Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
7 Marzec 2012, 08:42
Problem z kluczykiem scyzoryk, dioda nieświeci sie
Autor Wiadomość
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 7 Październik 2008, 01:28   

Saddam2005 napisał/a:
. i moje pytanie jest takie: Skąd mogą sie brać przyczyny tego że obie kontrolki migają jednoczesnie przez około minuty


Może by tak Kolegaleniuszek troszkę poSZUKAŁ?

Przykładowo:

http://www.w202.pl/viewto...hlight=migaj%B1
 
 
kaisor1 
kaisor1

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 37
Skąd: opole
Wysłany: 31 Październik 2008, 19:53   

Witam
rozebrałem kluczyk bo był odlutowany mikrowłącznik , ale niestety obudowa była mocno zklejona a tak naprawdę nie wiedziałem gdzie dokładnie jest klejony i trochę ją pokiereszowałem , może ktoś ma taką obudowę nie połamaną albo wie czy i za ile można ją kupić w MB
pozdrawiam
_________________
C-KLASA 220 D 1996 AUTOMAT
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Listopad 2008, 15:59   

Kup obudowe na Allegro i przełuż wszystkie graty ze starego do nowego kluczyka i będzie ok... :wink:
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
mateusz1986 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 56
Skąd: slupsk
Wysłany: 3 Listopad 2008, 10:59   

witam
a nie lepiej kupic nowy kluczyk w serwisie, kiedys moze i kosztowal 700 czy 800 zl a teraz kosztuje 350 , wiem bo bylem i zamawialem do swojego mb ,sprawqa wyglada tak ze jedzie wlasciciel samochodu i musi miec przy sobie dowod rejestarcyjny, przyjechac samochodem , miec dwa dokumenty ze zdjeciem , na miejscu napisac oswiadczenie , i po dwoch tygodniach kluczyk do odebrania w serwisie
_________________
mercedes w202 2,5td wdb2021281f415446
 
 
kaisor1 
kaisor1

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 37
Skąd: opole
Wysłany: 4 Listopad 2008, 23:14   

Witam serdecznie
wiem że było już pisane na temat kluczyka scyzortka ale chciałbym się upewnić bo jedez z kluczyków chyba padł całkowicie , proszę o opinię :
- miałem odlutowany mikrowłącznik /został przylutowany / ale zastanawiam się czy dobrze
- po naciśnięciu przycisku na pilocie podczas otwierania migają dwie djody naraz około 50 s/ samochód można odpalić / migają też podczas zamknięcia
- były zmieniane baterie
- były próby aktywacji kluczyka
- i dalej to samo
- mam drugi kluczyk który działa poprawnie jednak boję się że i on może odmówić posłuszeństwa i wtedy klapa .
Bardzo dziękuje za odpowiedź
_________________
C-KLASA 220 D 1996 AUTOMAT
 
 
krzysztofszu@go 

Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: wrocław
Wysłany: 17 Styczeń 2009, 20:50   

witam serdecznie,widzę że dosyć częstym problemem naszych :mb: jest awaria kluczyka,ja mam raczej w pełni sprawne kluczyki orginalne lecz przyszedł moment i centralny przestał działać z kluczyka-muszę biegać od strony pasażera otwierać autko i w ten sposób zamykać,żadna dioda nie świeci,a przyciskiem wewnątrz znajdującym się na pulpicie mogę tylko zamknąć,otworzyć się już nie da,może ktoś miał z was taką sytuację i podpowie mi rozwiązanie z góry wielkie dzięki pozdrawiam 8)
_________________
c180 1995 r automat
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 18 Styczeń 2009, 00:05   

Proponuję zacząć od znalezienia tematu o synchronizacji kluczyka - dopiero potem brać się za rozbieranie czegokolwiek.
 
 
krzysztofszu@go 

Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: wrocław
Wysłany: 18 Styczeń 2009, 16:57   

witam ponownie jeśli dobrze zrozumiałem to synchronizacja kluczyja polega na skierowaniu kluczyka w stronę lusterka i naciśnięciu dwa,trzy razy i należy odpalić samochód,zrobiłem tak i nic dalej nie święcą diody wogóle i zamek niedziała z pilota,czytałem na forum o resetowaniu poprzez odpięcie akumulatora i zrobiłem tak,odączyłem akumulator na jakieś 20 minut ,podpiołem go ponownie i jak odpaliłem to gas mi na wolnych obrotach gdzie wcześniej było wszystko ok z moim :mb: po paru odpaleniach chodził może pięć minut i gasł,na wysokich chodzi ok,przejechałem parę kilometrów i narazie uspokoił się -a centralny ani mru mru :lol: zaglądnąłem do pompki w bagażniku i coś się polepszyło-przyciskiem wewnątrz autka mogę nietylko zamknąć ale i otworzyć a ściągnąłem tylko kostki i podpiąłem je spowrotem,teraz siedząc w :mb: jak przyciskam guzik na kluczyku słyszę jakby coś tykało przy pompce ale dalej z kluczyka nie otwiera i nie zamyka a kontrolki nie świecą może ktoś coś poradzi będę wdzięczny,dzięki 8)
_________________
c180 1995 r automat
 
 
 
jaro229


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Marzec 2009, 15:46   

To ja odświeżę temat....bo też mam problem z kluczykiem. Proszę o wskazówki kogoś, kto sam już rozbierał scyzoryki gdyż nie wiem jak się do tego zabrać :?:
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Marzec 2009, 16:32   

Siemasz!

Może byś nam napisał z łaski swojej co to za problem? :roll: :wink:
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
jaro229


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Marzec 2009, 16:44   

Muszę go rozebrać bo prawdopodobnie trzeba przylutować mikrowłącznik...
I nie wiem jak sie do tego zabrać aby go nie uszkodzić przy rozbieraniu.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Marzec 2009, 20:50   

Za pierwszym razem i tak go pokancerujesz :lol:
Pisałem już pewnie wcześniej: ostry nóż wspomagany młotkiem :twisted:
Niektóre kluczyki są słabiej sklejone - niektóre mocniej.
 
 
bodrick 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Gubin
Wysłany: 30 Marzec 2009, 21:00   

A mi się udało nie pokancerować za pierwszym razem :D Po prostu zacząłem od podważenia śrubokręcikiem w tej szparze między obudową a grotem którą widać po otwarciu kluczyka i dalej już jakoś poszło :)
_________________
W202 C180 1996r. Elegance
WDB2020181F394913
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 31 Marzec 2009, 03:47   

Na zdjeciach wygląda to na dość prostą "operacje"... :D
http://www.mb-treff.de/ti...ieren/index.php
Po zabiegu napiszcie jak wam poszło... :D
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
jaro229


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 16:10   

Witam! Udalo sie bez kaleczenia obudowy ,mikrowylacznik przylutowany,potem kropelka,syncronizacja i jest ok.Dzieki wielkie za pomoc :lol: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,089 sekundy. Zapytań do SQL: 6