, 17:02 ]
cuki napisał/a:
komar50 napisał/a:
Jestem zainteresowany założeniem instalacji gazowej do C200 Kompresor (W202) rocznik 1996, moc 192 KM, chciałbym sie dowiedzieć czy w ogóle istnieje możliwość założenia LPG do tego silnika i jaki jest szacowany koszt takiej inwestycji.

Może ma ktoś LPG w Kompresorze i wie jak to się w ogóle sprawuje.
Oczywiście mówie o sekwencji, bo nie liczę ze można wstawić coś innego.


witka
cos koledze sie moce pomylily :193KM owszem ,ale raczej w C 230 k,
gaz w kompressorze , to pomylka..
co skłania Cie do takiej desperacji???
ile on ci pali 20 l/100???
juz niedługo przedstawie raport spalania 230k to niejeden z was bedzie zdziwiony,
pozd

:D :D :D :D
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 18 Październik 2006, 17:14   

MARR napisał/a:
:D :D :D i tak myślę że gaz w Mercedesie to dobre dla panów taksówkarzy BO TANIO
a w normalnym aucie to OBRAZA firmy MERCEDES :D


A kolega widział W210 E240 NG ? NG oznaczało Natural Gas czyli gaz ziemny dokładnie taki jak w domowych kuchenkach!! A dodam, że była to wersja fabryczna......... :D :D :D

MARR napisał/a:
A widział Kolega ZAKAZY WJAZDU na zachodzie samochodów z instalacjami LPG!Nawet pod niektórymi tunalemi nie można przejechać DLACZEGO ano DLATEGO ŻE TO P O R A Ż K A
a w turbo to profanacja samochodu :D :D

Nie porażka, jeno niebezpieczeństwo przy rozszczelnieniu instalacji większe....
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 18 Październik 2006, 17:17   

zakaz to zakaz i kropka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ciekawe dlaczego w salonie nie mogę sobie kupić Mercedesa na GAZ? :D :D :D
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 18 Październik 2006, 17:19   

MARR napisał/a:
zakaz to zakaz i kropka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ciekawe dlaczego w salonie nie mogę sobie kupić Mercedesa na GAZ? :D :D :D


Do niedawna W SALONIE można było kupić tą wersję E240 NG
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 18 Październik 2006, 17:23   

:D :D :D :D :D :D :D ciekawe czemu teraz nie można :?: :?: a tak jak powiedziałem
zakazy są i u nas też będą :D :D wcześniej czy póżniej
 
 
Gość

Wysłany: 18 Październik 2006, 17:54   

pierwsze slysze o takich zakazach :roll: a akurat na zachodzi teraz gaz robi sie bardzo poularny i coraz wiecej samochodow zostaje zagazowanych tylko w wiekszosci sa to instalacje BRC gaz ziemny :wink:
 
 
Gość

Wysłany: 18 Październik 2006, 18:00   

MARR napisał/a:
zakaz to zakaz i kropka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ciekawe dlaczego w salonie nie mogę sobie kupić Mercedesa na GAZ? :D :D :D



Bo może kolegi nie stac :D :D :D
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 18 Październik 2006, 18:48   

Kiedyś miałem corolle z instalacją belgijską. Miała naklejke informującą o instalacji i chyba zakaz wstępu do garaży podziemnych w Belgii

ps.

Proponuję dyskusje w bardziej koleżeńskiej atmosferze.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 18 Październik 2006, 18:58   

takie zakazy to tylko ostrzegawczo wiadomo ze zachodzi ryzyko garazach podziemnych ale wez u nas same duze centra handlowe z garazami podziemnymi to tak na prawde jedna wielka bomba bo 80% samochodow tam parkujacych jest zagazowane :mrgreen:
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 18 Październik 2006, 19:37   

PIKNIK napisał/a:
Witam
Widze ze kolega MARR to jakis ekspert jesli chodzi o wiadomosci na temat LPG szkoda tylko ze sa to TOTALNE BZDURY. Raz pisze ze cytuje "Gaz w samochodzie to porażka.
W Mercedesie jeszcze większa.
A do motoru z turbo to JUZ KLAPA NA CAŁEGO
Jak mnie nie będzie stać na MERCEDESA to sobie kupie Hyundai'a Pony i go ZAGAZUJE
Gaz jest do kuchenek " nastepnie pare postów nizej juz szuka warsztatu który załozy gaz do jego mercedesa. Przytacza przykłady kalkulacji i cen ale zapewne niezna sie na handlu i pewnie nie wie jaka jest polityka firm pracujacych w tej brazy.
Jesli chodzi o jego wywody na temat uszkodzen komputera benzynowego, pomp paliwa i PANEWEK to rece opadaja. A moze np. brak swiatła stop to tez wina instalacji lpg ?
Owszem pojawiaja sie przypadki bledow komp. benzynowych swieci sie np. check lub inne jakies drobne, mozna je przeciez wykasowac np KTS BOSCH lub w serwisie i sprawdzic co było powodem, moze niesprawna sąda lambda, moze uszkodzone rozne czujniki lub instalacja wrzucona do auta " łopatą " lub żle dobrana. Przecierz komputery benzynowe łapą błędy nawet bez instalacji lpg.
Jeśli chodzi o pompy paliwa tłoczą paliwo NORMALNYM TRYBEM a awarii ulegają z prostej przyczyny zapominamy dotankować benzyne do poziomu przynajmniej aby zgasła kontrolka rezerwy.
A USZKODZENIA PANEWEK Z POWODU GAZU TO HIT SEZONU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie dowiedziałeś się o takich herezjach ???
Proponuje bardziej kontrolować wypowiedzi bo moga bardzie zaszkodzic niz pomóc.
Kolega komar50 zadał proste pytanie i oczekiwał odpowiedzi od kompetentnych osób
które uzytkuja instalacje sekwencyjną jakiś czas a nie twoje wypowiedzi ze gaz nadaje sie do kuchenek.
Skąd kolega MARR wie ze montaz instalacji lpg do silnika doładowanego to " KLAPA NA CAŁEGO'' ???
Instalacja lpg różni się do silnika wolno ssącego a turbo doładowanego np. reduktorem, map sensorami, wtryskiwaczami gazowymi wszystke te elementy po to aby obsłużyc wiekszą moc i nie powiększyć turbo dziury.
REASUMUJAC kolega MARR nie ma zielonego pojęcia o instalacjach lpg.

:D :D :D
Czyli że mój "mechanik" to normalny kre.... :( :( :( i dzięki niemu wyszedłem na noramlnego głupka :( :( :(
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH KTÓRYCH URAZIŁEM :( :( :oops: :oops: ale pisząc to opierałem się na jego opiniach i jego odwodzeniu mnie o instalacji którą chciałem zmontować :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Przepraszam
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Październik 2006, 11:01   

jesli chodzi o zakaz wjazdu samochodow z LPG do garazy podziemnych, to wlasciciel, zarzadca czy tez uzytkownik obiektu ma prawo zakazac wjazdu do takiego garazu samochodom na LPG. powod jest taki, ze z rozszczelnionej instalacji moze wyplywac gaz czyli mieszanka propanu z butanem w roznych proporcjach w zaleznosci np od pory roku (propan ma wieksza preznosc). problem polega na tym, ze mieszanina taka jest ciezsza od powietrza i moze zalegac w slabo przewietrzanych garazach podziemnych, po osiagnieciu odpowiedniego stezenia w polaczeniu z powietrzem, przy malym bodzcu energetycznym, np iskrze z rury wydechowej, moze dojsc do zaplonu i bedzie male lub wieksze bum. nie slyszalem jeszcze o takim przypadku, doszly mnie nawet sluchy, ze gdzies tam w swiecie juz sie znosi takie zakazy bo sytuacje takie po prostu nie mialy miejsca. sam natomiast widzialem juz u nas kilka garazy na ktorych takowy zakaz wisi.
Jezeli instalacja w samochodzie jest dobrze wykonana i wlasciwie serwisowana to nie ma prawa sie zdarzyc wyciek, ktory spowodowalby zdarzenie, o ktorym napisalem wyzej, ale zycie jest zycie...
tak na marginesie, to wyciekajaca z ukladu paliwowego benzyna moze spowodowac wcale nie gorsze bum...
pozdro
rafal
_________________
c200 CDI
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 19 Październik 2006, 11:27   

radams napisał/a:
jesli chodzi o zakaz wjazdu samochodow z LPG do garazy podziemnych, to wlasciciel, zarzadca czy tez uzytkownik obiektu ma prawo zakazac wjazdu do takiego garazu samochodom na LPG.


Nie ma takiego prawa.
Tzn nie ma takiej podstawy prawnej.
Bo oczywiście w tym kraju jest wolna amerykanka....
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Październik 2006, 13:26   

sewan napisał/a:
radams napisał/a:
jesli chodzi o zakaz wjazdu samochodow z LPG do garazy podziemnych, to wlasciciel, zarzadca czy tez uzytkownik obiektu ma prawo zakazac wjazdu do takiego garazu samochodom na LPG.


Nie ma takiego prawa.
Tzn nie ma takiej podstawy prawnej.
Bo oczywiście w tym kraju jest wolna amerykanka....


:roll: OOOOOOO, kolega widze oblatany w polskim prawie, zazdroszczę ;)

W tym przypadku jednak się mylisz, jest takie prawo, to ustawa o ochronie przeciwpożarowej i akty wykonawcze do niej. Jesli nie wierzysz na slowo podam Ci publikatory.
Pzdr
Rafal
_________________
c200 CDI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,078 sekundy. Zapytań do SQL: 6