Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
drgania
Autor Wiadomość
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Grudzień 2006, 21:37   drgania

Mam problem z moją C klasą: na zimnym silniku, stojąc np. na światłach czuć drgania od silnika (w kierunku "poprzecznym" do kierunku jazdy :wink: ), tzn. cały samochód się "telepie". Myślałem, że to któraś z poduszek, ale po rozgrzaniu wszystko jest w porządku... chyba, że zimny silnik ma większe wibracje niż ciepły, poducha jest lekko wybita i stąd drgania :?:
Co o tym myślicie?
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
Ostatnio zmieniony przez zmichal 18 Czerwiec 2007, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Grudzień 2006, 16:26   

Ja stawiam na zbyt małe obroty biegu jałowego, podkręć na lince w komorze silnika i problem powinieneś mieć z głowy.
Apropo poduch, jeśli masz je na wykończeniu to wymień i masz święty spokój.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudzień 2006, 21:27   

O tym nie pomyślałem. Na wolnych obrotach ma ok. 750 U/min (i przy ciepłym, i przy zimnym silniku). Nie wiem, ile powinien mieć. A jakie są objawy wybitej poduszki (oprócz ww. drgań)? :?
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
HenrykN 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 187
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 18 Grudzień 2006, 11:32   drgania

Witam!! :mb:
Z tym kręceniem na lince byłbym bardzo ostrożny. :!:
Nie wiadomo czy komputer będzie z tego zadowolony. :wink:
Ja też mam obroty 750 i nic się nie telepie.
Stawiał bym na poduchy.
Powodzenia i" WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT"
HenrykN :mrgreen:
_________________
HenrykN C180-1998r-LPG-Automat;VIN WDB2020181A661019 + Yamaha DragStar 650
W204 C200 1.8 Kompressor 184 KM
VIN WDD 2040411F001502
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Grudzień 2006, 20:58   

Książka obsługi wyrażnie określa co i jak ustawić przy regulacji linki.
U mnie obroty są niskie i raczej się nie zmieniły a drgania się pojawiły.
Stawiałbym też na poduchy
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Mercmaniak_2006 
Na celowniku

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 63
Skąd: Warmia
Wysłany: 20 Grudzień 2006, 22:24   

A czy przy tych objawach obroty skaczą czy są na równym poziomie?

[ Dodano: 20 Grudzień 2006, 22:28 ]
Może być bowiem tak, że któryś garnek źle pali na zimnym silniku i niskich obrotach i kiedy "nie zaskakuje" to pojawiają się drgania. Poduchy jak najbardziej trzeba sprawdzić, ale one powinny "odzywać się" również przy obciążonym silniku.
_________________
Na celowniku
C180'95 clasic w automacie i gazie
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Grudzień 2006, 18:22   

Silnik pali na wszystkie garnki-wymieniłem cztery świece żarowe, bo wcześniej rzeczywiście przez kilka sekund na zimno skakały obroty, no i okazało się, że w pełni sprawna jest... 1 świeca! Ale tak to jest-C klasę mam dopiero od niecałych 2 miesięcy, więc byłem przygotowany, że coś może "wyskoczyć"-jak chyba w każdym używanym aucie.
A wracając do tematu: obroty są równe, "telepawki" występują tylko na wolnych obrotach przy zimnym silniku po przejechaniu ok 500m. Na ciepłym nie trzęsie, ale np. delikatnie drga fotel pasażera (oczywiście jeśli nikt na nim nie siedzi :wink: ).
Tylko jeśli to poducha, to jak można sprawdzić która?
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
Mercmaniak_2006 
Na celowniku

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 63
Skąd: Warmia
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 09:32   

Zalecałbym wymienić je w komplecie bowiem jeśli poszła jedna to lada chwila na drugą też przyjdzie czas. Poza tym one z czasem się "wyrabiają" (podobnie jak sprężyny, amory itd.) i pojedyncze naprawy będą skutkowały właśnie między innymi telepawkami silnika.
_________________
Na celowniku
C180'95 clasic w automacie i gazie
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22 Grudzień 2006, 09:47   

Ja ma taki sam problem - drgania na biegu jałowym na postoju :(
Tylko, że te poduszki trochę kosztują, a mi aż tak bardzo to nie przeszkadza.

Jedyne nad czym się zastanawiam, to czy po wymianie poduszek nie byłoby ogólnie ciszej w aucie? No bo przecież, jeżeli stare poduszki przenosza wibrację, to hałas jest większy.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Kwiecień 2007, 10:47   

U mnie tez występują drgania i tu moje pytanie czy można jakoś sprawdzić która poduszka jest trafiona czy trzeba je wymontować czy można to jakoś sprawdzić kiedy są zamontowane w aucie ?
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
pawej1 
W211 320 cdi

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Maj 2007, 16:06   

U mnie też występuje trzęsienie na wolnych obrotach, jednak nie ma rożnicy czy silnik jest zimny czy ciepły. Na benzynie jakby trochę mniej, gdy włączę klime gdgania ustępują, przy przełączeniu na gaz i włączonej Klimie zjawisko się nasila.

Zauważyłem, podczas dłuższej jazdy na benzynie, trzęsienie ustępuje jednak po ponownym przełączeniu na gaz wszystko powraca.

Co to może być? Bo chyba nie poduszki silnka?

Paweł
 
 
ciemny1972 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 120
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22 Maj 2007, 18:05   

mam podobnie jak pawej1 z tym ze na zimnym silniku nie ma drgań bo wolne obroty są z początku w granicach 900 obr/min,jednak gdy silnik się zagrzeje obroty spadają do ok 750obr/min i wtedy delikatnie drży,ale w momencie przełączenia na benzyne obroty nieco wzrastają(ale naprawdę nieznacznie) gdzies do ok 800obr/min i drgań nie ma.Czy to normalnie przy zasilaniu LPG,czy można gdzies w inst LPG regulować wolne obroty,bo linką gazu nie ma chyba sensu skoro na benzynie jest OK.
_________________
W202 C180 1996
benzyna + LPG

VIN WDB2020181A401958
 
 
pawej1 
W211 320 cdi

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Czerwiec 2007, 23:43   

Witam, mój problem rozwiązany, mała korekta do poprzedniego posta sytuacja jak o ciemny1972 na zimnym silniku drgania były mniejsze. Trafiłem do magika, który wymienił świece oraz przewody, podpiął pod kompa (żadnych błędów nie było) jednak te zabiegi nic nie dały a mechanik stwierdził, że trzeba silnik rozebrać żeby wymienić jakieś uszczelki bo pewnie niepożądane powietrze się dostaje (czy cos takiego tam wymyślił :) ). Jednak nie miał czasu tego dnia i za tydzień kazał przyjechać, jak się okazało to było na moje szczęście bo kto wie co by z tej rozbiórki wyszło. Po powrocie do domu otworzyłem maskę i rzucił mi się w oczy wężyk, który łączy przepustnice z silnikiem (zaznaczony czerwoną strzałką). Z zewnątrz wyglądał OK., odpiąłem go z dwóch stron, jeden koniec zatkałem palcem a z drugiej strony dmuchnąłem, ku mojemu zdziwieniu powietrze gdzieś uciekało. Wybrałem się do sklepu motoryzacyjnego i kupiłem nowy wężyk (sprzedawali go na metry, pół metra kosztowało chyba 3,5 zł). Po wymianie problem znikł, silnik pracuje teraz równo.
Szkoda tylko, że nie zajrzałem tam wcześniej bo musiałem zapłacić za podpięcie pod komputer i nowe świece, dobrze, że kable zabrał :) bo jeszcze tego brakowało, żeby i za to kazał płacić.



Problem korka od wina był poruszany w innym wątku na forum, też rozwiązany bo przy okazji oględzin - znalazła się zaślepka :)
_________________


w202 --> W210 --> w211 --> w212
 
 
ciemny1972 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 120
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 21:53   

dzięki za pomysł! mi ten wężyk,dokładnie ten wskazany na Twojej fotce co jakiś czas samoistnie spadał i wtedy wyczuwałem te drgania,oczywiście natychmiast maska w górę wężyk na miejsce i problem znikał.Po trzech takich manewrach przypiąłem ten wężyk opaską zaciskową żeby więcej się nie zsuwał,ale drgania pozostały.Tak więc być może i w moim przypadku się gdzieś przetarł.Jutro to sprawdzę :-)
_________________
W202 C180 1996
benzyna + LPG

VIN WDB2020181A401958
 
 
TomJab 

Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Sierpień 2010, 00:23   

Witam. To mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam za błędy/braki formalne i nieformalne. Po krótce: Jestem właścicielem C 220D wersja Esprit z 1997 r. od prawie roku. Auto śmigało aż miło, byłem nim na wakacjach w Alpach i gwiazda spisała się świetnie ale... z tylnego mostu zaczął wyciekać olej więc po przyjeździe mechanior uszczelnił most, złożył wał (nowy przegub przód, przeciwwaga wału) i od tego momentu zaczął się problem... mianowicie drgania i hałas (praktycznie w całym zakresie obrotów) nigdy wcześniej takiego zachowania nie było prawie rok jazdy ponad 20 tys. km.. Czy podzielacie mój pogląd, że powodem moze być złe założenie, złożenie, wyważenie czy cokolwiek( nie znam się :oops: ) wału przy tej naprawie??? nie sądze aby to były poduszki silnika ponieważ wcześniej nie było takich objawów nawet częściowo, wiadomo to diesel więc zatrzęsie przy gaszeniu ale podczas normalnej jazdy (wykluczam 50 km/h na 5-tym biegu na przykład :lol: ) takie drgania, wibracje, na lewarku zmiany biegów, czy drżąca podsufitka... Może znacie inny prawdopodobny powód?? Z góry dziękuje za pomoc :D
_________________
C 220D, Esprit 1997, WDB2021211F600925
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,147 sekundy. Zapytań do SQL: 12