Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z odpalaniem i czasami zanik kierunkowskazów 1.8 94
Autor Wiadomość
zahir69

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 10:15   Problemy z odpalaniem i czasami zanik kierunkowskazów 1.8 94

Witam.

W czwartek kupiłem Mercedesa C180 1994r silnik oczywiście 1.8
Do niedzieli było wszystko generalnie pięknie- 100% Mesio :lol: , choć jak przełączałem kierunkowskaz w lewo, czasami szybciej migał. W prawo normalnie.
W niedzielę postanowiłem podłączyć DVD synowi w aucie bezpośrednio kablami z akumulatora(brak gniazda zapaliniczki). Jak podłączyłem kabelki do akumulatora, silnik zgasł, druga próba to samo , w końcu zrezygnowałem z podłączenia w taki sposób.
Lecz silnik już nie chciał odpalić, kręcił, lecz nie odpalał.
Jakimś cudem odpalił po pewnym czasie i tak dojechałem do domu ok.100km, lecz w drodze kierunkowskazy czasami przestawały w ogóle działać.
Więc teraz mam taki problem, że silnik czasami nawet po kilku minutach kręcenia nie zaskoczy. Jak zaskoczy jedzie normalnie. No i zanikają czasem kierunkowskazy.
czyli problemy z odpaleniem i zanik czasami kierunkowskazów.

Proszę, jak macie jakieś sugestie lub pomysły , będę wdzięczny.
Najlepiej namiary na warsztat w Warszawie najlepiej okolice Woli.

Dodam iż auto stało około roku czasu nie jeżdżone.

Może akumulator za słaby, ale kierunkowskazy, to już nie wina akumulatora, wydaje mi się , że coś nie łączy przy przełączniku.

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.
_________________
__________________________________________

Mercedes C 180 95r.
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 10:23   

Zacznij od wartości ładowania i stanu akumulatora oraz sprawdź żarówki w oprawka może są zaśniedziałe oraz przekaźnik wycieraczka/kierunkowskazy/ogrzewanie i jeszcze przełącznik kierunków przy kierownicy wszystkie wspomniane usterki były opisywane na forum poszukaj.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
zahir69

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 14:06   

Kolego lojek Ja nie mam warunków żeby to sprawdzić. Wydaje mi się, że kierunek to być może zwarcie w lewym przednim kierunku, bo jak zaczął szybko migać, stuknąłem go z lekka i już było ok.
A co do odpalania na razie normalnie odpala wymieniłem na akumulator prawie nowy i na razie ok. Ale być może jest ok bo ciągle nim jeżdżę. Zobaczę jutro jak z rana będzie "gadał".
_________________
__________________________________________

Mercedes C 180 95r.
 
 
maciejp 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: mazowieckie, Marki
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 14:22   

Jeżeli nie działają kierunki po obu stronach to raczej nie włącznik. Sprawdż styki na bezpieczniku, połączenia masy. Jeżeli kierunek szybko mruga to znaczy że nie działa (spalona, nie ma styku) druga żarówka.
_________________
C 200D '95 Elegance
WDB2021201A299413
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 14:30   

zahir69 napisał/a:
bo jak zaczął szybko migać, stuknąłem go z lekka i już było ok.

Sprawdź styki i ewentualnie oczyść je
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
zahir69

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 14:35   

Jak nie sprawdzą w warsztacie to sam sprawdzę, tylko, to ze może szybciej migać przez niestykanie to jedno, ale to, ze w ogóle przestawały działać to już chyba nie ma nic z tym wspólnego. No ale na razie muszę zacząć od podstaw, czyli przeczyszczenie.

[ Dodano: 16 Grudzień 2008, 11:53 ]
Więc sprawa się wyjaśniła ze wszystkimi problemami.

Jeżeli chodzi o problemy z odpalaniem, to po prostu za słaby był już akumulator , wstawiłem nowy i nawet w mrozy nie ma problemu z odpalaniem Mesia.
Jeżeli chodzi o kierunkowskazy, a raczej ich brak, dziś byłem u elektryka i zrobił to w kilka minut, powiedział , że to typowa usterka tego modelu. A mianowicie, w skrzynce bezpieczników pod maską(tej odkręcanej śrubokrętem), jest taki bodajże 10 lub 11 pinowy przekaźnik chyba i w nim na płytce jak są luty takie odczepił się jeden-tzn. był luźno drucik, który wchodzi w taką zalutowaną dziurkę, dlatego czasem jeszcze działało, a czasem nie.
Przylutował je i resztę od razu i kierunkowskazy działają idealnie.
Sorry, za "fachowe" nazewnictwo, ale elektryk nie jestem :wink:

Na razie jestem szczęśliwy.... :lol:
_________________
__________________________________________

Mercedes C 180 95r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,064 sekundy. Zapytań do SQL: 7