Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 19:48
Olej silnikowy
Autor Wiadomość
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Październik 2008, 08:06   Olej silnikowy

Witam
czy ktoś stosował w swoim autku olej Fuchs Titan (półsyntetyk)? Tak się zastanawiam ponieważ słyszałem wiele dobrych opinii o tych olejach. Stosowany głównie w dużych samochodach, ale moze juz ktoś go używał?
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 9 Październik 2008, 08:35   

Oj, kolego. Na temat olejów silnikowych napisano na tym forum już na prawdę sporo.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Październik 2008, 08:54   

Daniel napisał/a:
Oj, kolego. Na temat olejów silnikowych napisano na tym forum już na prawdę sporo.


Na temat olejów silników może tak, ale na temat tego konkretnego producenta to nie zauważyłem ....
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:06   

Po co tworzyłeś nowy post na forum ? Takie cos pisze sie w juz istniejacym wątku o olejach
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:18   

JB, trochę poczytałem o Fuchsie i rzeczywiście olej zbiera dobre opinie. Nie jest jednak zbyt popularny i może być kłopot np. w trasie, gdy okaże się, że musisz zrobić dolewkę - a na okolicznych stacjach będzie tylko Mobil, Catrol czy inny Lotos.. Wiem, że oleje różnych producentów można mieszać ze sobą, o ile spełniają te same parametry, osobiście jednak wolałbym uniknąć takich eksperymentów :-)
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:28   

Gomezio napisał/a:
JB, trochę poczytałem o Fuchsie i rzeczywiście olej zbiera dobre opinie. Nie jest jednak zbyt popularny i może być kłopot np. w trasie, gdy okaże się, że musisz zrobić dolewkę - a na okolicznych stacjach będzie tylko Mobil, Catrol czy inny Lotos.. Wiem, że oleje różnych producentów można mieszać ze sobą, o ile spełniają te same parametry, osobiście jednak wolałbym uniknąć takich eksperymentów :-)

Niby racja - ale z drugiej strony, idąć tym tokiem myslenia, wszystko co mało popularne powinniśmy zostawić na boku. Jak do tej pory od pierwszej zmiany, aleju nie dolałem ani tyci, wiec myslę że i teraz też tak będzie. Poza tym oleje mozna mieszać i w razie czego mozna to zrobić, a po dojechaniu mozan olej zmienić. ekstremalnie skrajna sytuacja, ale całkiem możliwa. Ale musze sie z Toba zgodzić, ze rzeczywiscie ciezko spotkac ten olej w sklepach.
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:28   

Może was to zdziwi, ale to, co sprzedają w ASO w opakowaniach z gwiazdką to właśnie wyroby Fuchsa..... :mrgreen:
Fuchs jest podstawowym dostawcą olejów do :mb: od wielu lat.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:33   

sewan napisał/a:
Może was to zdziwi, ale to, co sprzedają w ASO w opakowaniach z gwiazdką to właśnie wyroby Fuchsa..... :mrgreen:
Fuchs jest podstawowym dostawcą olejów do :mb: od wielu lat.

No właśnie - raz widziałem taką informację, ale w innym miejscu na liscie polecanych olejów dla merca nie było fuchsa. I to mnie zdziwiło.
I jeszcze jedno - też różne informacje na ten temat czytałem - ile oleju wchodzi? W skiązce piszą ze 6l, ale na zmianie wlali tylko 5,5l i było dość. To samo widziałem jeśli chodzi o opis rezerwy paliwa ... Jedni piszą że 5l inni że 7l.
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:35   

Gomezio, nie strasz kolegi...

Może dolać cokolwiek co się będzie nazywało olejem silnikowym na dobrą sprawę. Czy doleje syntetyk czy mineralny nawet to nic się nie stanie. Oleje silnikowe są ze sobą mieszalne praktycznie wszystkie ze wszystkimi. Zalecenia są takie, że można mieszać w tej samej klasie i tej samej lepkości, więc z dobraniem odpowiedniej dolewki nie powinno być najmniejszego problemu, może być to mobil castrol i każdy inny. Byle silnikowy.
Swoją drogą ten titan jest godny polecenia jak każdy inny dobry olej czy castrol czy mobil. A świeży lotos będzie zawsze lepszy niż po 10 kkm najlepszy i najdroższy olej. Jak napisałem dużo bzdur to proszę na mnie nie krzyczeć a post usunąć :wink: . Pozdrawiam!
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Październik 2008, 09:37   

JB, lej tyle, ile instrukcja mówi. Wczoraj zmieniałem olej w mojej :mb: , wg instrukcji ma być 6,5 l. Mechanik tyle wlał, sprawdza bagnetem: "mało, wlewamy". Gdybym mu na to pozwolił, dzisiaj byłbym u niego znowu - tym razem na zlewanie nadmiaru :-)

wojtas_p, nie straszę, mówię tylko jak ja bym postąpił :-)
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 9 Październik 2008, 10:22   

Kilka tygodni temu sam osobiscie zmienialem filter i olej w swoim c180 - instrukcja podaje ze wchodzi okolo 5.8 litra, jednak wlalem cala banke 5L Castrola i stan oleju na bagnecie jest minimalnie wyzej polowy pola miedzy Min a Max wiec jest ok. Oleju mi nie bierze i nie musze nic dolewac miedzy wymianami wiec nie zalewam po sam Max tylko 1/2
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 9 Październik 2008, 20:56   

Aha... Jeszcze jedna sprawa. Gdy po odkręceniu korka wlewu oleju widać, że na klawiaturze zbiera się nalot i szara maź to znaczy, że należy zmienić markę oleju, bo ten, który mamy nie myje silnika, przez co zbiera się nagar.
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
Marian25td 
Marian25td

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 167
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 10 Październik 2008, 08:24   

Pojezdzisz troche na gazie i zacznie lubiec olej:) Pozdrawiam








quote="Przemek"]Kilka tygodni temu sam osobiscie zmienialem filter i olej w swoim c180 - instrukcja podaje ze wchodzi okolo 5.8 litra, jednak wlalem cala banke 5L Castrola i stan oleju na bagnecie jest minimalnie wyzej polowy pola miedzy Min a Max wiec jest ok. Oleju mi nie bierze i nie musze nic dolewac miedzy wymianami wiec nie zalewam po sam Max tylko 1/2[/quote]
 
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 10 Październik 2008, 10:48   

Marian25td napisał/a:
Pojezdzisz troche na gazie i zacznie lubiec olej:) Pozdrawiam


Do mnie to bylo ?

Tak mam auto z sekwencyjnym wtryskiem gazu, a bajki o ktorych mowa ze po pojeżdżeniu na gazie lubi olej to mozna wlozyc.........w dupe. Ojciec 17 lat temu kupil nowego nissana i go w krotkim czasie zgazowal, do chwili obecnej przejechal na gazie ok 240 tys km i oleju nie bierze wogule i leje polowe miedzy Min a Max. Przez te lata dba o auto wymieniajac olej co 10 tys (Mobil lub Shell 10w40) i filtry, auta nie katuje i jezdzi spokojnie. Teraz wiem ze silnik wytrzyma jeszcze dlugo a predzej zgnije karoseria
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Marian25td 
Marian25td

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 167
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 10 Październik 2008, 12:50   

To prawie tak samo jak z jazda na opale.Jedni jezdza 200 tys o nic a drugim to nie służy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,204 sekundy. Zapytań do SQL: 12