Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak blokady tylnich drzwi
Autor Wiadomość
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Październik 2008, 07:26   Brak blokady tylnich drzwi

Witam z rana :mrgreen: :mrgreen:

kiedyś odkryłem, że w tylnich drzwiach brakuje u mnie pewnego elementu - przełącznika blokady tylnich drzwi (bezp. żeby np. dziecko chwytając za klamkę nie otworzyło drzwi).
Dziura jest, tzw. 'fasolka' jakąś blaszkę widać przez nią (nie rozbierałem jeszcze drzwi, żeby to sprawdzić - wygląda jak albo poprostu blacha, albo prowadnica pstryczka). Zastanawiam się, czy :mb: montował to fabrycznie, czy też na życzenie kienta? Czy owy brak oznacza, że coś było kiedyś grzebane w drzwiach i ktoś nie zamontował go spowrotem - a jak się zorientował - nie chciało się już montować i olał zagadnienie, czy też owa dziurka ma prawo być (tzw. otwór technologiczny)? Teraz sobie mówię, że póki co mam na panelu przycisk zamykania drzwi przez kierowcę, ale kiedyś wystarczy, że raz człowiek zapomni (nie rygluję drzwi w czasie jazdy) i może być nieszczęście. A już widzę jak kiedyś moje dziecko (póki co jeszcze nie mam :wink: ) próbuje chwycić fajną chromowaną klameczkę..

:mrgreen: :mrgreen:
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 08:05   

ZTCW wszystkie :mb: miały taką blokadę na wyposażeniu. Nie przestawiałem jej, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale z tego, co się przyglądałem, trzeba w ową fasolkę wsadzić np. śrubokręt i przestawić blaszkę.

BTW, czemu nie blokujesz drzwi w czasie jazdy? Co prawda, nie jest to zabezpieczenie przed otwarciem od środka, ale z zewnątrz się nie da. Bezpieczniej :-) A w razie - odpukać - kolizji/wypadku, drzwi się odblokują.
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Październik 2008, 08:31   Brak blokady tylnich drzwi

nie zamykam gdyż nie odczuwam obawy, że mnie ktoś z auta wyciągnie, gdy tylko się zatrzymam. swoją drogą jest to też efekt przyzwyczajenia - w poprzednim aucie nie miałem przycisku ryglowania drzwi. jedynie zamykam, gdy chce się np. kimnąc godzinkę w aucie na postoju. dłubanie śrubokrętem nie podoba mi się :? niezbyt 'nowatorskie' nieprawdaż? :mrgreen: czyli jak przesunę blaszkę, to do momentu aż ją odblokuję, drzwi będą się otwierały wyłącznie z zewnątrz? czy przycisk blokowania/otwierania drzwi będzie zwalniał blokadę z pełnienia jej funkcji i znów będzie trzeba czynność ponawiać?

btw. czy czasem, zablokowanie drzwi z przycisku na panelu, nie blokuje też od środka i tylko ręka kierowcy (klamka kierowcy) ma prawo odblokować zamki?
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 08:38   

Blokada w tylnych drzwiach jest mechaniczna, inaczej nie miała by sensu. Dopóki nie przestawisz "ręcznie" blaszki w drzwiach, będą otwierać się albo z obu stron, albo tylko od zewnątrz. Przycisk ryglowania w kabinie blokuje jedynie zewnętrzne klamki, nie ma wpływu na blokadę (wewnętrznych klamek) w tylnych drzwiach.
Zamykanie drzwi na czas jazdy ma nie tylko uchronić Cię przed wyciągnięciem z auta (za dużo GTA ;) ), ale także przed zabraniem czegoś z bagażnika lub tylnej kanapy. Ustaw sobie automatycznie zamykanie drzwi po ruszeniu z miejsca i po problemie :-)
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Październik 2008, 08:39   Re: Brak blokady tylnich drzwi

mnef napisał/a:
dłubanie śrubokrętem nie podoba mi się :? niezbyt 'nowatorskie' nieprawdaż?


Gdyby odblokowanie otwierania od środka było proste, to nie spełniało by swojego zadania; dzieci są bardzo sprytne :)

[ Dodano: 10 Październik 2008, 08:40 ]
Gomezio - znowu mnie uprzedziłeś, tym razem o 1 minutę! - muszę szybciej pisać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Październik 2008, 09:03   Brak blokady tylnich drzwi

Jak ustawić automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu z miejsca? W Megane blokada załączała się po przejechaniu 50m lub osiągnięciu 20km/h. Tu też mogę jakieś parametry sobie dobrać?

Gomezio proponuję byś wystartował w konkursie mistrza klawiatury :mrgreen: :mrgreen:

Danielu, nie chciałbym aby wystąpiła tu niezdrowa rywalizacja o pierwszeństwo w postach. Tym bardziej, że Ty kolego charakteryzujesz się większą ilością skrótów myślowych i opisujesz sprawy mniej przejrzyście. Bez urazy rzecz jasna.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 09:07   

mnef napisał/a:
Jak ustawić automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu z miejsca?

mnef, w dziale "Download" masz instrukcję, ściągnij ją sobie.

 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Październik 2008, 09:50   Re: Brak blokady tylnich drzwi

mnef napisał/a:

Danielu, nie chciałbym aby wystąpiła tu niezdrowa rywalizacja o pierwszeństwo w postach. Tym bardziej, że Ty kolego charakteryzujesz się większą ilością skrótów myślowych i opisujesz sprawy mniej przejrzyście. Bez urazy rzecz jasna.


Daj spokój - pozwoliłem sobie zażartować :wink:

Absolutnie nie mam zamiaru z kimkolwiek gonić się na posty, to po prostu zbieg okoliczności.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Październik 2008, 10:01   Brak blokady tylnich drzwi

Gomezio dziękuję za informacje. Pliki ściągnąłem, ale wciąż brakuje czasu na lekturę :cry:

Ale postanowiłem, że wydrukuję sobie i oprawię - książka będzie stanowiła element wyposażenia samochodu 8)

Pozdrawiam
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
robek78 
robek78

Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: zamosc
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:31   blokada drzwi

mam pytanie do gomezio czy można ustawić automatyczne zamykanie drzwi? w mercedesie c klasy 2500 td pozdrawiam
_________________
robek78
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:35   

robek78, normalnie witki mi opadły.. a myślisz, że o czym piszę powyżej?
 
 
robek78 
robek78

Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: zamosc
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:46   blokada drzwi

oki nerwusku a jak się to robi? bo ja nie wiem
_________________
robek78
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:50   Re: blokada drzwi

robek78 napisał/a:
oki nerwusku a jak się to robi? bo ja nie wiem

Na górze naszego forum masz kilka linków. Kliknij ten o nazwie DOWNLOAD, dalej przejdź do działu DOKUMENTACJA W202. Tam jeszcze jeden klik w NADWOZIE i ostatni raz - tym razem prawym klawiszem myszy - na ikonkę z kulą ziemską. Wybierasz "Zapisz element docelowy jako.." i po chwili masz archiwum z zeskanowaną dokumentacją (część NADWOZIE).

Prawda, że proste? :P
 
 
robek78 
robek78

Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: zamosc
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:16   blokada drzwi

dzięki

[ Dodano: 10 Październik 2008, 19:34 ]
no dobra mam już ten plik na dysku i co czym to otworzyć bo tylko po "chińsku "się otwiera
_________________
robek78
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 10 Październik 2008, 21:06   

robek78 napisał/a:
mam już ten plik na dysku i co czym to otworzyć bo tylko po "chińsku "się otwiera

WinRAR Twoim przyjacielem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,073 sekundy. Zapytań do SQL: 6