Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:09
Problem podczas zmiany biegow
Autor Wiadomość
Greg Olsh 

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 39
Skąd: Tarnów
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 18:38   Problem podczas zmiany biegow

Witam. Mojego mercedesa mam dopiero od paru dni ( od piatku dokładnie) i jest pewna sprawa ktora mnie drazni. Otoz podczas zmiany biegow autko nie przechodzi plynnie...Nie wiem czy to moja wina czy cos nie tak ze sprzeglem badz skrzynia, a nie znam sie na mechanice wiec ciezko mi samemu stwierdzic o co chodzi. Ale jezdze czesto renault 19, seicento i toyota avensis i taki problem nie wystepuje. MOze po prostu musze sie przyzwyczaic do tylnego napedu...Tam wystarczy ze podczas zmiany biegow po prostu zdejme noge z gazu, wrzuce bieg i dopiero wtedy zaczne przyspieszac, a tu w moim C180 tak sie nie da. Problem wystepuje zwlaszcza przy malych predkosciach i przy biegach 1-3.Dodam ze sprzeglo lapie juz przy podlodze prawie, co wg mnie jest troche za nisko. a drazek skrzyni biegow jest jakby zbyt ruchomy i podczas przelaczania biegow slychac taki jakby lekki trzask, po prostu slychac ze sie "w cos wsuwa". Autko 2000km temu bylo badane i przegladane (ogolnie, ale bez rozbierania na czesci). Czytalem na postach o dociskach, lozyskach oporowych, tarczkach i sprezynach w sprzegle, o braku wybierkach w skrzyni biegow itp, ale takiego przypadku jak moj tam nie bylo opisanego wiec nie wiem. A swoja droga mozna jakos samemu sprawdzic poziom oleju w skrzyni biegów?
Z tego co wiem sprzeglo nie bylo ruszane do tej pory, przebieg 166 tys km. Bylbym wdzieczny za jakas odpowiedz, chociaz zdaje sobie sprawe, iz moj opis jest tak dokladny jak szacunkowa ilosc much na naszej planecie...hehe
_________________
W202 1.8 1998
WDB2020181F816827
 
 
Mercedesik 
C 200D


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 112
Skąd: opolskie
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 19:36   

Jeśli chodzi Ci kolego o to, że przy puszczaniu sprzęgła autko jakgdyby przyhamowywuje, to ja mam tak samo - tyle że w Dieslu. Wystarczy puszczając sprzęgło dodać trochę gazu (lub przed puszczeniem sprzęgła lekko gaz i puszczamy) i problem znika :wink: Kwestia przyzwyczajenia :mrgreen:
_________________
WDB2021201A164901 - piękne wspomnienia :-)
Teraz: E46 :-)
 
 
TomeK 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 09:50   

Cześc mam to samo. Samochod szarpie chyba, że zmieniamy biegi i puszczamy sprzęgło tak aby za nami w miescie siedziało p0are samochodów na zderzaku :) Ostatnio Przy wolnej zmianie z 1 na 2 zaczyna walic po trybach :/ Musze sprawdzic olej w niej :/

Tak dla informacji, tez mam takie objawy ;)
_________________
C180 1995r :) ; Pb
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 12:34   

Łączniki elastyczne wału napędowego sprawdzaliście :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
smolikpl 

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 24
Skąd: lubelskie
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 13:13   

Czasami problem może być banalny. Na początku trudno się przyzwyczaić do zmiany biegów. Najgorzej jest 1-2 biegiem. Należy wyczuć samochód i nie zmieniać biegu zanim się nie wciśnie sprzęgła. trochę o dziwnie brzmi ale wystarczy tylko drobna różnica a opór będzie odczuwalny.
_________________
smol
 
 
Greg Olsh 

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 39
Skąd: Tarnów
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 17:02   

Łączniki elastyczne wału napędowego nie byly sprawdzane, tak jak inne elementy: czy to sprzegla czy skrzyni.
Mam nadzieje ze to tylko kwestia przyzwyczajenia, jak mowi smolikpl, ale jakos podswiadomie boje sie ze to moze byc problem ze skrzynia czy sprzeglem...z natury jestem optymista wiec wole poki co obstawac przy I wersji :D No ale jak sie nadarzy okazja to podjade zeby sprawdzili chociaz poziom oleju w skrzyni ;)
Dzieki za pomoc
_________________
W202 1.8 1998
WDB2020181F816827
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 17:18   

Dwa dni temu tez postanowiłem sie zabrac za biegi bo tez gałeczka troszke latała i zmiana biegów nie była zbyt precyzyjna.zaczałem od wymontowania mechanizmu zmiany biegów tego w środku i jego przesmarowania smarem,starałem sie wcisnac w kazda tulejke a potem regulacja cięgien pod samochodem.wypina sie wszystkie ciegna przy mechanizmie i blokuje sie dzwignie przy mechanizmie sworzniem o srednicy 6mm.ja zastosowałem szpilke 6 od jakiegos starego gaznika.potem tak sie reguluje długosc ciegien aby lekko wchodziły w te dzwigienki w mechanizmie.efekt tej operacji jest bardzo pozytywny.drażek jest sztywniejszy i dużo lepiej wchodza biegi.polecam wykonac ten zabieg.
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 17:38   

U mnie jak dojezdzam na luzie cos brzeczy pod spodem auta. Wydaje mi sie, ze te ciegna od zmany biegow. Jest to mozliwe ?
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 17:47   

Oczywiscie jest taka mozliwosc.proponuje podczas jazdy na luzie wcisnąc sprzegło i powachlowac troche biegami i obserwowac czy przestaje.moze to byc oczywiście wiele innych przyczyn jak np tłumik,osłona z aluminiowej blachy pod skrzynia.najlepiej na jakis kanał wjechac i obejżec co moze latac.tak na forum to ciezko powiedziec nie słyszac tego dzwieku.
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 23:34   

Pod spodem wszystko wyglada na solidne.
W jakis rezonans cos wpada .
No wlasnie ciezko z kanalem chwilowo mam.
 
 
CzuCzu 

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 23:21   

Witam szukałem wszedzie na forum i nie mogłem znależć. Mam taki problem otóż dzisiaj kiedy wrocilem do domu zajchałem pod brame otworzyłem ja i ruszając (troche gwałtowniej) wyskoczyła mi jedynka (wczesniej zdarzalo sie ze wyskakiwała) wrzucilem jeszcze raz i auto stanelo wogule zaden bieg nie ciagnal... co sie mogło stać?? Auto nie odzywa sie na zadnym biegu wogule nie ciagne a biegi wchodza bez sprzegła...? Dziekuje za jakiekolwiek opinie...
_________________
Mercedes W202 C200D rocznik 95 sedan
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 23:27   

CzuCzu napisał/a:
Witam szukałem wszedzie na forum i nie mogłem znależć. Mam taki problem otóż dzisiaj kiedy wrocilem do domu zajchałem pod brame otworzyłem ja i ruszając (troche gwałtowniej) wyskoczyła mi jedynka (wczesniej zdarzalo sie ze wyskakiwała) wrzucilem jeszcze raz i auto stanelo wogule zaden bieg nie ciagnal... co sie mogło stać?? Auto nie odzywa sie na zadnym biegu wogule nie ciagne a biegi wchodza bez sprzegła...? Dziekuje za jakiekolwiek opinie...

Do sprawdzenia:
1. Tarcza sprzęgła.
2. Docisk sprzęgła
3. Wybieraki w skrzyni.

Kolejna sprawa jest taka, że było o tym na forum ;)
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 7 Lipiec 2009, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 23:28   

CzuCzu, nie dubluj postów! :evil:

Zamykam i usuwam.
 
 
CzuCzu 

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 23:29   

Naprawde szukałem i nie moglem znaleźć jesli jest to naprawde sorry. Jezeli chodzi o moja sytuacje to przy gaszeniu silnika cos sie tłucze pod spodem moze poprostu cos z wałem?
_________________
Mercedes W202 C200D rocznik 95 sedan
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 7 Lipiec 2009, 23:31   

Gomezio napisał/a:
CzuCzu, nie dubluj postów! :evil:

Ooo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 10