Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Klapa bagażnika / głośno podczas jazdy
Autor Wiadomość
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 24 Listopad 2008, 10:24   

mnef napisał/a:
bieżnik 3-4mm

Taki bieżnik dyskwalifikuje oponę zimową, zbieraj na nowe. Potem powiesz, czy po zmianie opon szum ustał :-)
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 24 Listopad 2008, 10:28   

mnef napisał/a:
nie są popękane, objaw głośności był ten sam przed i po wywarzaniu kół,
Wystarczy, że z jakiegoś powodu będzie nierówno zużyty lub poząbkowany bieżnik :idea:
mnef napisał/a:
ale jedno łożysko nie jest w stanie wygenerować takiego dźwięku, który słyszalny jest bez zbędnego skupiania się w każdym miejscu samochodu, gdy tylko się rozbujam. Opony mają tu na pewno dużo do gadania, ale nie sądzę, żeby AŻ TAK dużo.
Ja tez nie sadziłem. Zarówno łożysko, jak i bieżnik MOŻE narobić hałasu. Kiedyś byłem wieziony swoim autem na tylnej kanapie, to przy niektórych prędkościach nie szło wytrzymać huczenia. :wink: Jednak, jak pisałem, zmiana opon wykluczyła łożyska z kręgu podejrzanych.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Listopad 2008, 12:07   

zgadzam się, nie podlega najmniejszym wątpliwościom fakt, że moje opony służyć będą przez ten sezon po raz ostatni, chyba, że wcześniej zacznę odczuwać ślizganie tj. tracenie przyczepności na oblodzonej drodze, wówczas oddam je do utylizacji wcześniej, i zwrócę się na forum o poradę, bo z tego co czytałem, to zdania są zasadniczo podzielone między fuldami, dunlopami itp. dlatego będę dobierał w oparciu o charakterystykę jazdy coniektórych osób z forum.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
MARCO 

Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Styczeń 2020, 20:05   

Witam, podłącze się pod temat
W202T kombi, 1997 rok, świeżo kupione, tłucze się niemiłosiernie na nierównościach maska bagażnika, próbowałem przesunąć zamek w bagażniku, nic nie dało, gumki regulacyjne, te na skrajach maski, wykręciłem na maksa, bez rezultatu
Może ktoś walczył z podobnym tematem i podpowie coś mądrego ? :)
_________________
s202 m111.944 evo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 9