Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 13:19
LPG do C200 Kompresor 1996r.
Autor Wiadomość
ochnik 
ochnik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: kielce
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 05:23   

a ja bede jezdzil na lpg pomimo togo co inni pisza i mowia bo nigdy nic z powodu lpg sie mi nie popsulo a nawet pozwolilo wiecej cieszyc sie jazda pozdrawiam wszystkich przeciwnikow lpg
_________________
ochnik
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 09:16   

Daniel napisał/a:
czytam sobie te wasze posty gazowe i widze, ze kazdy cos wie, ale przewaznie nie do konca :) a wiec:

- montowanie gazu w kazdym wspolczesnym samochodzie to jest porazka - nie po to inzynierowie meczyli sie aby silniki byly jak najbardziej ekonomiczne, zeby potem zalozyc do nich gaz i to wszystko spie....c
- gaz najlepiej sprawdza sie w starszych, niewysilonych konstrukcjach
- turbo w silniku jest przeciwskazaniem dla montowania LPG - wieksze obciazenie cieplne silnika i dodatkowo wzrost temperatury spalania LPG moze powodowac uszkodzenia silnika, glownie glowicy
- jest ZABRONIONE przechowywanie samochu z LPG w garazach, ktore maja kanal - takie jest prawo - jestem sobie wstanie wyobrazic, ze garaz podziemny jest wielkim kanalem - mysle, ze jak kiedys wyp....li jakis samochod z LPG w garazu podziemnym, to bedzie sie respektowac obowiazujace prawo.
- nieprawda jest, ze benzyna jest tak samo niebezpieczna jak LPG - prosze pamietac, ze wybuchowe sa opary benzyny, a nie ona sama. czyli w niskich temperaturach trudno jest benzyne zapalic. gaz zapala sie zawsze i znacznie latwiej. ponadto LPG w zbiorniku jest pod cisnieniem - wiec ewentualne rozszczelnienie instalcji moze spowodowac w krotkim czasie emisje sporej ilosci gazu. przy benzynie nie ma takiej kwestii
- mowienie, ze moja instalacja jest napewno szczelna, bo wydalem na nia 3000 lub wiecej jest dosc ryzykowne
- i rzecz ostatnia, moim zdaniem najwazniejsza. mowicie tutaj, ze silnika na LPG to juz smigaja po 30 czy 60 tys. ja uwazam, ze powinnismy pogadac o kosztach eksploatcji z perspektywy 200-300 tys. bo na tyle sa projektowane silniki benzynowe w waszych MB. pisanie, ze CONAJWYZEJ trzeba wymienic uszczelke pod glowica raz na jakis czas jest ekonomiczna kompromitacja - nie po to sie zaklada instalacje LPG, zeby z gory zakladac wymiane uszczelki!! ciekawy jestem gdzie jest ta EKONOMIA?????

Polska to jest taki dziwny kraj, ze ludzie kupuja sobie drogie samochody a potem dla ekonomi kupuje sie gaz!!!! to jest jakas paranoja - skoro stac cie na MB, to uwazam, ze powinienes miec kase na paliwo, a jezeli sporo jezdzisz to kupujesz sobie cdi - przeciez to jest takie proste. Ktos wczesniej napisal, ze cdi sa drogie..... skoro cie nie stac na MB to sobie kup VW albo Opla - na pewno bedzie taniej :)

Zdaje sobie sprawe, ze nie wyczerpalem tematu.... I pewnie za chwile wszyscy gazownicy rzuca sie na mnie i bede mi udowadniac, ze jest inaczej niz napisalem :) mozecie sobie pisac, zco wam sie podoba, ale i tak prawda w tym przypadku jest po mojej stronie, tylko nie wszyscy zdaja, lub chca zdawac, sobie z tego sprawe.

Nie neguje, ze na LPG jezdzic sie nie da. Uwazam tylko, ze nie kazdy silnik sie nadaje do LPG oraz ze z eksploatacja LPG wiaze sie wiele czynnikow o ktorych ludzie nie sa informowani.



Popieram w całej rozciągłosci słów...

Zastanawiam sie dlaczego kto tylko ma dziure w d...e zabija prawdziwe serce Mercedes Benz...

gaz jest dobry do podgrzewania obiadu, a lanserka nie powinna byc za wszelką cene..
_________________


 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 13:39   

Panowie, już było o tym wiele, więc skończmy ten temat drażniący. Każdy ma swój rozum i podejście do życia :roll:
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
ochnik 
ochnik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: kielce
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 16:23   

a ja znow napisze ze i tak bede jezdzil na gazie a to ze tak ktos robi to nie powinno kogos obchodzic bo rozkazywac to sobie mozna w swoim domu a kazdy jest dorosly i robi to co chce
_________________
ochnik
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 17:40   

Kolego... stać Cie na konia to i powinno Cie być stać na Bat :)
_________________


 
 
ochnik 
ochnik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: kielce
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 18:05   

stac mnie na bat a konia nie sprzedam bo go lubie
_________________
ochnik
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 18:17   

skoro go lubisz to po co go katujesz...
_________________


 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 19:09   

Przed chwilą w wiadomościach mówili, że mają podnieść akcyze, a całość wzrosnie o jeszcze 60%, czyli będziemy mieć ponad 3zł/litr. Już widze, jak się posypie zakłądów z LPG do CNG :D

A komu się zwróciła, dalej będzie oszczędzać (przy tym 4,5zł za Pb) ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 19:25   

Axwell napisał/a:
gaz jest dobry do podgrzewania obiadu

drogi kolego, a wiesz że silnik spalinowy został skonstrouwany do zzasilania gazem (świetlnym gwoli ścisłoci) a z powodów ergonomicznych że tak powiem, przystosowano go do benzyny. Benzynę łatwiej było i jest magazynować, wystarczyło wiadro z pokrywką :wink: zamiast ciśnieniowego zbiornika.
Nie chcesz, nie jeździj na LPG.
Axwell napisał/a:
Zastanawiam sie dlaczego kto tylko ma dziure w d...e zabija prawdziwe serce Mercedes Benz... gaz jest dobry do podgrzewania obiadu, a lanserka nie powinna byc za wszelką cene..

Znabzy :mb: też zabija, bo oferował samochody z fabryczną instalają CNG.... może zresztą dalej oferuje, tego nie wiem.... 8)
już sprawdziłem

>>KLIKEN MACHEN<<
i tu
>>KLIKEN MACHEN<<
i tu
>>KLIKEN MACHEN<<

Pozdrawiam zwolenników i przeciwników gazu w samochodzie 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 20:07   

jest zasadnicza róznica:

gwiazdy z instalacją LPG zakładaną nie wiadomo gdzie i przez kogo
gwiazdy z instalacją zakładaną przez fabryki Bezn


coś mi sie wydaje ze do farycznych instalacji instalowane były wytrzymalsze podzespoły...
moze sie mylę, moze mam rację...

zraziłem sie do gazu dlatego bede przeciwnikiem a przede wszystkim przeciwnikiem gazu w Gwiazdach
_________________


 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 21:52   

Axwell napisał/a:
jest zasadnicza róznica:

gwiazdy z instalacją LPG zakładaną nie wiadomo gdzie i przez kogo
gwiazdy z instalacją zakładaną przez fabryki Bezn



wprawdzie obiecalem, ze nie bede sie wypowiadal na temat LPG (i mam zamiar dotrzymac slowa), ale chcialbym tylko powiedziec, ze zgadzam sie z moim przedmowca :)
 
 
ochnik 
ochnik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: kielce
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 05:06   

jak ktos zaklada gaz to powinien zakladac jak najlepszy to logiczne i gwarancja spokoju tak jest ze wszystkim a ja nie zabijam swego auta wrecz bardzo dbam ciekaw jestem ile osob z fomu naprawia swoja gwiazde w autoryzowanym zakladzie mercedesa bo ja tylko w takich to robie i tylko orginalne czesci a moje auto nie jest do scigania zreszta juz z tego wyroslem a kompresor napewno kusi ale nikt kto nie chce nie musi go gazowac czy innej gwiazdy a co do fabrycznych instalacji to sam osobiscie widzialem piekna kilku miecieczna e klase z kompresorem w holandi na niemieckich blatach a wlasciciel mowil ze zalozona byla wlasnie w fabryce mowil ze pieknie chodzi zreszta sam widzialem jak to odjezdza pozdrawiam was i moze skonczmy temat i pozwolmy miec kazdemu swoje zdanie bo nie wyjdzie z tego nic
_________________
ochnik
 
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 11:23   

Axwell napisał/a:
zraziłem sie do gazu
a czemu się zraziłeś? co się stało?
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 11:35   

oprzednie auto użytkowane przez 6 lat w gazie, początkowo hulało jak talala (czasy kiedy litr gazu kosztował 1pln ;] )

po 6 latach silnik odmawiał posłuszeństwa, po wymianie głowicy a później całego silnika, nie było już mocy która była na poczatku, zaznaczam w tym miejscu!! ;] sposob uzytkowania zagazowanego auta był jak najbardziej poprawny czyli : odpalanie na Pb i grzanie, co 4 bak lpg cały bak Pb....

i jak by to powiedział mój znajomy ... Ptak !

nie wazne jaka instalacja by była...
Gaz to Gaz, silniki stworzone pod Pb mają jezdzić na pb, jesli instalacje zakłada sam producent samochodu, znaczy ze przeprowadził odpowiednie testy wytrzymałosciowe....


Pozdr
_________________


 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 11:42   

Axwell, a czy instalacja była dobrze założona i dobrze regulowana?
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,144 sekundy. Zapytań do SQL: 10