Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
26 Styczeń 2012, 12:15
ogrzewanie tylnej szyby - nie działa
Autor Wiadomość
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 31 Październik 2009, 21:21   

Morda23 napisał/a:
Zastosowałem sie do waszych wskazowek przekaznik wyjety zmostkowany pin 30 z 87 i co??
Szyba odrazu zaczela grzac ale jak trzymalem caly czas przycisk jak puscilem rozlaczal .


To dwie zupełnie różne sprawy.
1.Przycisk ma obwód podtrzymania wewnątrz przekaźnika - jak przekaźnik wyjmiesz - to podtrzymania nie będzie
2. W momencie, jak przekaźnik wyjmiesz, to możesz sobie naciskać przełącznik jak chcesz, a żadnego wpływu na załączenie szyby nie będzie.
3. pin "30" to bezpośrednie połączenie z akumulatorem, pin "87" to bezpośrednie połączenie z szybą. Jak te dwa piny połączysz ze sobą, to szyba zacznie grzać: zostaje BEZPOŚREDNIO połaczona do akumulatora. Obojętnie co naciskasz, obojętnie czy kluczyk jest w stacyjce, i czy jest przekręcony.

Morda23 napisał/a:
przewodzik ktory byl zmostkowany bardzo sie grzal .


A jak się ma nie grzać, jak tam ponad dwadzieścia amper idzie?

Morda23 napisał/a:
Jedyne co to male przykopcenie (załącznik )Pinu 31 od czego on jest za co odpowiada


Pin31 to połączenie z masą. Jeżeli pin jest czarny - to znaczy, że trzeba mu się dobrze przyjrzeć, bo coś tam się dzieje. Połączenie dobre jest koloru srebrnego, a zaczernienie świadczy o nadmiernym wydzielaniu temperatury - czyli złym styku.

Morda23 napisał/a:
jesli wedlug was przekaznik jest do wymiany ile kosztuje nowy i czy ktos moze taki ma prosze o kontakt i porade


Według mnie to trzeba zacząć od porządnego sprawdzenia lutów na płytce przekaźnika. Zwłaszcza tych, co łączą płytkę drukowaną z "pinami" oraz tych, które mocują styki przekaźników do płytki.

Morda23 napisał/a:
Koszt juz znam z allegro ok 100zl wołaja a ile w service??


Lata temu to było 450 zetów.
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 1 Listopad 2009, 10:12   

Gerri, dzieki wielkie no wlasnie tak sie zastanawiam czy kupic z allegro czy probowac uratowac ten swoj moze go zaniose do znajomego elektronika i przepatrzy sciezki . Wtedy bedzie wiadomo z allegro tez w sumie nie wiadomo co przyjdzie moj wyglada jak nowecza hhehehe a mimo to szwankuje .
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
zibi_43 
C250TD

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 101
Skąd: Kościan
Wysłany: 15 Listopad 2009, 10:04   

Witam. Mam problem z ogrzewaniem tyl. szyby. Próbowałem ustalić co jest przyczyną awarii. Kontrolka na przycisku świeci gdy włączam, w tym momencie słychać charakterystyczny "klik" przekaźnika. I tu moje zdziwienie. Odgłos przekaźnika dochodzi z tyłu samochodu. Ale nie ze skrzynki z bezp. koło akumulatora lecz z modułu pneumatyki centralnego zamka umieszczonego pod prawym tylnym błotnikiem. Przeczytałam posty zamieszczone wyżej i wiem tyle że nie wiem nic... Czy w mojej :mb: tam powinien się znajdować przekaźnik odpowiedzialny za włączanie ogrzewania tylnej szyby? Pozdrawiam.
_________________
W202 C250TD 99r. WDB2021881F915667
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 15 Listopad 2009, 10:30   

zibi_43, ja także miałem problem z szyba i okazało się ze to przekażnik ale nie z tyłu z tego co mi powiedziało paru chłopaków był on w skrzynce z bezpiecznikami i tam go znalazłem z tym ze musisz odkręcić obudowe chyba 4 srubeczki bo bynajmniej u mnie zdejmuje się tylko pokrywe od bezpieczników a przekażniki trzeba odkrecić . i tam jest taki przekażniczek wielkości paczki fajek najbardziej wysuniety wstrone bezpieczników patrząc od szyby a pierwszy od przodu .
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 15 Listopad 2009, 11:21   

Powtarzam po raz kolejny: INACZEJ JEST PRZY "RYBCE" - INACZEJ PRZY "SCYZORYKU"!
NIE PORÓWNUJCIE TYCH AUT ZE SOBĄ!!!
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 15 Listopad 2009, 11:32   

Gerri, a to się chyba pisze dokładniej prawda skąd ja mam wiedzieć czy ma scyzoryk czy rybke no Sorry , podałem swój przykład
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
zibi_43 
C250TD

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 101
Skąd: Kościan
Wysłany: 15 Listopad 2009, 12:15   

W moim przypadku jest rybka.

[ Dodano: 15 Listopad 2009, 18:05 ]
Czy któryś z kolegów na tym forum przerabiał temat ogrzewania tylnej szyby :mb: w roczniku jak w opisie, z kluczykiem typu "rybka"?

[ Dodano: 16 Listopad 2009, 20:26 ]
Koledzy, gdzie powinien znajdować się przekaźnik ogrzewania tylnej szyby?
_________________
W202 C250TD 99r. WDB2021881F915667
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 17 Listopad 2009, 19:36   

zibi_43 napisał/a:
Odgłos przekaźnika dochodzi z tyłu samochodu. Ale nie ze skrzynki z bezp. koło akumulatora lecz z modułu pneumatyki centralnego zamka umieszczonego pod prawym tylnym błotnikiem. Przeczytałam posty zamieszczone wyżej i wiem tyle że nie wiem nic... Czy w mojej :mb: tam powinien się znajdować przekaźnik odpowiedzialny za włączanie ogrzewania tylnej szyby?

W autach z "rybką" to właśnie pompa centralnego zamka jest odpowiedzialna za załączenie ogrzewania tylnej szyby. Sygnał z wyłącznika na konsoli idzie do przedniego SAM-a, stamtąd CAN-em do tyłu pojazdu, odbiera go pompka centralnego i załącza ogrzewanie.
 
 
Kubi1986 

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Polska/ Pomorskie
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 17:01   

To znaczy ? Pompka centralnego steruje ogrzewaniem szyby? yyyy brzmi dziwnie.... ale moze....
tez mam kluczyk rybke i niesprawne ogrzewanie szyby. sprawdzilem co sie dalo ( bezpieczniki , aku naladowany, linie na szybie nie przerwane) i nie wiem gdzie szukac dalej... ??
_________________
C 200 CDI
1999 KOMBI
Esprit Selection :D

WDB2021941F900078
 
 
 
Adaś
w210 320 CDI

Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 169
Skąd: Warszawa - Sluzew
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 17:17   

Kubi1986 napisał/a:
To znaczy ? Pompka centralnego steruje ogrzewaniem szyby? yyyy brzmi dziwnie.... ale moze....
tez mam kluczyk rybke i niesprawne ogrzewanie szyby. sprawdzilem co sie dalo ( bezpieczniki , aku naladowany, linie na szybie nie przerwane) i nie wiem gdzie szukac dalej... ??

sprawdz przekaznik. U mnie wszytko ok bylo tylko przekaznik byl w pewnym miejscu uszkodzony. ;)
_________________
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=11217
Myjnia ręczna WASH & GO zapraszam!
Wulkanizacja CHANGE & GO zapraszam!
http://www.facebook.com/WandGo
http://www.facebook.com/ChangeAndGo
 
 
 
Kubi1986 

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Polska/ Pomorskie
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 17:26   

ja pier....... KLUCZYK RYBKA = BRAK PRZEKAZNIKA...... aghr :evil:

[ Dodano: 21 Grudzień 2009, 17:19 ]
Czyzbym byl jedynym z tym problemem???

:(

Pomocy :?
_________________
C 200 CDI
1999 KOMBI
Esprit Selection :D

WDB2021941F900078
 
 
 
kotar 
220 CDI 2000r kombi

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 16:43   

Nie jesteś jedynym, ja też mam kluczyk rybke i nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, sprawdziłem bezpieczniki, przeczyściłem styki w tylnej klapie (wszystkie które tam były), przycisk świeci a szyba jak nie grzała tak nie grzeje,

może ktoś zaradzi?

pozdrawiam
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 16:48   

kotar napisał/a:
może ktoś zaradzi?


Sprawdziłeś ten trop:

Gerri napisał/a:
W autach z "rybką" to właśnie pompa centralnego zamka jest odpowiedzialna za załączenie ogrzewania tylnej szyby. Sygnał z wyłącznika na konsoli idzie do przedniego SAM-a, stamtąd CAN-em do tyłu pojazdu, odbiera go pompka centralnego i załącza ogrzewanie.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
kotar 
220 CDI 2000r kombi

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 11:31   

Przejrzałem jeszcze raz forum i niestety nie znalazłem potrzebnych informacji na temat ogrzewania tylnej szyby (kluczyk z rybką), no jedynie to co Daniel przypomniał. Dlatego też mam pytanie
- co to jest przedni SAM?
- co to jest CAN?
- ta pompka znajduje się w tylnej klapie (ja mam kombi 220 CDI 2000r)?

Dodam jeszcze że samochód mam dopiero miesiąc czasu i pamiętam że raz na samym początku włączyłem ogrzewanie i działało w 100%, potem miałem kłopot z klapa (zablokował się zamek), musiałem zdjąć tapicerkę z tylnej klapy aby dostać się do zamka i śrub mocujących go, które musiałem wyciąć, po jakimś czasie znowu chciałem skorzystać z ogrzewania ale tym razem już nie zadziałało.

W pierwszej kolejności pomyślałem że pewnie przez przypadek rozłączyłem jakąś wtyczkę ale nie, wszystko jest na swoim miejscu, styki przeczyszczone, no brak mi już pomysłów.

Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie i jakiego napięcia powinienem się spodziewać? bo może tym tropem dojdę do przyczyny. Prosił bym z takim dokładniejszym opisem bo nie jestem nawet pewien czy dobrze rozpoznałem pompkę centralnego.

pozdrawiam
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 11:51   

kotar, CAN to instalacja cyfrowa, SAM to sterownik wielofunkcyjny, pompka znajduje się po prawej stronie bagażnika za klapką.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,181 sekundy. Zapytań do SQL: 11