Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:18
Pytanie o automat
Autor Wiadomość
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 10:40   Pytanie o automat

Wczoraj kupiłem swojego pierwszego Mercedesa w życiu i pierwszy raz mam auto z automatem więc proszę bez nerwów. Auto to W202 C180 automat kombi 1996 wersja Esprit.
Proszę napisać do czego służy przełącznik który zaznaczyłem na foto, co oznaczają W/S (ja wymyśliłem Winter/Sport ale to pewnie bzdura :wink: ), i co ma się dziać w czasie jazdy po przełączeniu.

C6271354_8.jpg
Plik ściągnięto 11195 raz(y) 4,2 KB

 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 10:44   

Pierwszy raz korzystasz też z forum? ;-)

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz tutaj:
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=2124
http://www.w202.pl/search.php
http://www.w202.pl/dload.php
 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 11:26   

Szukałem tematu który by odpowiedział na moje pytanie i nie znalazłem więc nie rozumiem po co mi link do szukajki...
Gdyby ktoś chciał pomóc, z góry dzięki.
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 11:35   

widać żle formułowałeś zapytania.

o Automatach jest bardzo wiele napisane, rozpisywanie tego termatu raz jeszcze to jak pisanie o LPG choć mniej drażniące ;)


W - winter
S- standard

mozesz przełączać w czasie jazdy, mozesz zmieniać biegi podczas jazdy byle nie na R ;)

poszukaj tematu "oszczedna jazda" temat nie musi mieć słowa o ASB (automatycznej skrzyni biegów) by zawierał w nim odpowiedzi na nurtujace cie pytania.
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 11:56   

phan napisał/a:
Szukałem tematu który by odpowiedział na moje pytanie i nie znalazłem więc nie rozumiem po co mi link do szukajki...

Widocznie słabo szukałeś, bo temat opisywany kilkakrotnie ;-) Poza tym link dostałeś, bo ani słowem nie wspomniałeś o tym, że już z niego korzystałeś.

Na początek skorzystaj z działu "Download". Masz tam instrukcje w j. polskim do swojej :mb: W części "eksploatacja" znajdziesz informacje dotyczące ASB.
 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 13:53   

Coś zaczerpnąłem wiedzy z linków od Gomezio, więc dzięki, na chwile obecną nie mogę sprawdzić już przełącznika W/S, jechałem autem od niemca dobrych kilka km i cały czas w trybie W przełączałem w czasie jazdy w prędkościach 90km/h i nie widziałem różnicy, wyczytałem ze w trybie winter auto rusza z 2 biegu i zmienia szybciej bieg na wyższy, lecz nie czułem żeby auto ruszało z dwójki...
Mam jeszcze jedno pytanie, zwiasku z tym że zawsze jeździłem z manualna przekładnia, bardzo proszę mi napisać jak parkować ? parkuje np. równolegle i wciskam auto w mała luke miedzy kolumna aut.. parkować na D ? i przełączać na R czy korzystać tylko z 1-R ??, i druga sprawa, odpalać auto można na P czy tylko na N ??, stojąc np. na przejeździe kolejowym trzeba wdusić ręczny i N czy mogę na P ??
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:03   

phan napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie, zwiasku z tym że zawsze jeździłem z manualna przekładnia, bardzo proszę mi napisać jak parkować ? parkuje np. równolegle i wciskam auto w mała luke miedzy kolumna aut.. parkować na D ? i przełączać na R czy korzystać tylko z 1-R ??, i druga sprawa, odpalać auto można na P czy tylko na N ??, stojąc np. na przejeździe kolejowym trzeba wdusić ręczny i N czy mogę na P ??

Po wykonaniu manewru parkowania bezwzględnie gasimy silnik przy ustawieniu skrzyni na P lub na N , tak samo z odpalaniem.
stojąc w korku lub na przejeżdzie możesz po prostu trzymać nogę na hamulcu lub zaciągnąć "ręczny" i przestawić skrzynię na N lub P
Przy parkowaniu korzystasz z D i R nie ma potrzeby blokowania skrzyni na 1 chyba że warunki są bardzo ciężkie np. teren górzysty lub duże obciążenie auta (przyczepa).
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 16 Wrzesień 2008, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:04   

phan napisał/a:
bardzo proszę mi napisać jak parkować ? parkuje np. równolegle i wciskam auto w mała luke miedzy kolumna aut.. parkować na D ? i przełączać na R czy korzystać tylko z 1-R ??, i druga sprawa, odpalać auto można na P czy tylko na N ??, stojąc np. na przejeździe kolejowym trzeba wdusić ręczny i N czy mogę na P ??

Skoro nie jeździłeś, to na początek skup się tylko na ustawieniach: P, R i D. I operuj jedynie w ramach tych przełożeń pamiętając, iż wajchą możesz ruszać tylko gdy stoisz i wciskasz nogą hamulec.
Auto uruchamiaj na P i gaś również w tym położeniu. Kluczyk ze stacyjki wyjmiesz tylko wtedy, gdy skrzynia jest na P, a Ty nie trzymasz nogi na hamulcu ;-)
W czasie postoju trzymaj nogę na hamulcu i nie ruszaj skrzyni. Chyba, że zanosi się na dłuższy postój, wtedy zaciągasz "ręczny" i skrzynia na P.
 
 
booz 
booz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:06   

phan napisał/a:
Coś zaczerpnąłem wiedzy z linków od Gomezio, więc dzięki, na chwile obecną nie mogę sprawdzić już przełącznika W/S, jechałem autem od niemca dobrych kilka km i cały czas w trybie W przełączałem w czasie jazdy w prędkościach 90km/h i nie widziałem różnicy, wyczytałem ze w trybie winter auto rusza z 2 biegu i zmienia szybciej bieg na wyższy, lecz nie czułem żeby auto ruszało z dwójki...
Mam jeszcze jedno pytanie, zwiasku z tym że zawsze jeździłem z manualna przekładnia, bardzo proszę mi napisać jak parkować ? parkuje np. równolegle i wciskam auto w mała luke miedzy kolumna aut.. parkować na D ? i przełączać na R czy korzystać tylko z 1-R ??, i druga sprawa, odpalać auto można na P czy tylko na N ??, stojąc np. na przejeździe kolejowym trzeba wdusić ręczny i N czy mogę na P ??


cześć - ja Ci podam tylko jak ja robie ale nie mam pewności, ze wszystko robie jak potrzeba :) - przełacznik W/S poczułem wtedy, jak przyszło mi kiedys ruszyć na wstecznym pod górę - na W sobie nie umiał poradzić ;) . Co pytań o obsługe - to ja na światłach zazwyczaj stoje na D i wcisnietym hamulcu - jeżeli stanko jest dłuższe, to przekładam sie na N lub P (jak mi wygodniej). O parkowaniu na zasadzie R - 1 nie myślałem - zasze robie to na zasadzie D - R (mniej mieszania lewarkiem) :) - przekładanie na "cyfry" uzywam przy zjazdach z góry i czasami na grząskim terenie ruszam z 1.
Więcej grzechów nie pamietam ;) - mam ten automat od lipca 2007 (też mój pierwszy) i jeździ się nim rewelacyjnie (pamietaj na początku o lewej nodze :) ) - nie zmieniałem w nim oleju bo jeździ OK a różne opinie tutaj czytałem na ten temat (zwłaszcza jeżeli chodzi o mechaników od automatów.

Pozdrawiam i dużej frjdy z jazdy życzę :)
Tomek
_________________
C250TD kombi elegance '97
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:13   

Gomezio napisał/a:
pamiętając, iż wajchą możesz ruszać tylko gdy stoisz i wciskasz nogą hamulec.
prosze o wyjasnienie ...... w czasie jazdy na D nie moge zredukowac na 3 poprzez przesunięcie dzwigni w dół ??

lepsze to niż kickdown który redukuje o 2 biegi wchodzac w tryb S.
_________________


 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:14   

Axwell napisał/a:
prosze o wyjasnienie ...... w czasie jazdy na D nie moge zredukowac na 3 poprzez przesunięcie dzwigni w dół ??

Możesz tylko nie zrób tego przy 200km\h :D
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:14   

Axwell, ech chłopaku, to jest szybki poradnik dla początkującego :-)

!Łukasz! napisał/a:
Możesz tylko nie zrób tego przy 200km\h :D

ZTCW skrzynia ma blokadę, która mu na to nie pozwoli. Ale nie będę się o niej samodzielnie przekonywał ;-)
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:18   

Gomezio napisał/a:
ZTCW skrzynia ma blokadę, która mu na to nie pozwoli. Ale nie będę się o niej samodzielnie przekonywał

Ja sie nie przekonałem ale nie będę tego sprawdzał, zawsze warto napisać a nóż widelec przeskoczy :D a potem będzie żal i pretensja :D
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:22   

!Łukasz! napisał/a:
Możesz tylko nie zrób tego przy 200km\h
nie no bez jaj ;D



a tak na marginesie miałem przypadek wyprzedzania a nie obyty byłem w poszczególnych biegach (gdzie który 2,3,D) i tak sie załatwiłem ze w połowie wyprzedzania dociągną mi do odcięcia....

nazarłem sie strachu. ale to tylko raz, aktualnie pamietam co gdzie i przy jakich mniej wiecej predkosciach ;)

Gomezio napisał/a:
Axwell, ech chłopaku, to jest szybki poradnik dla początkującego
nie zabiję Cie tym razem...

[ Dodano: 16 Wrzesień 2008, 14:23 ]
!Łukasz! napisał/a:
a potem będzie żal i pretensja
smutek Łzy i zgrzyt..... zębów
_________________


Ostatnio zmieniony przez Axwell 16 Wrzesień 2008, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 16 Wrzesień 2008, 14:25   

Axwell napisał/a:
no bez jaj ;D

Wiem Axwell że Ty tego nie zrobisz ale jest wielu którzy będą chcieli sprawdzić a jak sie cos stanie to potem będzie pretensja że ten napisał że można a nie można :D
Wiesz jak bywa :D

[ Dodano: 16 Wrzesień 2008, 14:27 ]
Axwell napisał/a:
smutek Łzy i zgrzyt..... zębów

Dokładnie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,174 sekundy. Zapytań do SQL: 13