Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEROWNY
Autor Wiadomość
wiercioch

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 25
Wysłany: 24 Październik 2006, 00:03   NIEROWNY

Witam serdecznie. Mam pytanko. Kupilem od znajomego esprita z 1996 r ktory byl po kolizji mianowicie wpadl bokiem w ogrodzenie. Oprocz czesci blacharkich wymienione bylo rowniez cale tylnie zawieszenie plus z przodu od strony pasazera poniewaz auto przelecialo przez kraweznik i zawieszenie uleglo uszkodzeniu. I teraz pojawil sie problem. Blacharsko nie bylo mocno uszkodzone bo wystarczylo zamontowac nowe czesci i jest ok ale teraz od tej uszkodzonej strony autko siedzi ok 2 cm nizej od tej nie uszkodzonej strony. co moze byc przyczyna? wiem ze jest z tylu od strony tej uszkodzonej zamontowany wahacz dolny od w124 ale wizualnie wyglada on tak samo jak od c-klasy czy to moze byc to?? A i jest to automat i czasem przy zmianie biegow czuc szarpniecie czy jest do wymiany juz ten przegub przy skrzyni biegow?? Mimo przebiegu 125tys ale moze cos podczas kolizji moglo to uszkodzic? pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: 24 Październik 2006, 19:04   

czlowieku to ze cos wyglada na oko tak samo to nie znaczy ze to to samo!!!co za idiota montuje wahacz od 124 do C-klasy :roll: to nie polonez czy jakis inny fiat ze wlozysz i pasi!w mercedesie tak nie ma kazdy element jest przypisany do danego modelu o czym nawet swiadcza numery czesci takze na twoim mijscu zrobilbym to tak jak ma byc a nie jakas rzezbe zeby tylko bylo a z przodu moze masz wahacz od beczki?? :?
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Październik 2006, 20:46   

a może jak auto tostało po zawieszeniu to się mocowania przesuneły np, gniazdo sprężyny lub mocowania wachacza trzeba dobrze zobaczyć a najlepiej pojechać do dobrego warsztatu blacharskiego żeby go pomierzyli i nie ma się co denerwować ZaBsI kazy jakoś kombinuje a forum jest po to aby pomagać a nie od razu naskakiwać i od idiotów wyzywać dla nie powinieneś dostać żółtą kartkę
POZDROWIENIA
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
grzesiekx 


Pomógł: 95 razy
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 1441
Skąd: słupsk
Wysłany: 24 Październik 2006, 23:31   

Tył w c-klasie jest prawie identyczny jak w 124 wiec wcale bym sie nie zdziwil jak by ten wahacz byl taki sam.
_________________
VW Touran 2.0 TDI DSG '12
ex W202 C200 '00
ex W211 E320 '02
ex S203 C320 '02
ex W210 E200 '01
ex S203 C180 Kompressor '06
ex W210 E200 CDI '00
ex S202 C220 CDI '99
ex W210 E230 '97
ex W124 250D '91
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 25 Październik 2006, 08:50   

Zauwazyłem, że sporo części mechanicznych jest od 124 natomiast wnętrze 210. Ot taki zlepek. Trochę spokojniej ZaBsI - proszę :wink:

Sprawdziłbym jeszcze sprężyny.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
wiercioch

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 25
Wysłany: 25 Październik 2006, 16:50   

witam. byl sprawdzony i pomierzony i wszystko jest ok. geometria tez, a co do tylnego wahacza jak sprawdzalem u znajomego w sklepie nowy zaminnik jest taki sam zarowno do 124 jak i co c-klassy wiec raczej napewno jest to samo (edytowane przez moderatora) zawieszenie nie ucierpialo moze az tak bardzo bo wszystki otwory pasuja bez zadnego naciagania anie nic z tych rzeczy. fakt faktem nie wiem jak to wygladalo przed wypadkiem moze juz wtedy cos bylo nie tak? co do sprawdzenia sprzezyn to jakas propozycja jak mam to sprawdzic?? wydaje mi sie ze nie sa jeszcze zurzyte przy przebiegu 128tys z czego te 121 pokonalo po niemieckich drogach a pozostalo czesc po europejskich w szczegolnosci anglia gdzie drogi sa tu dobre. hmm poddejrzane to.co tu poradzic?? (edytowane przez moderatora)
Ostatnio zmieniony przez Lukas 25 Październik 2006, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 25 Październik 2006, 18:11   

sory chlopaki ale juz pare razy sie przekonalem jak kombinuja z mercedesami skladaja do kupy zeby sie trzymalo i jakos jezdzilo,a wy nie wkurzylibyscie sie jakbyscie oddali do kogos fure a po remoncie okazuje sie ze jest tak porzezbione bo ja bym chyba zabił :twisted:
ale sorry jeszcze raz ze sie tak unioslem i jesli dla kogos to byla obraza to jeszcze raz sorry
 
 
Gość

Wysłany: 25 Październik 2006, 20:07   

Witam wszystkich

Mam pytanie do kolegi. Czy sprężyny były wymieniane parami czy tylko z tej strony która była uszkodzona, wydaje mi się że tu jest problem.
pozdrawiam
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Październik 2006, 21:36   

A ja bym jeszcze sprawdził czy mechanik się nie pomylił lub zapomniał zamontować jednakowych podkładek na sprężyny którymi mozna regulować zawieszenie podnosić i obniżać. po prostu rozebrać , zdemontować sprężyny i je porównać a przy okazji sprawdziś grubość podkładek.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
wiercioch

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 25
Wysłany: 26 Październik 2006, 18:32   

witam. sprzezyny nie byly wymieniane z zadnych ze stron. a mam pytanko odnosnie tych podkladek. czy wystepowaly one tez w wersji esprite ktora ma i tak juz obnizone zawieszenie? spytam mojego mechanika moze pamieta to. a jakbym sam to chcial sprawdzic to tak dokladiej gdzie one sie znajduja miedzy czym a czym? miedzu wahaczem a sprezyna czy nadoziem a sprezyna? dziekuje za pomoc ;)
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Październik 2006, 22:51   

Dokładnie to nigdy tego nie rozbierałem ale słyszłem ze można podnieść zawieszenia zakładając podkladki na spręrzyny po między soprzęzyna z nadwozie . Może ktoś już to robił i się dokładnie wypowie
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Gość

Wysłany: 28 Październik 2006, 11:22   

mozna podniesc na podkladkach sa ich chyba 3 rodzaje (wysokosci) i rozroznia sie je jak maja takie cycki 1,2,3 to jest ich grubosc wiem ze chlopaki nieraz to stosowali jak robili glebe i cos bylo nie tak to pokladali delikatnie pod springi i bylo ok
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Październik 2006, 11:38   

A jest możliwość podniesienia na takich podkładkach sam tył o około 2-3 cm?
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
sielu 
pozdrawiam

Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 30 Październik 2006, 08:57   podkładki

Witam.Mam pytanko gdzie można takie podkładki, podnoszące zawieszenie kupić (czy tylko w ASO) i jaki jest koszt? Czy ciężko jest to założyć? Kupiłem swojego 202 już obniżonego, ale na mój gust mógł by być o parę centymetrów wyższy.
 
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Listopad 2006, 16:36   Re: podkładki

[quote="sielu"]Witam.Mam pytanko gdzie można takie podkładki, podnoszące zawieszenie kupić (czy tylko w ASO) i jaki jest koszt?
Ja kupiłem takie podkładki za kwotę ok 5 zł sztuka w sklepie motoryzacyjnym ale jak rozebrałem zawieszenie to się okazało żę mam już zamontowane najgrubsze jakie moga być i tylko mi zostaje wymiana sorężyn ale jeszcze pokonbinyje i możę wsadzę na te gumy co mam jakieć metalowe dodatkowe podkładki .Jak ktoś ma pomysł jak można jeszcze podnieść zawieszenie o ok 2 cmm bez wymiany sprężyn to chętnie się dowiem
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,132 sekundy. Zapytań do SQL: 11