Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
21 Wrzesień 2008, 16:13
zestaw glośnomówiący
Autor Wiadomość
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 24 Luty 2010, 10:24   

Gomezio napisał/a:
Jabra Cruiser:


nie wezmę już nic co ma nazwę Jabra albo jakiś inny krzak......
mam dwie słuchawki bluetooth i są o kant dupy potłuc :twisted:
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
xm

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 1
Skąd: Puławy
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 11:45   mikr. zestawu głośnomów., a radio Becker Indianapolis Pro

Cześć koledzy,
Nie wiem czy dopisuje się w dobre miejsce, bo nie wiem czy mowa o tym samym, ale zaryzykuję...

Czy ma ktoś z Was taki mikrofon od zestawu głośnomówiącego? Numery części sugerują, że to od W202:
202 820 06 35 (2028200635)
202 827 00 61 (2028270061)
202 820 10 35 (2028201035)

Czy on jest od jakiegoś dokładanego zestawu, czy może jest częścią fabrycznego, wbudowanego zestawu audio (a to audio jest firmy Becker)?

Jeśli ktoś ma, to czy mógłby go rozkręcić i spisać części albo porobić zdjęcia makro?


Już wyjaśniam o co mi chodzi...
Dorwałem radyjko Becker Indianapolis Pro BE 7950 (BE7950). Ma ono wbudowany zestaw głośnomówiący, komunikujący się z każdym telefonem za pomocą Bluetootha. Jest uproszczony, bo tylko wyświetla numer, a nie pobiera opisu kontaktu z książki (no i nie ma A2DP, więc nie da się z tego korzystać jak z bezprzewodowego wejścia AUX), ale działa i prawdopodobnie jest wygodne. Chciałbym go uruchomić.

Problem jest taki, że nie mam do niego mikrofonu, który kosztuje 230-300 zł. Odpada podłączanie innych mikrofonów - próbowałem na Nokia MP-2 i HFM-8 oraz na gołej wkładce elektretowej za 2 zł z "elektronicznego" i trzeba było się bardzo wydzierać, a mikrofon trzymać poniżej 10 cm od paszczy. Oryginał:

Prawdopodobnie wymagany jest mikrofon "aktywny", czyli z jakąś elektroniką, ze wzmacniaczem.

Wpadłem na trop, że w BMW Becker też montował radyjka, w dodatku również z tych "wolnorynkowych", w tym i Indianapolisa Pro. Wyglądał inaczej, ale nawet wtyczka taka sama: http://forums.bimmerforum...e-%28did-search . Taki mikrofon raczej nie do dostania. Są jeszcze inne, ale co mają w środku, to też nie wiadomo.

Okazało się, że w Mercach też mogło być coś podobnego. Wtyczka inna, ale wygląda tak samo, czyli raczej dzieło Beckera. Na rynku jest wiele mikrofonów, ale chyba tylko ten z BMW albo taki z Mercedesa może mieć w środku elektronikę.

Także byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł to odczepić, odkręcić śrubkę i spisać części jakie w środku siedzą albo porobić makro-zdjęcia. Dzięki temu mógłbym samemu zrobić odpowiedni wzmacniacz.
Chyba, że macie inny trop skąd pozyskać odpowiedni mikrofon (wtyczka nie jest problemem bo takie mam, tylko sama elektronika).
z góry dzięki za każdy trop

[ Dodano: 23 Sierpień 2013, 13:14 ]
Nie wiem czy tu ktokolwiek zajrzał, bo chyba napisałem w jakimś dziwnym dziale ("archiwum"??? nie wiem po co coś takiego), ale sam sobie odpowiem:

Nabyłem mikrofon (nie wiem który z tych numerów, nie było już karteczki), podłączyłem i działa. W środku takie coś, raczej nie do odtworzenia (choćby z braku opisu części części):


Jakby ktoś szukał, to pewnie z Online Pro też by zadziałało, tyle że trzeba inną wtyczkę.
_________________
ruskie EPC: neoriginal.ru/cat/mb | unitcat.ru/mercedes | auto-parts.spb.ru/cat/cats/m.mycat?cat=mb&client=dr2000 | partscatalog.ru/mercedes/1/car | mb.ilcats.ru

schematy elektryczne: www.autolib.diakom.ru/CAR/Mercedes-Benz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,077 sekundy. Zapytań do SQL: 6