Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z alarmem
Autor Wiadomość
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
  Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 18:51   Problem z alarmem

Witam was ponownie


Miałem jakiś czas spokój z moim :mb: ale od wczoraj pojawił się problem właśnie z alarmem, autko nie było u żadnego mechanika, nikt w nim nie grzebał, więc nawet sam nie mogę się domyślić to się z nim stało. Problem wygląda następująco: samochóg normalnie pali zamyka się i otwiera, niby wszystko ok, ale po powrocie z nocnej zmiany jak chciałem zamknąć autko alarm zaczął wyć i świeci kierunkami, akcja taka dzieje się tylko podczas zamykania samochodu, naprawdę juz zgłupiałem.

Podsyłam kilka fotek z , które może wam w czymś pomogą...

300920081020.jpg
Nie wiem właśnie do czego jest ta czerwona kostka, niw zauważyłem wcześniej czy była gdzieś podpięta ale znając życie to musi do czegoś służyć.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 244,58 KB

300920081019.jpg
Nie wiem czy to widac na zdjęciu ale te kable są nieco przetarte, nie mam pojęcia, czy to ma jakiś wpływ.
Plik ściągnięto 41 raz(y) 239,47 KB

300920081017.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 247,28 KB

300920081016.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 265,61 KB

300920081015.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 382,32 KB

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
guardian_angel 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 82
Skąd: Elbląg
Wysłany: 5 Październik 2008, 18:01   

Witam.
Z tego co mówisz to prawdopodobnie jakiś przewód prowadzący do czujników otwarcia drzwi jest uszkodzony lub może być to sam przełącznik który niestyka. Awarię centralki i rozprogramowanie alarmu raczej odrzucam. Miałem taki sam problem z czujnikim od klapy silnika - był przetarty i jak była zamknięta maska to przełącznik powinien przerwać obwód ale przetarty przewód nadal stykał się z masą co powodowało "niby" ciągłe otwarcie drzwi i jak zamykałem samochód z pilota to alarm po uzbrojeniu się włączał syrenę. Musisz sprawdzić wszystki wyłączniki w słupkach drzwi w bagażniku i maskę. Sprawdz dokładnie skąd ta czerwona kostka mogła wypaść. Ta wieksza kostka to prawdopodobnie podpięcie do centraliki lub syreny. Mogę się mylić bo nie mam seryjego alarmu Mercedesa wiec nie wiem jak to wygląda.
_________________
C 200 KOMPRESSOR ELEGANCE '97 192 KM
WDB2020251F554909
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Październik 2008, 19:49   

Ok, dzięki za wyczerpującą wypowiedź, w sumie sprawdzałem te wszystkie czujniki, niby są ok tylko ten pod maską jest poprzecierany, w takim razie mam dwa pytania, czy taki czujnik da się gdzieś dokupić, i jaki mniej więcej może być koszt, drugie dotyczy tej czerwonej kostki, dalej nie wiem od czego ona jest, patrze i patrze pod maske ale nie widze dla niej miejsca... :(
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 5 Październik 2008, 21:58   

czujnik maski (widoczny na pierwszym zdjęciu) jest oryginalnym czujnikiem Mercedesa i ma na obudowie numer. Na razie jak podejrzewasz jego usterkę możesz go pozostawić w stanie niepodłączonym.
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 6 Październik 2008, 12:57   

No własnie, tak bym zrobił na jakiś czas póki nie zawioze :mb: do serwisu, tylko niezabardzo wiem jak go odłączyć... :oops:

P.S.

A jak bym odłączył bezpiecznik od alarmu, to coś by się stało, czy byłoby ok, tylko autko byłoby mniej bezpieczne :?:
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
guardian_angel 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 82
Skąd: Elbląg
Wysłany: 7 Październik 2008, 07:31   

Tylko ten czujnik lub przewód zaizoluj taśmą zeby w jakimś miejscu nie stykał się z masą.
A tak na prawdę to żaden czujnik tylko taki pstryczek elektryczek który po nasiśnięciu rozłącza obwód, taki podobny jak jest w lodówce. Można takie coś kupić w sklepie elektronicznym i grosze kosztuje. Przy wymiania musisz umieścić go na tej samej wysokości co stary żeby po zamknięciu maski został wciśnięty i rozłączył masę.
_________________
C 200 KOMPRESSOR ELEGANCE '97 192 KM
WDB2020251F554909
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 9